• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 20/21

    •      25 czerwca 21r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. O godz. 9.00 swoją uroczystość obchodzili najmłodsi: dzieci z przedszkola i zerówki oraz uczniowie klas I-III. O godz. 10.00 odbyła się uroczysta msza z udziałem Pocztu Sztandarowego Szkoły, a o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczystość dla uczniów klas IV-VIII, na której gościli: Pan Sławomir Musioł – Wójt Gminy Blizanów, Pani Joanna Włodarczyk – Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Blizanów, Ks. Przemysław Krzywański – Proboszcz tutejszej parafii oraz przedstawiciele Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży i przedstawiciele Rady Rodziców, w tym Przewodnicząca Pani Alicja Kwiryng.

          Dyrektor podczas obu uroczystości dziękował rodzicom za trud wychowania i pomoc w organizacji wielu przedsięwzięć w szkole, uczniom za zaangażowanie w naukę, nauczycielom i wychowawcom za codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą. Zwrócił także uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Pan Pokojowczyk podsumował także udział w dwuletnim programie CEO – Całościowy Rozwój Szkoły. Nasza placówka ukończyła właśnie ten projekt i otrzymała certyfikat potwierdzający wysoką jakość pracy całej społeczności szkolnej. Podczas uroczystości Wójt Gminy Blizanów wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia naukowe. Otrzymali je: Maja Filipowicz, Amelia Przepiórka, Lena Wajchert, Leon Filipowicz, Piotr Marciniak, Aleksander Pijecki. Podczas obu uroczystości wręczono wyróżnienia, podziękowania dla aktywnych uczniów, podsumowano kilka konkursów szkolnych i pozaszkolnych. Wyróżniono także naszych sportowców: piłkarzy i pływaków. Dyrektor Szkoły wręczył rodzicom absolwentów listy gratulacyjne. Uczniowie klasy 7 przygotowali dla uczniów klasy 8 podziękowania. Chłopcy z klasy 8 złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Podziękowali także nauczycielom i rodzicom za wychowanie.

          Życzymy wszystkim bezpiecznych i aktywnych wakacji, a naszym absolwentom, by otrzymali wysokie wyniki z egzaminów, dzięki którym dostaną się do wymarzonych szkół! Do zobaczenia we wrześniu! 

   • Kreatywnie na zdalnym
    • Kreatywnie na zdalnym

    • A oto przykład, że uczniowie podczas nauki zdalnej mogą być bardzo kreatywni i pomysłowi. Najważniejsze to dać im wybór, możliwość decydowania o tym, co i w jaki sposób chcą zrobić, zaprezentować. Nigdy ich nie ograniczajmy, pozwalajmy być współtwórcami swojej nauki. Brawa dla Ewy i Julki z klasy IV, które doskonole wcieliły się w swoje role poznając przy okazji  zawód prezentera. Dziękujemy pani Renacie Kościelak  za to, że pokazuje nam, że muzyką można bawić się na różne sposoby. 

   • Wyniki konkursu plastycznego
    • Wyniki konkursu plastycznego

    • Nowa galeria WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"!!! została dodana do albumu fotograficznego

     WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"!!!

     Uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do konkursu plastycznego, który zorganizował MDK w Kaliszu pt. Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki". Na konkurs dostarczono ponad 600 prac, więc Ci, którzy zdobyli nagrodę lub wyróżnienie mogą czuć się prawdziwymi zwycięzcami. Oglądając szkolną galerię prac naszych uczniów można zauważyć, że talentów w naszej szkole nie brakuje. Wszystkie prace były wyjątkowe. Gratulujemy serdecznie Wiktorii Karszni z klasy 2  oraz wyróżnionemu Patrykowi Ignaszakowi z klasy 7. Dzięujemy pani Renacie Kościelak za inspiracje plastyczne. 

   • Turniej
    • Turniej

    • Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

     Bardzo dobry wystep odnotowali najmlodsi reprezentanci naszej szkoly. W rywalizacji w pilce noznej na trzy rozegrane mecze wygrali dwa, a jeden zremisowali. Niestety ze wzgledu na obfite opady deszczu turniej zostal przerwany. Na wyroznienie zasluguje cala druzyna, a w szczegolnosci nasz najmlodszy bramkarz Piotr Nowak, ktory kilkakrotnie uchronil nasz zespol od utraty gola. Sklad: Milosz Blaszczyk, Milosz Chojnacki, Franciszek Kowalski, Fabian Kwiryng, Marcel Marek, Piotr Nowak.

