• ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI
    • ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI .

     Uczniowie zerówki zgodnie z przedświąteczną tradycją piekli świąteczne pierniczki. Przed przystąpieniem do pracy zerówkowicze rozmawiali na temat higieny, estetycznego przygotowania i spożywania posiłków. W miłej atmosferze uczniowie przygotowywali ciasto na pierniki, wałkowali ciasto a następnie wycinali pierniki z foremek. Największą frajdą było wykrawanie pierniczków. W całej szkole unosił się zapach świątecznych wypieków. Kiedy ciastka były już gotowe do ozdabiania dzieci pokazały swoje plastyczne zdolności tworząc mini arcydzieła piernikowe. Gotowe pierniczki wyglądały pięknie. Wszystkim smakowały. Czas który spędzili razem był doskonałą zabawą. Z pomocą pani Klaudii praca z przygotowaniem szła sprawnie i bez trudu.

   • SWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU
    • SWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU .

     Nie tylko w szkole ale również w przedszkolu i oddziale przedszkolnym odbyło się święto pluszowego misia. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie ,poznały historię święta ,wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach : ,,Dwa malutkie misie:, ,, Jadą jadą misie, ,, Stary niedźwiedź." Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji.: zabawy ruchowe, plastyczne konkursy, zgadywanki śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce .Ten dzień był pełen uśmiechu i radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

   • "Mój wymarzony zawód" - konkurs rozstrzygnięty
    • "Mój wymarzony zawód" - konkurs rozstrzygnięty

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Mój wymarzony zawód" - konkurs rozstrzygnięty .

      

      

      

     6 grudnia 2020 roku ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu "Mój wymarzony zawód". Zadaniem uczestników było wykonanie teczki o wybranym zawodzie wg instrukcji zawartej w regulaminie konkursu.

     Do komisji konkursowej wpłynęło 13 prac przygotowanyęh przez uczniów z klas 5-8. Prace były bardzo różnorodne i pomysłowe. Po burzliwych obradach komisja konkursowa w składzie: p. Jakub Pokojowczyk - dyrektor szkoły i jednocześnie doradca zawodowy oraz p. Anna Olczyk - nauczyciel informatyki postanowiła nagrodzić następujące osoby: 

     I miejsce - Antoni Kmieć kl. 5

     II miejsce - Amelia Przepiórka kl. 7

     III miejsce - Maja Filipowicz kl. 7

     wyróżnienie: Nadia Karpisiewicz kl. 6

     Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Rychnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży. Wszyscy uczestnicy otrzymali pochwały oraz oceny za aktywność. 

     Dziękujemy Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym! 

      

   • Wojtaszkowe strofy - wiersze naszych uczniów w tomiku Na tropach poezji
    • Wojtaszkowe strofy - wiersze naszych uczniów w tomiku Na tropach poezji

    • Na tropach poezji

                 W maju 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań dzieci w  konkursie ,,Wojtaszkowe Strofy’’, którego organizatorem były: Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz SP nr 17 w Kaliszu. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o dowolnej tematyce.   Nagrodzeni wówczas zostali uczniowie obecnej klasy trzeciej: Lena Kornacka, Oliwia Walczak, Aleksandra Kozłowska, Olga Wajchert, Patryk Kulas, Szymon Przepiórka oraz Aleksander Błaszczyk. Teksty naszych małych poetów doczekały się publikacji książkowej.  Znalazły się one w zbiorze ,,Na tropach poezji’’. Projekt został przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Łęgowskiej, nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu. Dzięki wsparciu Wydawnictwa Martel został wydany przepiękny, kolorowy tomik, w którym obok wierszyków znalazły się również oryginalne rysunki młodych twórców. Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy  odnaleźć w nim twórczość plastyczno-literacką  uczniów naszej szkoły. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów! Do konkursu uczniów przygotowała Pani Justyna Filipowicz. To także jej sukces!

   • Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole
    • Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole .

