• Jak wygląda praca strażaka?
    • Jak wygląda praca strażaka?

    • W dniu 24 listopada 2021r. gościliśmy Strażaków z Komedy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie. Najpierw Panowie strażacy udali się do najmłodszych, czyli dzieci z przedszkola i zerówki, a także klasy I. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwaliły numer alarmowy, dowiedziały się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie pożaru. Wielkie zainteresowanie wzbudził specjalny sprzęt wykorzystywany, np. podczas wypadków. Dzieci mogły przymierzyć kurtkę strażaka oraz kask. W podziękowaniu za wizytę zerówka, przedszkolaki oraz pierwsza klasa obdarowali gości laurkami, plakatem oraz medalami. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły poznać ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka.

                 Następnie strażacy udali się do klas starszych, czyli II, III, IV, V, VI i VII. W trakcie tego spotkania najważniejsze były informacje dotyczące drogi zawodowej strażaka. Wspierając się prezentacją, Panowie przedstawili etapy kształcenia i podkreślili, jakie cechy charakteru i umiejętności są potrzebne, by zostać strażakiem zawodowym. Oczywiście zaprezentowano także sprzęt strażacki i pozwolono uczniom przymierzyć strój codziennej pracy. Na koniec strażacy zostali obdarowani oklaskami i zestawem herbat.

                 Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Magdaleny Kubasik, Przewodniczącej Rady Rodziców, która wraz z Panem Tomasze Zdanowiczem, wychowawcą klasy VII, zorganizowali to spotkanie.

     Strażak to nie jest zwykły człowiek to bohater ! Dziękujemy.

   • Mikołajki
    • Mikołajki

    • 6 grudnia 21r. w naszym przedszkolu i szkole zawitał najprawdziwszy Mikołaj. Towarzyszyła mu Śnieżynka. Wszystkie dzieci w przedszkolu, zerówce, a także uczniowie szkoły zostali obdarowani prezentami i słodyczami. Był to bardzo miły dzień pełen niespodzianek!  Święta są już blisko... :) 

   • Spotkanie z policjantami
    • Spotkanie z policjantami

    • 28 października 2021 roku przedszkolaków, młodszych uczniów naszej szkoły i klasę IV odwiedzili panowie Policjanci z komisariatu w Blizanowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zachowań bezpieczeństwa na drodze. Nasi goście przypomnieli jak należy poprawnie zachowywać się na pasach, podczas jazdy rowerem. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów i stosowanie świateł odblaskowych. Utrwaliły numery alarmowe. Policjanci zaprezentowali wyposażenie policyjne: kajdanki, lizak, odznakę. Najmłodsze dzieci w podziękowaniu za przybycie przygotowały laurki. Klasa IV po spotkaniu z policjantami w ramach lekcji techniki przygotowała makiety skrzyżowań. Zdobyte wiadomości doskonale sprawdziły się podczas omawiania zagadnień z wychowania komunikacyjnego i prezentacji przepięknych makiet. Dziękujemy serdecznie Panu Policjantowi za przekazanie wiedzy i odwiedzimy, a pani Renacie Kościelak za zorganizowanie spotkania.  

   • Powitanie jesieni w przedszkolu
    • Powitanie jesieni w przedszkolu

    • w dniu 23 września 2021r  przywitaliśmy nową porę roku. Dzień zaczęliśmy od zagadek związanych z Jesienią. Dzieci bez trudu poradziły sobie z odpowiedziami. Brały udział we wszystkich zorganizowanych zajęciach. Wykonały prace plastyczną ,, Jesienne Drzewa” Pokonały tor przeszkód z ogromną radością. Uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Każde dziecko wykonało zdjęcie na foto ściance z jeżem. Na zakończenie tego wspaniałego dnia wszystkie dzieci udały się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni.

      

   • Plastyczne zabawy w przedszkolu.
    • Plastyczne zabawy w przedszkolu.