      

      

   • Turniej
    • Turniej

    • Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

     W niedziele 16.05.2021. kilku naszych uczniow z klasy II i I bioracych udzial w zajeciach w Klubie Pilkarskim Calisia 14 Kalisz pojechalo na turniej do Ostrzeszowa. Po raz kolejny caly zespol, a w szczegolnosci nasi zawodnicy zaprezentowali sie wzorowo. Na osiem rozegranych meczow wygralismy szesc, jeden remis i jedna porazka. Stanislaw Prus z klasy II zostal jednomyslnie wybrany przez organizatorow i trenerow Bramkarzem Turnieju.

   • Dzieci dzieciom
    • Dzieci dzieciom

    • Nowa galeria Dzieci dzieciom została dodana do albumu fotograficznego

     W ciągu maja 2021 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę drobnego sprzętu sportowego, który podarowaliśmy podopiecznym Domu Dziecka w Kaliszu. Miał być to prezent z okazji Dnia Dziecka. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji. Dzielili się tym, czym mogli. Zakupili paletki badmintona, piłki plażowe, piłki do koszykówki, skakanki i wiele innych sprzętów. Najwięcej przekazali uczniowie klasy I, III i VII. Serdecznie wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, również w imieniu mieszkańców Domu Dziecka w Kaliszu. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z tą placówką i jeszcze nie raz podzielimy się swoimi sercami z dziećmi potrzebującymi wsparcia i pomocy. Dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi opiekunowi SU za koordynowanie akcji i motywowanie do działania na rzecz potrzebujących oraz osobiste przekazanie darów.

   • Dzień Mamy
    • Dzień Mamy

    • Nowa galeria Dzień Mamy została dodana do albumu fotograficznego

     Jak każdego roku wspominamy w wyjątkowym dniu poświęcenie i ofiarność, a przede wszystkim bezgraniczną miłość naszych mam. Nie inaczej było i w tym roku 2021. Z uwagi na trwającą epidemię, nie zaprosiliśmy mam do szkoły, co nie znaczy, że o nich nie pamiętaliśmy. Uczniowie klasy II przygotowali filmik z piosenkami dla mam i życzeniami, a także serca z masy solnej. Natomiast uczniowie klasy VI i VII wykonali własnoręcznie ozdobione rysunkami kopertyz cebulkami i nasionami kwiatów, które mamy będą mogły sobie zasiać i posadzić na pamiątkę we własnych ogrodach. Był to skromny podarunek, ale dany prosto z serca i z miłością.

     Wszystkim mamom raz jeszcze życzymy zdrowia i pociechy z dzieci, a wychowawcom Pani Renacie Kościelak i Panu Tomaszowi Zdanowiczowi dziękujemy za motywowanie uczniówi kreatywne pomysły na prezenty z okazji Dnia Matki. Zapraszamy do obejrzenia filmu. 

   • konkurs
    • konkurs

    • Nowa galeria konkurs została dodana do albumu fotograficznego

     31 maja to Światowy dzień bez tytoniu. I właśnie w tym, nieprzypadkowym terminie odbyło się podsumowanie konkursu,, Palić, nie palić - oto jest pytanie? ", organizowanego przez Kaliski Sanepid. Uczeń 5 klasy - Antoni Kmieć zajął 2 miejsce za wykonanie prezentacji multimedialnej o szkodliwości palenia. Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody, miłą atmosferę i drobne upominki dla rodziców i nauczycieli uczestników konkursu. Dzięujemy pani Annie Olczyk za przygotowanie ucznia do konkursu. 

   • Dzień Dziecka
    • Dzień Dziecka

    • 11 czerwca 2021 roku w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Termin był przesunięty z uwagi na choroby i nieobecność naszych najmniejszych kolegów z przedszkola. Ostatecznie w piątek mogliśmy wszyscy wspólnie spotkać się na szkolnym boisku. Na uczniów i przedszkolaków czekało moc atrakcji. Każdy z nauczycieli zapewnił szereg zabaw dla swoich klas. Był też rozegrany mecz piłki nożnej. Wśród atrakcji nie zabrakło chusty animacyjnej, wyścigów par powiązanych sznurowadłami, wyścigów z prawdziwym jajkiem na łyżce, baloniady, robienia słodkich, owocowych szaszłyków, wybierania na czas fasolek z trawy, malowania buziek czy robienia kolorowych warkoczyków. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabawy trwały przy dobrej muzyce. Rodzice przygotowali natomiast watę cukrową, napoje, lody i hot dogi. Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście bańki mydlane, a także zabawy sensoryczne z pianką do golenia. Na szczęścia pogoda dopisała i wszyscy mogliśmy cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, a także rodzicom za poświęcony czas i kreatywność. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