          W dniu 25listopada klasa II naszej szkoły wraz z wychowawcą Renatą Kościelak obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole to już kilkunastoletnia tradycja. W tym roku ze względu na pandemię i naukę zdalną obchodziliśmy to święto inaczej niż zwykle, bo niby razem, ale osobno. Tego dnia, jak co roku dzieciom towarzyszyły ulubione pluszaki.Jednak dzieci nie mogły się nimi wspólnie bawić, bo wszystko odbywało się na odległość. Mimo utrudnień było bardzo interesująco. Misie, od których aż roiło się przed kamerkami i ekranami komputerów stały się inspiracją do naszych zajęć. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, których głównym bohaterem był oczywiście miś. Słuchali piosenek o pluszowych niedźwiadkach  oraz wykonali opis misia. Wspominaliśmy też czasy sprzed pandemii kiedy to celebrowaliśmy ten dzień wspólnie z paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, a dokładnie z panią Anią. Tęskniąc za dawnymi czasami. W ramach naszej współpracy wysłaliśmy do Gminnej Biblioteki zdjęcia naszych obrazków i gorące pozdrowienia. 

         Wspólnie z polonistą z naszej szkoły czyli panem Tomaszem Zdanowiczem wybraliśmy po burzliwych naradach najładniejszy opis. 

         Nagrodę otrzymuje Lena Pawlak, a wyróżnienia dostają:  Wiktoria Karsznia,  Tobiasz Fułek,  Staś Prus, Hania Andrzejewska i Jakub Przybył. Cieszy nas to,że prace były napisane samodzielnie, aczkolwiek pod bacznym okiem wychowawczyni. Brawa dla wszystkich dzieci. 

          Nagrodę za najbardziej sympatycznego misia otrzymują: Tobiasz Fułek, Lena Pawlak, Jakub Przybył a wyróżnienia dostają: Hania Andrzejewska, Staś Prus i  Wiktoria Karsznia . Wszystkie misie są przepiękne. gratulujemy wykonawcom pomysłowości. 

         Był to udany dzień. Nikt z dzieci w tym szczególnym dniu nie został bez nagród, które będzie można niebawem odbierać w szkole. Wszyscy spisali się doskonale. Dzieciom dziękujemy za uczestnictwo w dzisiejszym klasowym konkursie,  a pani Renacie za organizację zajęć. 

                

   • Światowy Dzień Rzucania Palenia
    • Światowy Dzień Rzucania Palenia

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Rzucania Palenia.

          19 listopada 2020r. obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Przypada on zawsze w trzeci czwartek listopada. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Uczniowie z tej okazji wykonali w domach plakaty i wysłali do wychowawców zdjęcia. Celem akcji jest zachęcenie palaczy do rzucenia palenia oraz uświadomienie szkodliwości tytoniu i możliwych konsekwencji związanych z paleniem. Akcja jest organizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu, koordynatorem akcji była nauczycielka przyrody i biologii Dorota Szwedek-Wypych. Uczniowie wykonali plakaty bardzo ładnie, mieli głowę pełną ciekawych pomysłów. Kilku z nich zostało nagrodzonych.

     I miejsce – Michał Szalkiewicz klasa VI – plakat pt. „Ocknij się zanim spalisz swoje życie !!!”

     II miejsce – Piotr Marciniak klasa VIII – plakat pt. „Nie dajcie się złapać….”

     III miejsce – Wiktor Śmieja klasa V – plakat pt. „Stop paleniu !”

     Wyróżnienia: Zofia Szafrańska klasa IV – plakat pt. „Palisz ? Grozi Ci rak !”

     Ewa Kowalska klasa IV – plakat z kobietą o dwóch twarzach, podzielona twarz.

         Zapraszamy do obejrzenia galerii plakatów. Dziękujemy pani Dorocie Szwedek Wypych za zorganizowanie szkolnej akcji. 

      

   • Konkurs plastyczny "PIĘKNA NASZA NIEPODLEGŁA"
    • Konkurs plastyczny "PIĘKNA NASZA NIEPODLEGŁA"

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny "PIĘKNA NASZA NIEPODLEGŁA" .

          Drodzy uczniowie podsumowaliśmy Szkolny Konkurs Plastyczny "PIĘKNA NASZA NIEPODLEGŁA" . Na konkurs wpłynęło 45 prac. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania uczniów bogactwem polskiej przyrody, światem roślin, zwierzą i pięknem krajobrazów. Komisja w składzie Dariusz Kaczor ( plastyk) Anna Olczyk (plastyk) i Renata Kościelak ( nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie) po długich obradach  zdecydowali iż przyznają następujące nagrody i wyróżnienia : 