    • Tym razem na kółku plastycznym przedszkolaki robiły jeże. Bazą do naszej pracy były jednorazowe talerzyki z papieru. Brązowa kredka, trochę umiejętności składania i gięcia, ruchome oczka, puchaty nosek i nasz jeż gotowy!

   • Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu.
    • Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu.

    • Dzień wyczekiwany przez wielu. W tym dniu można przebrać się za kogo chcesz, na chwile zapomnieć o zwykłym świecie i przenieś się do świata fantazji gdzie istnieje magia… Ten dzień zaczął się od wspólnych tańców do znanych dziecięcych utworów. Następnie odbyła się pierwsza konkurencja. Dzieci miały za zadanie poukładać puzzle aby powstał obrazek i odgadnąć jaka to bajka. Konkurs był bardzo emocjonujący. Wygrali najszybsi. Kolejnym etapem tego dnia były zagadki. Dzieci wiele wiedziały o wróżkach, bohaterach i zamkach…. Zerówka i przedszkolaki pomogły kopciuszkowi przy oddzielaniu grochu, brały udział w konkursie ,,krzesełka”. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami i konkursami. Ten dzień dał zarówno przedszkolakom jak i zerówkowiczom mnóstwo radości i zabawy. 

   • Papierowe dynie w przedszkolu
    • Papierowe dynie w przedszkolu

    • Piątkowy listopadowy poranek, to dobry czas na ugotowanie zupy dyniowej. Ale potrzebne będą dynie. A któż je przygotuje? Może nasze przedszkolaki? A z czego? Z papierowych talerzyków, kolorowych pomponików, ruchomych oczek i kolorowego papieru. Nie może też zabraknąć pomarańczowej farby. Jak wyszło? Super, choć chyba nie jadalnie. Oceńcie sami. 

   • Święto Szkoły oraz podsumowanie Konkursu "Piękna nasza Niepodległa"
    • Święto Szkoły oraz podsumowanie Konkursu "Piękna nasza Niepodległa"

    • 10 listopada 2021 roku obchodziliśmy w sposób bardzo uroczysty święto szkoły. Nasza placówka otrzymała trzy lata temu imię Polski Niepodległej. Tym samym co roku, w Święto Odzyskania Niepodległości, wspominamy tamten wyjątkowy czas.

     W parafialnym kościele ksiądz proboszcz odprawił mszę świętą w intencji ojczyzny, pracowników naszej szkoły i uczniów, nie pomijając także tych, którzy wyprzedzili nas już w drodze do wieczności. Msza została odprawiona także w intencji chorych na Covid-19. Następnie w asyście pocztu sztandarowego udaliśmy się na salę gimnastyczną.

     Na początek Pan Dyrektor zaprosił nas do odśpiewania hymnu narodowego w ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki  „Szkoła do hymnu”. W tym samym czasie ponad 20 tysięcy placówek w całej Polsce odśpiewało „Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie klasy VIII i VII przygotowali montaż słowno – muzyczny, który oglądali zaproszeni goście, a wśród nich Radny Gminy Blizanów Pan Grzegorz Słodkowski, Pani Wiceprezes Rychnowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Ewa Prus, ksiądz Proboszcz Parafii w Rychnowie Przemysław Krzywański,  przedstawiciele Rady Rodziców, a także pozostali goście i społeczność szkolna. Występ młodzieży uzupełnili najmłodsi z oddziału przedszkolnego, którzy zatańczyli krakowiaka i odśpiewali piosenkę  „Ja jestem Polką i Polakiem”.

     Na koniec uroczystości Pani Renata Kościelak podsumowała plastyczny konkurs patriotyczny, którego temat brzmiał „Piękna nasza Niepodległa”. Prace były eksponowane na sali gimnastycznej. Wybór nie był łatwy. Uczniowie jak zawsze zaprezentowali nietuzinkowe prace. Nagrodzono: w kategorii klas 0-III: Wiktoria Borowska I miejsce, Lena Kubasik II miejsce, Hanna Andrzejewska III miejsce, Hanna Matczak III miejsce, Marcel Marek wyróżnienie, Tobiasz Fułek wyróżnienie, Wiktoria Karsznia wyróżnienie. W kategorii klas IV - VII: Witold Fułek I miejsce, Katarzyna Mielcarek II miejsce, Aleksandra Kozłowska III miejsce, Zofia Szafrańska i Ewa Kowalska - wyróżnienia. GRATULUJEMY! 

     Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania uroczystości, szczególnie Panu Tomaszowi Zdanowiczowi, nauczycielowi historii, a także Paniom Klaudii Melce i Małgorzacie Agaciak za przygotowanie przedszkolaków oraz Pani Annie Olczyk, nauczycielce informatyki, która przygotowała wyjątkową dekorację.

   • Pasowanie na Przedszkolaka
    • Pasowanie na Przedszkolaka

    • 29 października 2021 roku odbyło się ważne wydarzenie dla dzieci z naszego przedszkola, czyli Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, pokazały zabawy ruchowe oraz tańczyły. Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu i być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy pan Dyrektor Jakub Pokojowczyk dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz upominek, a także prezent dla całej grupy ufundowany przez Radę Rodziców. 

     Składamy serdeczne podziękowania Pani Ani Olczyk, która przygotowała dekorację oraz Pani Ani Stojeckiej za przygotowanie pięknych dyplomów i zaproszeń. Dzieci do przedstawienia przygotowały panie: Sylwia Wawrzyniak i Alicja Kwiryng. 

   • My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie ślubujemy…
    • My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie ślubujemy…

    • 29 października 2021roku dziewięcioro pierwszoklasistów zostało przyjętych do grona braci uczniowskiej. ,,Pasowanie’’  to jedno z najważniejszych wydarzeń ze szkolnego kalendarza imprez, dlatego też uroczystość miała podniosły charakter. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, do którego z zapałem przygotowywali się od wielu dni. Recytowali wierszyki, odgadywali zagadki, pochwalili się swoimi umiejętnościami wokalnymi, a nawet gimnastycznymi. Udowodnili, że wiedzą, co powinno znaleźć się w szkolnych plecakach oraz jak zachowuje się uczeń wzorowy. Po przedstawieniu miał miejsce najważniejszy moment programu, czyli złożenie uroczystej przysięgi na Sztandar Szkoły. Pierwszaki ślubowali sumiennie wywiązywać się ze swoich obowiązków oraz szanować dobre imię naszej szkoły. Następnie pan dyrektor Jakub Pokojowczyk dokonał aktu pasowania.  Na zakończenie świeżo upieczeni  uczniowie, otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Przewodnicząca Rady rodziców pani Magdalena Kubasik złożyła na ręce wychowawcy prezent dla klasy. Koledzy z klasy drugiej również obdarowali pierwszoklasistów upominkami.

     Gratulujemy talentu plastycznego pani  Annie Olczyk, która była autorką oryginalnych dekoracji. Aniu-dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na twoją bezinteresowną pomoc! Serdeczne podziękowania za wykonanie stylowych dyplomów oraz medali kierujemy do pani Anny Stojeckiej.

     Ten dzień z pewnością na długo pozostanie miłym wspomnieniem, szczególnie dla uczniów klasy pierwszej, którzy wkroczyli dziś w nowy etap swojego życia. Życzymy im samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

      

   • A tak było w Szklarskiej Porębie
    • A tak było w Szklarskiej Porębie

    • W dniach 4-8 października 2021 roku uczniowie klas VII, VIII i III wyjechali na pięciodniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. PO kilkumiesięcznej izolacji nauczania zdalnego, wyjazd stał się dobrym czasem na odnowienie relacji międzyludzkich, a także przyjrzeniu się swojej kondycji fizycznej. Zwiedzaliśmy najbliższą okolicę, m.in. mieliśmy spacer do Chybotka,a także wędrówkę do Zbójeckich Skał. Ponadto chłopcy prawie codziennie korzystaliz miejscowego Orlika, by zagrać w piłkę nożną. Wyjechaliśmy także na wycieczkę do Świeradowa Zdroju, gdzie weszliśmy na Zajęcznik, a następnie pojechaliśmy do Centrum Ekologicznego Izerska Łąka, gdzie obejrzeliśmy seans filmowy o kosmosie. W międzyczasie skorzystaliśmy ze spaceru po sanatoryjnym deptaku. W innym dniu zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Juna i Leśną Hutę, gdzie poznaliśmy tajniki wyrabiania przedmiotów ze szkła. Uczniowie mogli także dowiedzieć się, jaką drogę edukacyjną należy przejść, aby móc pracować w takim miejscu. W czwartek skorzystaliśmyz Termów Cieplickich w Jeleniej Górze, a w piątek zobaczyliśmy wodospad Szklarkii pożegnaliśmy miejscowość długim spacerem wśród sklepów.

