• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
    • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    • Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO została dodana do albumu fotograficznego

      

      

     21 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z uwagi na fakt, iż to była niedziela, w naszej szkole zajęliśmy się językiem ojczystym w poniedziałek i we wtorek. W klasach 4-6 uczniowie mieli ciekawe lekcje, których motywem przewodnim była wyjątkowość języka polskiego. Niektórzy uczniowie zauważyli, że nasz język jest jednym z najtrudniejszych, ale i najbardziej wyjątkowych języków na świecie. Nauczyciel języka polskiego przygotował dla uczniów zadania aplikacje na platformie LearningApps, które spodobały się uczniom. Ponadto we wszystkich klasach odbył się plebiscyt na najpiękniejsze słowa w języku polskim, a dodatkowo szósta klasa wysłuchała mini wykładu wybitnego znawcy języka polskiego profesora Jana Miodka. Lekcje minęły jak z bicza strzelił. Cel został osiągnięty, a przede wszystkim uczniowie byli zadowoleni. Dzień później w klasie drugiej również obchodzono Dzień Języka Ojczystego. Młodsi mieli odczytać polskie łamańce językowe, co wzbudziło żywe emocje i salwy śmiechu. Ponadto rozwiązywano rebusy i zajęto się grami planszowymi związanymi z ortografią. Kolejny raz zadbaliśmy o podkreślenie piękna naszego języka. Te lekcje nie były stracone. Pięknie dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi i Pani Renacie Kościelak za przypomnienie, jakim wyjątkowym językiem się posługujemy na co dzień.

   • Święto Kota ...czyli jak ciekawie spędzić dzień w szkole
    • Święto Kota ...czyli jak ciekawie spędzić dzień w szkole

    •  Są różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Kto? Oczywiście koty… Już od sześciu lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom.

     Uczniowie klasy II po raz pierwszy obchodzili to wyjątkowe święto. A działo się wiele. Już dzień przed, w ramach lekcji plastyki rozpoczęli przygotowania wykonując prace plastyczne o tematyce oczywiście kociej. W dniu 17 lutego uczniowie przyszli do szkoły przebrani za koty. Dominowały głównie czarne dachowce. Dzieci poznały wiele ciekawostek z ich życia. Uczniowie wykonali piękne opisy swoich domowych kotków. Tak się szczęśliwie złożyło, że każde dziecko posiadało zaprzyjaźnionego kociaka. 

     Koty uwielbiają zabawy motkami wełny, jak się okazało drugoklasiści też. Uczniowie za pomocą wełny stworzyli sieć kontaktów. Nie spodziewali się, aż tak licznych połączeń. Na szczęście udało się je policzyć. Klasowe połączenia uczniowie porównali do sieci internetowej. Nauczycielka pozwoliła dzieciom zaplątac się w ich własne sieci, a wszystko po to, aby zobaczyli, jak łatwo uwikłac się w sidła internetu. 

     Koty lubią chodzić własnymi drogami, dlatego drugoklasiści zawędrowali do pracowni chemicznej, gdzie czekały na nich ciekawe doświadczenia. Nauczycielka  pani  Dorota Szwedek Wypych wprowadziła uczniów w świat doświadczeń chemicznych. Było doświadczenie malowanie na mleku, wulkan z sody i octu, chemiczne jojo wykorzystujące reakcję sody i octu w oleju oraz tęcza z cukierków. Wszyscy byli zachwyceni co zresztą można zobaczyć w galerii zdjęć.  

     Ten dzień sprawił naszym uczniom wiele radości. Na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy pani Renacie Kościelak za pomysły na ciekawe zajęcia, a pani Dorocie Szwedek Wypych za chemiczne eksperymenty. 

   • Bal karnawałowy w naszym przedszkolu i szkole
    • Bal karnawałowy w naszym przedszkolu i szkole

    • Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

      

      

      

     Dzieci z naszego przedszkola, a także z zerówki i klas edukacji wczesnoszkolnej, miały dziś swoje bale karnawałowe. Pomimo, ze wciąż pozostajemy w trudnym czasie epidemii, nadal mamy potrzebę zabawy i radosnego przeżywania wspólnie spędzonych chwil. Ponownie w szkole rozbrzmiewały śmiechy i tańce. Wszystkie grupy dzieci i uczniów bawiły się na swoich klasowych balach. Sale były pięknie udekorowane, a dzieci poprzebierały się w rozmaite stroje. Nie zabrakło księżniczek, mięśniaków, biedronek czy kotków. Wszyscy byli przebrani, także panie wychowawczynie. W trakcie wesołej zabawy tanecznej rozdana była również walentynkowa poczta, ponieważ w niedzielę obchodzone były walentynki. Dzieci świetnie się bawiły. Były konkursy i coś słodkiego do schrupania. 

         Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie paniom wychowawczyniom: Małgorzacie Agaciak, Renacie Kościelak, Justynie Filipowicz, Klaudii Melce, Alicji Kwiryng i Sylwii Wawrzyniak. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku starsi będą mogli dołączyć do dyskotekowego szaleństwa w karnawale. 

   • Nagrody w konkursie plastycznym "Otacza nas świąteczny czar"
    • Nagrody w konkursie plastycznym "Otacza nas świąteczny czar"

    •  

      

     Nasze sześciolatki kilka dni temu odebrały nagrody za udział w konkursie plastycznym "Otacza nas świąteczny czar". Konkurs zorganizowało Niepubliczne Przedszkole "Bursztynowy Zamek"  w  Kaliszu. Dyplomy i  nagrody otrzymały Lena Kubasik, Hanna Matczak i  Zuzanna Stojecka. Gratulujemy dziewczynkom. Dziękujemy pani Renacie Kościelak za opiekę nad naszymi najmłodszymi artystkami. 

   • Walentynki w przedszkolu
    • Walentynki w przedszkolu

    • Przedszkolaki 12 lutego 21r. obchodziły Walentynki. Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami.Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i pysznego lizaka w kształcie serduszka. Było również dużo zabaw i piosenek. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych a za organizację tego dnia dziękujemy wychowawczyni Sylwii Wawrzyniak i pani Alicji Kwiryng. 

      

   • Dzień Babci i Dziadka
    • Dzień Babci i Dziadka

    • Mimo iż w tym roku szkolnym nie odbyła się tradycyjna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, wszyscy pamiętaliśmy o naszych najbliższych. Każdego roku to Babcie i Dziadkowie odwiedzali nasze przedszkole i szkołę (jest to chyba największa uroczystość w naszej placówce), natomiast w tym roku zadbaliśmy o to, by do każdego z nich dotarły nasze życzenia. 

     W każdej klasie (począwszy od przedszkola, a kończąc na klasie 8) dzieci i uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowywali róznorodne niespodzianki dla Babć i Dziadków. Były to laurki, piękne życzenia, prace plastyczne, a nawet biżuteria. W naszej galerii poniżej znajdziecie także film, który nagrała nasza uczennica. Jest to rozmowa z jej babacią. 

      Nasze prace oczywiście dotarły do Babć i Dziadków, sprawiając im wielką radość. 

     Wszystkim Babciom i Dziadkom raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i radości 

     z wnucząt! 

   • Najmłodsza reprezentacja piłkarzy naszej szkoły
    • Najmłodsza reprezentacja piłkarzy naszej szkoły

    • Najmłodsza reprezentacja piłkarzy naszej szkoły w minioną sobotę(30.01.2021.)rozegrała mecz kontrolny z rówieśnikami z Klubu Piłkarskiego Calisia14 Kalisz. Głównym celem gry był rozwój umiejętności piłkarskich zawodników z Rychnowa. Efektem tych zmagań była bardzo dobra gra z dużą ilością goli, co dało zadowolenie drużynie i rodzicom. Był to bardzo udany mecz naszej ekipy, a wynik był sprawą drugorzędną.

   • "Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek..."
    • "Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek..."

    • „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Od tych słów rozpoczęła się dziś większość lekcji w naszej szkole. Drugoklasiści zapoznali się z ciekawostkami na temat tradycji i historii wypiekania pączków. Zwyczaje Tłustego Czwartku poznali również zerówkowicze. Przerwę śniadaniową wszystkie dzieci aktualnie uczęszczające do szkoły i przedszkola osłodziły sobie oczywiście pączkami , które dostały w prezencie od Rady Rodziców. Dzisiaj pączki królowały w całej szkole  i nie zabrakło ich również dla nauczycieli. Ach coż to był za słodki dzień. Dziękujemy Radzie Rodziców, oraz wszystkim babciom i mamom za podesłane smakołyki. Pani Klaudii Melce i pani Renacie Kościelak dziękujemy za upamiętnienie tych chwil. 