     Kategoria klas 5-7 

     I miejsce Nadia Karpisiewicz 

     II miejsce Maja Filipowicz 

     III miejsce Adam Prus i Michalina Gołza 

     wyróznienia 

     Antoni Kmieć 

     Kategoria klas 1-4 

     I miejsce Aleksandra Kozłowska 

     II miejsce Witold Fułek 

     III miejsce Tobiasz Fułek 

     wyróżnienie

     Zofia Szafrańska 

     Pomysłodawcą  i opiekunem artystycznym konkursu jest nauczycielka plastyki z naszej szkoły. Dziękujemy pani Renacie Kościelak za wkład pracy włożony w organizację konkurs, pani Ani Olczyk i panu Dariuszowi Kaczorowi za udział w pracach jury. Dziękujemy również wszystkim uczniom za kreatywność i zaangażowanie,  o odbiorze dyplomów i nagród poinformujemy zwycięzców indywidualnie. 

      

      

      

   • Sposób na lekturę
    • Sposób na lekturę

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sposób na lekturę .

         Uczniowie klasy II poznali ostatnio ciekawy sposób na zapamiętywanie treści lektury - mapę myśli. Jest to szczególny rodzaj notatki, w której używa się oprócz słów i symboli także rysunków i kolorów. Każda mapa jest inna , ponieważ ma służyć do zapamiętywania i odtwarzania treści wyłącznie jej autorowi. Tworzenie map myśli zwłaszcza podczas nauki zdalnej może uczynić ją prostszą, szybszą i przyjemniejszą. W galerii kilka przykładów map myśli, które powstały podczas omawiania lektury Janiny Porazińskiej "Pamiętnik Czarnego Noska" Przyjemnie było patrzeć z jakim ogromnym zaangażowaniem pracowali drugoklasiści, tworząc swoje mapy myśli i jednocześnie opowiadając przygody głownego bohatera. Szkoda tylko, że nauczyciela i uczniów dzielił szklany ekran monitora. Miejmy nadzieję,że czas nauki zdalnej szybko minie a dzieci wrócą do szkoły. Dziękujemy wychowawczyni pani Renacie Kościelak, że stara się ten trudny czas nauki zdalnej uczynić dla uczniów jak najbardziej atrakcyjnym. 

   • Dzień Kredki w przedszkolu
    • Dzień Kredki w przedszkolu

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kredki .

        20 listopada obchodziliśmy w przedszkolu ,,Dzień Kredki". Celem tego dnia było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Na początku dzieci wysłuchały piosenki pod tytułem ,,Kolorowe kredki", a później wspólnie zastanawialiśmy się ,,co by było gdyby nie było kolorów ".Przedszkolaki świetnie wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytanie. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali. Świetną zabawą było dla dzieci segregowanie kolorowych kredek oraz zabawy w kolory przy tablicy multimedialnej. Nie zabrakło również kolorowania kredkami na dużym formacie papieru. Sprawiło to dzieciom mnóstwo frajdy . Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom za wspólne zabawy w tym dniu . Było u nas kolorowo i wesoło. Dziękujemy wychowawczyni Sylwii Wawrzyniak oraz Alicji Kwiryng za przygotowanie atrakcjnego dnia dla naszych przedszkolaczków. 

   • Konkurs literacki "Jesienny czas"
    • Konkurs literacki "Jesienny czas"

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs literacki .

     Na przełomie października i listopada 20r. w naszej szkole ogłoszony został Szkolny Konkurs Literacki „Jesienny czas”. Zadanie miało polegać na napisaniu opowiadania, w którym akcja będzie się działa jesienią. Do konkursu stanęło dziewięcioro uczniów. Ostatecznie wybrano cztery opowiadania. Pierwsze miejsce zajęła Nadia Karpisiewcz z klasy VI, której opowiadanie zawierało przejmujące momenty nawiązania do obecnej epidemii koronawirusa. Jednak mimo wszystko nie zapomniała o jesieni. Drugie miejsce przypadło Mai Filipowicz z klasy VII. Uczennica lekko i jesiennie napisała opowiadanie, które jakby wychodziło z kartki do czytelnika. Po prostu czytający stawał się częścią tej historii. Trzecie miejsce było dla Michała Szalkiewicza z klasy VI. To opowiadanie było pokłosiem omówienia lektury szkolnej. Michał wymyślił kolejną przygodę bohaterów książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Z kolei wyróżnienie otrzymał najmłodszy uczestnik konkursu Antoni Kmieć z klasy V. Jego opowiadanie było bardzo przyjemne w czytaniu i oprawione pięknymi ilustracjami. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy pozostałym uczestnikom konkursu.