     Za wyjazd dziękujemy serdecznie wychowawcy klas VII i VIII Panu Tomaszowi Zdanowiczowi oraz wychowawczyni klasy III Pani Renacie Kościelak. Ten wspólnie spędzony czas na długo zostanie w naszych wspomnieniach.

   • Ale pysznie
    • Ale pysznie

    • W środę 29 września 2021, z okazji Dnia chłopaka, na świetlicy zapachniało słodkimi wypiekami. Dziewczęta i chłopcy wspólnie piekli, dekorowali i oczywiście próbowali pyszne muffiinki. Dziękujemy Pani Małgorzacie Agaciak 

   • Spotkanie literackie z Marią Duszką
    • Spotkanie literackie z Marią Duszką

    • 28 października 21r. w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie gościła Maria Duszka – poetka, dziennikarka, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Pani Maria należy do Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką czterech pierwszych edycji sieradzkich Nocy Poezji i Muzyki oraz Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Mój list do świata”. Do tej pory wydała dziewięć tomików poezji, a jej wiersze zostały przełożone na kilkanaście języków obcych. Jednym z bardziej znanych jest tomik „Wolność chmur / Debesų laisvė”, w którym są wiersze w przekładzie Birutė Jonuškaitė.

     Poetka podczas spotkania prezentowała uczniom swoje wiersze, których tematyka była punktem wyjścia do rozważań o najważniejszych rzeczach w naszym życiu: o miłości, o polskości, o współczesnym pojmowaniu patriotyzmu. Pani Duszka podkreślała, że ów patriotyzm to przede wszystkim szacunek do drugiego człowieka, uczciwość i dbanie o środowisko naturalne. Poetka przeczytała kilka anegdot, które powstają inspirowane obserwacją ludzi i tego, co dzieje się dookoła nas. Anegdoty Duszki to humorystyczne historie, które śmieszą, ale i zmuszają do głębszej refleksji. Zebrani wysłuchali także piosenek z płyty Remiego Juśkiewicza „Może pojutrze”. Płyta została nagrana w Londynie w 2020 roku. Na płycie są piosenki do słów Marii Duszki, m.in. „Kamienieję”. Poetka pokazała także uczniom zdjęcia Wilna i okolic, które zrobiła podczas Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego „Maj nad Wilią”.

     Spotkanie było także okazją do tego, by podsumować szkolny konkurs literacki „Mieszkanie dla zwierzaka”, który został zorganizowany w porozumieniu z Wielkopolskim Oddziałem Związku Literatów Polskich z okazji 90. urodzin Lecha Konopińskiego, wybitnego poety i autora utworów dla dzieci, a także autora słów do największych przebojów Anny Jantar.  Nagrodzeni zostali uczniowie klasy 5: Zofia Szafrańska, Paweł Stojecki, Ewa Kowalska i Witold Fułek. Konkurs przygotował i przeprowadził Pan Tomasz Zdanowicz. Na zakończenie Dyrektor Szkoły – Pan Jakub Pokojowczyk, który był organizatorem całego spotkania, podziękował Pani Duszce i wręczył jej prezent – tomiki poetyckie Wydawnictwa Autorskiego Magdaleny Kapuścińskiej. W tych antologiach znajdują się także wiersze Pana Pokojowczyka. Wyjątkową scenografię na ten dzień przygotowała Pani Anna Olczyk. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Anna Bartczak – bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia i wpis Poetki do księgi pamiątkowej. Dla uczniów szkoły z pewnością było to bardzo wartościowe spotkanie.