   • Dzień bezpiecznego internetu w naszej szkole
    • Dzień bezpiecznego internetu w naszej szkole

    • 9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to niezwykle ważna data, zwłaszcza teraz, gdy polskie dzieci mają edukację zdalną i wiele godzin spędzają przed komputerem, a także „buszują” w sieci internetowej. Dlatego istotne było, aby pomimo trudności pandemicznych, nasi uczniowie mogli poznać zagrożenia, które pojawiają się w Internecie. Klasa II przygotowywała w grupach plakat o bezpieczeństwie w sieci. Ponadto wraz z panią wychowawczynią zajrzeli na stronę www.sieciaki.pl, gdzie obejrzeli wartościowe filmy o tym, czego należy unikać w Internecie. Natomiast klasy VI i VII na zajęciach z wychowawcą omawiali sprawę hejtu i fake newsów. Dzielili się swoimi refleksjami, a także dotychczasową wiedzą o zagrożeniach sieci. Jednocześnie skorzystali z zasobów internetowych i w bezpieczny sposób przygotowali memy, które mają pokazać, co jest niebezpieczne i czego należy unikać w wirtualnym świecie. Poznali także stronę www.necio.pl. Wszystkie inicjatywy zostały wyeksponowane

     w postaci gazetki ściennej na szkolnym korytarzu.

      

                 Dziękujemy nauczycielom Pani Renacie Kościelak i Panu Tomaszowi Zdanowiczowi za zmotywowanie uczniów do działania i przypomnienie o bezpieczeństwie Internecie.

   • Laureatki konkursu plastyczno-literackiego, pt. „Dzieci też bajki piszą".                 ”
    • Laureatki konkursu plastyczno-literackiego, pt. „Dzieci też bajki piszą". ”

    •  

      

      

      

      

     Uczniowie naszej szkoły, choć uczą się zdalnie, nadal aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Ostatnio mogą poszczycić się sukcesem, który po raz kolejny wyróżnił także i szkołę. Młodzieżówy Dom Kultury w Kaliszu ogłosił jeszcze w listopadzie konkurs plastyczno-literacki, pt. „ Dzieci też bajki piszą”. Konkurs miał na celu napisanie własnej bożonarodzeniowej historii, a także opatrzyć ją samodzielnymi ilustracjami. Zadanie niezwykle kreatywne. Ostatecznie dwie nasze uczennice stanęły na podium. Gratulujemy serdecznie Hani Andrzejewskiej  i Ewie Kowalskiej za zajęcie równolegle III miejsca, a Hani jeszcze gratulujemy za zwycięstwo w kategorii plastycznej. Ponadto wzięli jeszcze udział w konkursie inni uczniowie klasy czwartej: Zofia Szafrańska, Julia Marcinkowska, Witold Fułek, Paweł Stojecki i Adam Nowak. Pięknie się nasi uczniowie rozwijają i bardzo chętnie uczestniczą w promocji naszej szkoły w regionie. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie uczniów do konkursu naszym nauczycielom Pani Renacie Kościelak i Panu Tomaszowi Zdanowiczowi. Zdaje się, że nasza szkoła już na stałe wpisuje się w szereg inicjatyw konkursowych proponowanych przez MDK w Kaliszu. Oby tak dalej i życzymy kolejnym naszym uczniom pięknych zwycięstw i sukcesów. Zachęcamy do wysłuchania fragmentów bajek. Linki poniżej. 

      

      

      

   • Warsztaty tworzenia biżuterii
    • Warsztaty tworzenia biżuterii

    • Warsztaty tworzenia biżuterii 

     W dniu 21 stycznia klasa druga uczestniczyła w warsztatach tworzenia biżuterii, które poprowadziła pani Renata Kościelak. Nauczycielka pokazała dzieciom , jak w łatwy sposób stworzyć bransoletkę.Uczniowie byli bardzo kreatywni, uczyli się też cierpliwości, bowiem bransoletki stworzone zostały przez połączenie drobnych elementów takich, jak np. różnobarwne koraliki. Zajęcie wymagało skupienia i koncentracji. Warsztaty pozwoliły dzieciom wyrazić siebie i własne emocje. Jednocześnie były pięknym prezentem dla babć bo im właśnie były dedykowane z okazji ich święta. Wszystkie babcie były zachwycone, drugoklasiści okazali się doskoałymi projektantami biżuterii. 

      

    • Rekrutacja 2021/2022

    •  

      

      

      

      

     Szanowni Rodzice! 

     Od 1 lutego 21r. rusza rekrutacja do:

     - Niepublicznego Punktu Przedszkolnego 

     - Oddziału Przedszkolnego, tzw. "zerówki" 

     - klasy I Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej 

     - pozostałych klas szkoły podstawowej

      

     Wnioski oraz potwierdzenia kontynuacji można pobierać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej w zakładce "Uczniowie i Rodzice" - "Dokumenty szkoły".

      

     Wypełnione dokumenty należy składać w sekretariacie.

     Rekrutacja trwa od 1 lutego 21r. do 31 marca 21r.