                 Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Zdanowicza, nauczyciela języka polskiego i organizatora konkursu. Pan Tomasz wręczył młodym literatom nagrody pozyskane od sponsorów właśnie na ten cel, by nasi uczniowie mieli motywację do dalszego rozwoju swoich talentów.

    • Szkolny konkurs plastyczno-techniczny "Dobre rady na odpady''

    • Regulamin szkolnego konkursu plastyczno-technicznego "Dobre rady na odpady - Eko-stworek z materiałów wtórnych"

      

     Organizatorem konkursu jest :

      Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Rychnowie

      

     Cele:

     • wykazanie się umiejętnością tworzenia prac z surowców wtórnych,

     • rozumienie zasad segregowania i możliwości przetwarzania odpadów z różnych

     materiałów: papieru, drewna, tworzyw sztucznych, metali i szkła.

      

     Zasady ogólne:

     • konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej,

     • uczestnicy wykonują „eko-stworka” z surowców wtórnych takich jak:

     zużyte gazety, pudełka kartonowe, nakrętki, plastikowe opakowania po produktach spożywczych i innych, sznurek, druciki, stare sprężynki od długopisów, itp.,

      

     • do pracy należy dołączyć karteczkę, na której ma znajdować się imię i nazwisko

     autora oraz klasa (prace będą oceniane na poziomie poszczególnych klas w kategoriach: klasa I-III , IV-VI oraz VII-VIII),

      

     • prace należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 30,11,2020 r. do świetlicy do p. Małgorzaty Agaciak

     • do pracy należy dołączyć podpisaną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) – według wzoru zamieszczonego poniżej

      

     Kryteria oceny prac:

     • zgodność pracy z tematyką konkursu,

     • oryginalność i pomysłowość oraz estetyka wykonania,

     • spełnienie ogólnych zasad konkursu.

      

      

      

     Jury konkursowe wyłoni zwycięzców i przyzna nagrody. Decyzja jury jest ostateczna,

     a przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

     Prace nie będą zwracane.

      

      

      

     ZGODA RODZICÓW / PRAWNYCH OPIEKUNÓW

     Wyrażam zgodę na udział mojego

     dziecka ...........................................................................................................................

     w Konkursie plastyczno-technicznym „Dobre rady na odpady - Eko-Stworek z materiałów wtórnych” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rychnowie oraz na nieodpłatną wystawę oraz publikację pracy mojego dziecka oraz zamieszczenie danych (imienia, nazwiska, klasy i szkoły) w siedzibie organizatora, a także na stronach internetowych organizatora.

                

                                                    ...............................................................................

                                                    czytelny podpis rodziców / prawnych opiekunów

   • Odkręcamy i zbieramy!
    • Odkręcamy i zbieramy!

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Odkręcamy i zbieramy!.

          Przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie pojawiło się metalowe serce na nakrętki. Pomysł powstania serca zrodził się w głowie Pani Iwony Prus , która wspomniała o tym na zebraniu Rady Rodziców.  Wszystkim inicjatywa bardzo się spodobała.

        „Odkręcamy i zbieramy” to hasło, które przewodzi naszej  akcji. Nakrętki są zbierane na szczytny cel, aby pomóc w leczeniu chorych dzieci. Ale też pamiętajmy, że zbieranie nakrętek to dbałość o środowisko, gdyż nakrętki będą poddawane recyklingowi.

         Serce zostało całkowicie sfinansowane przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Pieniądze pochodziły bowiem ze składek na Radę Rodziców. Do zrealizowania tego pomysłu zobowiązał się Pan Sebastian Kwiryng – tata naszych uczniów.

         Serdecznie dziękujemy  wspaniałym uczniom i rodzicom za Wasze wsparcie i mocne zaangażowanie w tę inicjatywę. Pokazaliście, że jesteście otwarci na drugiego człowieka. Trzeba odwagi oraz wielkości ducha, by bezinteresownie pomagać . Jesteśmy z  Was dumni!

   • Pasowanie na Ucznia Szkoły
    • Pasowanie na Ucznia Szkoły

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na Ucznia Szkoły .

           6 listopada 2020 roku w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Najpierw Pasowanie Przedszkolaków a potem Ślubowanie Pierwszoklasistów. O godz.11.00 na sali gimnastycznej w obecności rodziców  rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia szkoły.