   • Kinowe atrakcje
    • Kinowe atrakcje

    • 11 października 21r.  klasy 3 i 6 wybrały się do kina na film ,, Jak rozmawiać z psem ". Ponieważ nasze wyjście związane było z Dniem Chłopaka, nie omieszkaliśmy wstąpić po seansie na dział gastronomiczny w Galerii Amber. Wszystkie serwowane tego dnia atrakcje podobały się zarówno dzieciom jak i opiekunom. Zadowoleni i podekscytowani wróciliśmy wczesnym popołudniem do murów naszej szkoły. Dziękujemy pani Annie Olczyk i Renacie Kościelak za zorganizowanie wyjazdu. 

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

   • Ósmoklasiści w akcji "Kodowanie na dywanie" 
    • Ósmoklasiści w akcji "Kodowanie na dywanie" 

    • W październiku 21r. na zajęciach informatyki uczniowie klas 7 i 8 pod kierunkiem pani Anny Olczyk wykonywali maty do kodowania dla młodszych uczniów. Maty stanowią fajną alternatywę dla zajęć na komputerze. Dzięki nim młodsi uczniowie uczą się kodowania z elementami programowania. Dziekujemy.

   • Dzień Edukacji Narodowej
    • Dzień Edukacji Narodowej

    • 14 października 21r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W cześci artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy 2 oraz 5, których przygotowała Pani Jolanta Bednarek. Nad dekoracją czuwała Pani Anna Olczyk. Dyrektor w swoim przemówieniu dziękował nauczycielom, pracownikom szkoły za codzienną pracę i trud, jaki wkładają w wychowanie i edukację dzieci oraz młodzieży. Pan Jakub Pokojowczyk złożył także podziękowania rodzicom i uczniom, a szczególne słowa skierował do ustępującej Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Alicji Kwiryng. Wspólnie z Panią Emilią Kulas - przedstawicielką Zarządu Stowarzyszenia wręczyli Pani Kwiryng kwiaty, dyplom i upominek. Dyrektor przybliżył także historię Komisji Edukacji Narodowej, odczytał wiersz Moniki Milczarek pt. "Pani od polskiego" oraz słowa Noblistki, Olgi Tokarczuk nawiązujące do pracy nauczyciela. Najlepsze życzenia do zebranych skierowała także nowa Przewodnicząca RR, Pani Magdalena Kubasik. Dzień Edukacji Narodowej to tradycyjnie już czas nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się szczególnym zaangażowaniem i inicjatywą. W tym roku szkolnym dyrektor oraz Zarząd Stowarzyszenia podjęli decyzję, że nagrodę otrzymają wszyscy bez wyjątku. Wszyscy bowiem zasłużyli na docenienie za trud pracy w dobie pandemii. Uroczystość była też świetną okazją do tego, by zaprezenotwać w formie wystawy prace plastyczne naszej uczennicy klasy 8, Weroniki Tomczyk. Obrazy są piękne i świadczą o wielkiej pasji Weroniki. Gratulujemy Jej serdecznie! 

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy raz jeszcze wszystkim Pracownikom oświaty najlepsze życzenia: zdrowia, spokoju, satysfakcji z pracy i wielu sukcesów! 