   • Dzień Europy
    • Dzień Europy

    • Nowa galeria Dzień Europy została dodana do albumu fotograficznego

     Każdego roku 9 maja obchodzony jest Dzień Europy. W związku ze zdalnym nauczaniem,w naszej szkole dzień ten był obchodzony 17 maja 2021r., kiedy to część uczniów powróciła do klas, by nareszcie skorzystać w realu z obecności nauczycieli i siebie nawzajem. O Europiei państwach europejskich rozmawialiśmy w klasie IV i V. Pracowaliśmy w grupach nad rozwiązaniem szeregu zadań związanych z Unią Europejską i państwami Starego Kontynentu. Uczniowie odsłuchali hymnu Unii, a także hymnów niektórych państw członkowskich. Ponadto mieli także zaprojektować kopertę ozdobioną symbolem Holandii, czyli tulipanami. Nieoczekiwanie w klasie IV ogromne zainteresowanie wzbudził wielki czeski przebój „Jozinz bazin”. W międzyczasie kosztowaliśmy słodkości od europejskich przyjaciół. Mieliśmy okazję spróbować czeskiej Kofoli o smaku jeżynowym i arbuzowym, a także czekolady gruszkowej oraz szwedzkich ciasteczek w kształcie muminków i włoskich, maślanych rogalików. Na pewno Dzień Europy na stałe wpisze się w harmonogram imprez w naszej szkole.

     Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi Zdanowiczowi, nauczycielowi języka polskiegoi historii za przybliżenie idei wspólnoty europejskiej.

   • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
    • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

    • Nowa galeria Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty została dodana do albumu fotograficznego

     13 maja 2021r. uczniowie klasy trzeciej, napisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Ten wyjątkowy test zewnętrzny, bada kluczowe umiejętności z zakresu wymagań, określonych w podstawie programowej dla klas 1-3. Składa się on z części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Nasi uczniowie, którzy tego dnia wyglądali niezwykle elegancko, dzielnie poradzili sobie z zadaniami. Po wakacjach zmierzą się z kolejnym wyzwaniem- rozpoczęciem drugiego etapu edukacyjnego. Nowe przedmioty, nowi nauczyciele i nowy system oceniania-to wszystko czeka ich już we wrześniu!

     Życzymy powodzenia!

   • Turniej
    • Turniej

    • Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

     Dnia 09.05.2021r. uczniowie naszej szkoły z rocznika 2013 i 2014 wzięli udział w turnieju kategorii  Żak Mlodszy

     ( rok 2013 i mlodsi ). Drużyna w składzie: Miłosz Błaszczyk, Miłosz Chojnacki, Franciszek Kowalski, Fabian Kwiryng, Ignacy Wawrzyniak zaprezentowała sie bardzo dobrze, rozgrywajac pięć doskonałych spotkań. W tej grupie wiekowej wg wytycznych PZPN nie należy przeprowadzać klasyfikacji, dlatego nie podajemy wyników. Gracze UKS Rychnów w ostatnich miesiącach zrobili znaczące postępy w umiejetnosciach piłkarskich. Czekamy teraz na kolejne rozgrywki, które będą miały miejsce w sobotę 22.05.2021r.  w Kaliszu.

   • Święto Ziemi w przedszkolu
    • Święto Ziemi w przedszkolu

    • Nowa galeria Święto Ziemi w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

     22 kwietnia również obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu . Z okazji tego święta przedszkolaki miały okazję poznać jak wygląda pomniejszony model Ziemi czyli globus , przypomniały sobie także zasady segregowania śmieci oraz wykonały piękną pracę plastyczną .Przedszkolaki miały okazję porozmawiać dlaczego Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) i co możemy zrobić aby ziemia była szczęśliwa czyli czysta bez zanieczyszczeń. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w zajęciach o ekologii. 

   • Biedroneczki są w kropeczki
    • Biedroneczki są w kropeczki

    • Nowa galeria Biedroneczki są w kropeczki została dodana do albumu fotograficznego

     Biedroneczki są w kropeczki... To wiemy wszyscy. Przedszkolaki wiedzą również, że fajnie się je tworzy. Nasze urocze owady powstały z papierowych talerzyków. Użyliśmy też farby plakatowej i witrażowej. A jak nam poszło - oceńcie sami!