     Dodatkowe informacje można uzyskać, dzwoniąc do nas:

      

     tel. 62 / 751-08-07 - sekretariat 

     kom. 506-267-918 - dyrektor 

      

      

   • Nagrodzeni i wyróżnieni w "XXIV Wielkopolskim Konkursie Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"
    • Nagrodzeni i wyróżnieni w "XXIV Wielkopolskim Konkursie Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"

    •       Finał "XXIV Wielkopolskiego Konkursu Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową" był dla nas bardzo szczęśliwy. Dziękujemy naszym  szkolnym artystom za 4 nagrody i 7 wyróżnień. Jesteście wspaniali. Pracując zdalnie pod czujnym okiem pani Renaty Kościelak osiągnęliście sukces. Brawa dla Was. To wyjątkowa chwila warta uwiecznienia. Zapraszamy do transmisji na żywo. Link znajduję się poniżej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie za godne reprezentowanie naszej szkoły. Jestęscie wyjątkowi. Wierzycie w sukces i sami go tworzycie. Takich uczniów, życzymy wszystkim nauczycielom. Brawa dla Was. Jesteśmy z Was dumni. 

         Na konkurs nadesłano 1578 prac ze 146 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych z ternu całej Polski.

     KATEGORIA I PRZEDSZKOLA – 694 prace

     miejsce :
     2. Alicja Stojecka – Rychnów
     3. Wiktoria Borowska – Rychnów

     KATEGORIA II KLASY I - III SZKOŁY PODSTAWOWE – 463 prace

     1. Amelia Mielcarek – Rychnów
     3. Fabian Kwiryng – Rychnów

     WYRÓŻNIENIA
     1. Kinga Marciniak – Rychnów

     KATEGORIA III KLASY IV – VI SZKOŁA PODSTAWOWA – 296 prac

     WYRÓŻNIENIA  
     1. Antoni Kmieć – Rychnów
     2. Michał Cichorek - Rychnów
     3. Nadia Karpisiewicz – Rychnów
     4. Aleksander Fabisiak – Rychnów

     KATEGORIA IV KLASY VII – VIII SZKOŁY PODSTAWOWE – 65 prac.

     WYRÓŻNIENIA

     1. Patryk Ignaszak – Rychnów
     2. Weronika Dudek – Rychnów

   • Szkolny Konkurs "Dobre rady na odpady"
    • Szkolny Konkurs "Dobre rady na odpady"

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Konkurs "Dobre rady na odpady".

      

      

      

     Szkolny konkurs plastyczno-techniczny "Dobre rady na odpady - Eko-stworek z materiałów wtórnych" rozstrzygnięty !                 

      

     Komisja w składzie: p. Renata Kościelak, p. Anna Olczyk, p.Tomasz Zdanowicz i p. Małgorzata Agaciak po obejrzeniu wszystkich prac, które napłynęły na konkurs, biorąc pod uwagę oryginalność i pomysłowość oraz estetykę wykonania i samodzielność (choć wybór był naprawdę trudny), przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

     KLASY I-III

     I miejsce - Lena Kornacka kl III

     II miejcse - Hanna Andrzejewska kl II

     III miejsce - Aleksandra Kozłowska kl III

     Wyróżnienia: Patryk Kulas kl III, Ewa Dyk kl I, Kinga Marciniak kl I

     Podziękowania za udział: Fabian Kwiryng kl I, Martyna Grzelak kl I, Franciszek Kowalski kl I

     KLASY IV-VI

     I miejsce - Julia Marcinkowska kl IV i Michał Szalkiewicz kl VI

     II miejsce - Zofia Szafrańska kl IV

     III miejsce - Antoni Kmieć kl V

     Wyrożnienia: Ewa Kowalska kl IV i Wiktor Śmieja kl V

     Podziękowania za udział : Nadia Karpisiewicz kl VI, Zofia Wasiewicz kl VI, Aleksander Kubicki kl V

     Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej. Dziękujemy pani Małgorzacie Agaciak za organizację konkursu. To był super pomysł.

      

   • "Szczęśliwych tylko dni życzymy dzisiaj Wam, nich miłość mieszka w nas..."
    • "Szczęśliwych tylko dni życzymy dzisiaj Wam, nich miłość mieszka w nas..."

    • Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia obchodzić będziemy w warunkach izolacji i powszechnej walki z pandemią. Nasze szkolne jasełka też będą inne niż zazwyczaj. Mimo przeciwności losu i utrudnionych warunków Uczniowie i Rodzice stanęli na wysokości zadania i pomogli w relalizacji świątecznego przedstawienia  na miarę możliwości obecnych czasów. Całą społeczność szkolną zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym uczniowie klasy II oraz Zosia i Ewa z klasy IV przedstawiają materiał artystyczny związany z najpiękniejszymy świętami w roku. Niech ten magiczny czas będzie przepełniony miłością, radością i spokojem. Dziękujemy Uczniom za piękny występ, a Rodzicom za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie dzieci. Dziękujemy szkolnym malarzom za magiczne kartki świąteczne, które zostały wykorzystane do storzenia filmu. Pani Renacie Kościelak dziękujemy za pomysł i jego realizację, za  wszystkie cenne uwagi i konsultacje podczas nagrywania materiału w domach uczniów. Zapraszamy na szkolne występy on-line. Do życzeń dołącza się również klasa ósma z wychowawczynią  panią Marleną Stojecką. Im również dziękujemy za wkład pracy wniesiony w nagranie świątecznych pozdrowień. 

   • Karteczkowy zawrót głowy.
    • Karteczkowy zawrót głowy.

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Karteczkowy zawrót głowy. .

     W naszej szkole jak co roku od kilkunastu lat trwa "karteczkowy zawrót głowy". W świąteczną atmosferę uczniowie są już wprowadzani z końcem października, bo właśnie wtedy zaczynamy robić pierwsze kartki. Mimo nauki zdalnej nasi uczniowie wykonali mnóstwo przecudnych karteczek. Każda jest inna, jedyna,  najpiękniejsza. Powstało ich tyle, że niemożliwym jest pokazać wszystkie. Dziękujemy pani Renacie Kościelak, że już od tylu  lat przybliża naszym uczniom najpiękniejsze świąteczne tradycje, żywiąc nadzieję, że kiedyś w dorosłym życiu oni będą przekazywali je młodszym pokoleniom. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i kreatywność.Jesteście wspaniali. Zapraszamy do galerii prac.  

   • Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym "WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW"
    • Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym "WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW"

    •     Konkurs WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Kalisza, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Galerii SZATNIA MDK. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat aktywnie biorą w nim udział. Jest to bardzo atrakcyjne wydarzenie, na które składa się: wystawa pokonkursowa, wernisaż, wspaniałe nagrody, dyplomy i podziękowania. Nagrodzone dzieci otrzymują również KALENDARZE PROFILAKTYCZNE, których ozdobą są reprodukcje konkursowych prac.Tego roku te wyjatkowe kalendarze trafią także do naszej szkoły, ponieważ wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie. Gratulujemy! Nagrodę otrzymuje Aleksandra Kozłowska i Tobiasz Fułek, wyróżnienie Zofia Szafrańska.

         Niestety zaplanowana wystawa w Galerii SZATNIA MDK nie będzie mogła się odbyć z udziałem laureatów ze względu na pandemię. Nagrody, wyróżnienia są do odbioru na portierni MDK już od 9 grudnia.

             Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a pani Renacie Kościelak za opiekę nad uczniami. 

   • Mikołajki
    • Mikołajki

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki .

     Jak co roku w naszej szkole czekaliśmy na przyjście Świętego Mikołaja. Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Wszystkie dzieci wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Dopóki Święty Mikołaj nie dotarł do przedszkola i zerówki dzieci wraz z paniami wychowawczyniami wesoło bawiły się przy świątecznych piosenkach. Po wyczerpującej zabawie wreszcie zjawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Dzieci wyrecytowały wierszyk dla Świętego Mikołaja a także zaśpiewały piosenkę. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci. Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok. 

   • Akcja MEN "Razem na święta"
    • Akcja MEN "Razem na święta"

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja MEN "Razem na święta" .

     Każdego roku MEN organizuje akcję ,,Razem na święta’’. Celem tej inicjatywy jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy potrzebującym. W okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób czeka na pomoc i wsparcie, szczególnie liczy się każdy, choćby najmniejszy gest. Już trzeci raz z kolei, nasz Samorząd szkolny przyłączył się do szczytnej idei. W tym roku zbieraliśmy makarony, które zostały zawiezione do Domu Charytatywnego w Żernikach. Prezent w postaci suchej karmy, otrzymało kaliskie ,,Schronisko dla bezdomnych zwierząt’’ przy ulicy Warszawskiej. Do tej zbiórki szczególnie włączyli się uczniowie klasy trzeciej oraz piątej. W ramach Koła wolontariatu naszej szkoły, jego członkowie wykonali atrakcyjne ozdoby świąteczne, którymi obdarowali uczniów oddziału przedszkolnego. Dziękujemy panu Tomaszowi Zdanowiczowi oraz paniom Dorocie Szwedek-Wypych i Justynie Filipowicz za zaangażowanie w akcję.