    • Całościowy Rozwój Szkoły - poziom zaawansowany

    •       W dniach od 6 do 8 października 2021r. w miejscowości Wilga pod Warszawą odbyło się trzydniowe Szkolenie Inauguracyjne Liderów programu Całościowy Rozwój Szkoły 2. Uczestniczyły w nim panie: Marlena Stojecka oraz Justyna Filipowicz. Spotkanie rozpoczęło dwuletni projekt CRS2, do którego nasza szkoła została zakwalifikowana. Warto wspomnieć, iż nie wszystkim placówkom się to udało. Celem szkolenia było rozpoznanie możliwości doskonalenia swojego nauczania poprzez współpracę z innymi nauczycielami. Dzięki warsztatowej formie zajęć, nasze liderki wymieniły doświadczenia zawodowe z osobami z całej Polski. Dyskutowały nad tym, co pomaga uruchomić oraz rozwijać głębokie uczenie się uczniów, jaka jest rola szkolnych liderów. Pracowały nad idealnym zadaniem edukacyjnym, a nawet same wcielały się w rolę uczennic. Najcenniejszym doświadczeniem było jednak poznanie innych nauczycieli i nawiązanie z nimi współpracy w postaci wymiany pomysłów na skuteczniejsze nauczanie. Miła atmosfera, kompetentni prowadzący, piękne usytuowanie ośrodka- w lesie nad Wisłą sprawiły, że wspomnienia pozostaną na długo!

      

    • Uczniowie klasy 4 poznają historię Kalisza

    • 28 września 2021 roku uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią p. Marleną Stojecką, wybrali się na wycieczkę do Kalisza. Poznawaliśmy historię naszej Małej Ojczyzny. Dowiedzieliśmy się, że Klaudiuszowi Ptolemeuszowi zawdzięczamy to, że Kalisz jest uznawany za najstarsze miasto w Polsce. Kolejną ciekawostką jest fakt, że słynny Szlak Bursztynowy przebiegał przez Kalisz i biegł niedaleko naszej szkoły. W czasie wycieczki podziwialiśmy także miasto w z tarasu widokowego na kaliskim Ratuszu. Następnie udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy film pt "Czarny Młyn". Film zrobił ogromne wrażenie na uczniach klasy 4. Kolejnym punktem wycieczki był wspólny posiłek. Ostatnim punktem programu była fontanna przy Parku Miejskim. Wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy do Rychnowa. 

    • Z chemią za pan brat!

    • 24 września 21r. w naszej szkole zagościli chemicy, którzy zaprezentowali przedszkolakom, dzieciom z zerówki oraz uczniom z klas 1-4 swój wyjątkowy pokaz. Niecodzienne lekcje chemii odbyły się w trzech grupach wiekowych, a program zajęć był za każdym razem dostosowany do wieku naszych wychowanków. Na każdej lekcji były efektowne pokazy, które bardzo się wszystkim podobały, ale poświęcono także czas na to, by porozmawiać o zastosowaniu wiedzy z tego przedmiotu w życiu codziennym. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie i dzieci dowiedzieli się także, gdzie może pracować i czym może się zajmować osoba, która ukończy studia chemiczne. Okazało się, że wachlarz zatrudnienia jest bardzo duży, a chemicy są obecnie poszukiwani na rynku pracy. Podczas każdych zajęć był także czas na zabawę ruchową. Przemiła atmosfera z pewnością sprzyjała uczeniu się. Zajęcia w szkole zorganizował p. Pokojowczyk

    • A może zostanę trenerem koni?

    •      Korzystając z ostatnich letnich promyków słońca, klasa pierwsza oraz czwarta wraz z wychowawczyniami (p. Stojecką i p. Filipowicz), wybrały się we wrześniu 21r.  na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Cicho-sza’’. Trudno wymienić wszystkie gatunki zwierząt, którym mogliśmy się przyjrzeć.  Wielbłądy, lamy, małpy, szopy, osły, różnego rodzaju ptactwo czy bydło z najdalszych zakątków świata to tylko niektóre z nich. Największą atrakcją okazały się jednak zajęcia w stajni. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o sierść koni, jakich narzędzi używać do jej pielęgnacji. Dziewczynki nie omieszkały zadbać o końskie grzywy, na których pojawiły się warkoczyki. W ramach doradztwa zawodowego instruktorka jazdy konnej opowiedziała uczniom o tajnikach swojego zawodu. Okazało się, że wielu z z nich marzy, by w przyszłości zostać trenerem i już nawet poczyniło w tym kierunku pierwsze kroki. Każdy z uczestników wycieczki miał możliwość przejażdżki na jednym z czterech kucyków. Pobyt zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!