   • Sezon na grzybki
    • Sezon na grzybki

    • Nowa galeria Sezon na grzybki została dodana do albumu fotograficznego

      

     Niedawno w naszym przedszkolu otworzyliśmy sezon na grzybki. Co prawda głównie muchomorki, ale zawsze. Nasze prace powstały z wytłaczanek po jajkach. Malowaliśmy je w kolorach naturalnych: czerwone, zielone i żółte. Muchomory powstawały jak grzyby po deszczu. Na koniec z farby konturowej, przestrzennej zrobiliśmy kropki i gotowe!

      

      

      

      

      

      

   • Święto Ziemi
    • Święto Ziemi

    • Nowa galeria Święto Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

      

      

      

      

     22 kwietnia 2021 roku miał miejsce Dzień Ziemi. Z uwagi na zdalne nauczanie Samorząd naszej szkoły zaproponował stworzenie fotogalerii przedstawiającej piękno naszej planety. W akcji wzięło udział dziesięcioro uczniów, a także fotki przesłało troje nauczycieli. W galerii prezentujemy wybrane zdjęcia. Selekcji dokonał Samorząd Uczniowski, który jednocześnie zorganizował konkurs na najciekawsze zdjęcie. I miejsce zdobyła Weronika Tomczyk, II miejsce przypadło Ewie Kowalskiej, a III Zofii Wąsiewicz. Wyróżniony został także Patryk Ignaszak. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy z nagrodami dla was. Dziękujemy także za pomoc opiekunowi samorządu Panu Tomaszowi Zdanowiczowi.

   • Dzień Strażaka
    • Dzień Strażaka

    • Nowa galeria Dzień Strażaka została dodana do albumu fotograficznego

      

      

      

      

     Dzień Strażaka W naszej szkole 04.05.2021r. odbył się Dzień strażaka. W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się czym zajmuje się strażak, jak ważna jest jego praca dla Nas wszystkich. Co prawda nie mogli poznać osobiście ,, pana strażaka” . Odwiedził ich za to pluszowy strażak Bartek. Strażak Bartek opowiedział dzieciom o szczególnym numerze telefonu 112, pokazał elementy ubioru a także dał się namówić do wspólnego zdjęcia. Dzieci oglądały film edukacyjny o pracy Strażaka, wykonały prace plastyczne z użyciem plasteliny i kredek. Nasza zerówka wraz z Panią Małgorzatą Agaciak odwiedziła również lokalną straż pożarną. Po udanym spacerze wszyscy wrócili bezpiecznie do szkoły.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

   • Dzień Ziemi
    • Dzień Ziemi

    •  

      

      

      

     Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej doskonale wiedzą, że o środowisko naturalne należy troszczyć się stale. Placówka obchodziła 22.04.21r. Dzień Ziemi. Jak długo jeszcze będzie bić nasze zielone serce ? To pytanie postawiły sobie na zajęciach dydaktycznych zerówkowicze. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci przypomniały sobie jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wskazywały sposoby wyrzucania śmieci, sposoby oszczędzania prądu i wody. Poznały także sposoby pozyskiwania energii z źródeł odnawialnych tj. woda, słońce, wiatr. Poznały również pojęcie ekologia. Dzieci wraz z Panią Malgorzatą Agaciak wykonały EkoLudki. Na zakończenie tego dnia cała grupa z wychowawczynią Klaudią Melką sprzątała okolice szkoły.

      

      

      

   • Światowy Dzień Wody
    • Światowy Dzień Wody

    • Nowa galeria Światowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego

     2 marca 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tych trudnych czasach epidemii, nie mogliśmy zapomnieć o problemach bardziej przyziemnych, które nękają całą ludzkość od wielu wielu lat. Brak wody zaczyna również dotykać i nas samych. Dlatego w VI klasie podjęliśmy temat w ramach zajęć z wychowawcą. Wspomagaliśmy się ciekawą stroną internetową www.woda.edu.pl. Stamtąd czerpaliśmy wiedzę już nam znaną, ale i dowiedzieliśmy się ciekawostek, o których nie mieliśmy pojęcia. Analizowaliśmy infografiki, a także uzupełnialiśmy mapę myślową o tym, jak możemy zaoszczędzić wodę w życiu codziennym. Ponadto Uczniowie obejrzeli także filmik instruktażowy o tym, jak wykonać filtr do wody. Całość rozważań o wodzie dopełnią jeszcze prezentacje przygotowane przez uczniów w ramach lekcji informatyki. Dziękujemy, zatem Panu Tomaszowi Zdanowiczowi wychowawcy klasy VI o przypomnienie tak ważnego tematu, a także za współpracę Pani Annie Olczyk, nauczycielowi informatyki.