          Na początku głos zabrał pan Dyrektor witając wszystkich zebranych. Odczytał też list skierowany do pierwszoklasistów  od wychowawczyni Jolanty Bednarek, która nie mogła uczestniczyć w tym jakże ważnym dla pierwszoklasistów dniu.

         Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne, taneczne oraz plastyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, wręczając pamiątkowe dyplomy. Potem było mnóstwo życzeń i prezentów. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne. 

          Należy także wspomnieć, iż na początku uroczystości wszyscy odśpiewali hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Natomiast 10 listopada dokładnie o godzinie 11:11Mazurka Dąbrowskiego odśpiewały dzieci z przedszkola.

          Warto także wspomnieć, iż w czasie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze. Zostały one przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyprawki przyszły do szkoły w dniu uroczystości, więc tym bardziej cieszymy się, że w tak wyjątkowym dniu mogliśmy je wręczyć naszym uczniom.

        Dziękujemy Pani Małgorzacie Agaciak i pani Renacie Kościelak, które były odpowiedzialne za przygotowanie dzieci do występów. Dziękujemy uczniom należącym do Pocztu Sztandarowego Szkoły i ich opiekunce pani Justynie Filipowicz za obecność podczas ślubowania i pasowania.   

      

   • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
    • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA .

     6 listopada 2020 roku odbyło się ważne wydarzenie dla dzieci z naszego przedszkola czyli Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności -dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem i być dzielnym przedzkolakiem. Po złożonej obietnicy, pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz upominek. Dzięujemy pani Sylwii Wawrzyniak i Alicji Kwiryng za trud pracy włożony w przygotowanie naszych maluszków do pasowania. 

   • Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole
    • Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

    •   5 listopada 2020r. przedszkolaki, zerówkowicze, pierwszoklasiści i  drugoklasiści obchodzili Międzynarodowy  Dzień Postaci z Bajek. Postanowiliśmy kontynuować rozpoczęte w zeszłym roku święto, jednak ze względu na utrudnienia związane z coronawirusem każada klasa ochodziła ten bajkowy dzień w swoich klasopracowniach wspólnie z wychowawcą. 

         Przedszkolaki wzięły udział w niecodziennym spotkaniu, opowiadały o swoich ulubionych bajkach, wcielały się w ulubionych bohaterów. Aby wykazać się znajomością bajek tych znanych i mniej znanych maluszki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były też muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe i prezentacja przebrań. 

         Natomiast zerówkowicze zostali zaproszeni przez swoją wychowawczynię w podróż do "Zaczarowanej Krainy Baśni". Były bajkowe zabawy z chustą animacyjną, improwizacje ruchowe oraz wiele zabaw takich jak:  "Magiczna liczba", "Zatrute jabłko" czy "Pomagamy Kopciuszkowi". Dużo radości sprawił najmłodszym "Baśniowy Bal", który był uwieńczeniem tego niezwykłego dnia. 

         Pierwszaki również bawiły się wspaniale. Pani Małgosia przygotowała dla nich zagadki. w ogromnym koszu przyniosła mnóstwo rekwizytów wśród, których był nawet pantofelek Kopciuszka. Było też rysowanie bajkowych  postaci, zabawy przy muzyce i czytanie bajki "Księżniczka na ziarnku grochu.

         Również  wychowawczyni klasy drugiej sprawiła,że był to magiczny dzień dla jej wychowanków. Uczniowie wzięli udział w bajkowym  quzie oraz w bajkowych  kalamburach. Dzieci wspaniale wcielały się bajkowe postacie, wykorzystując do tego ćwiczenia swoje przebrania, rózne rekwizyty i wyobraźnię. Pamiętały, że w bajkach zawsze zwycięża dobro. Były też zabawy ruchowe, plastyczne  i konkurencje sprawnościowe. 

         Na koniec wszystkie dzieci odwiedziła Myszka Minnie i obdarowała je cukierkami. 

       Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak, pani  Klaudii Melce, pani Małgorzacie Agaciak i pani Renacie Kościelak za przygotowanie i organizację tego święta w naszej szkole i przedszkolu. Pani Alicji Kwiryng dziękujemy za wcielenie się w rolę Myszki Minnie.

   • Warsztaty filmowe
    • Warsztaty filmowe

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty filmowe .

          W październiku 2020 roku rozpoczęliśmy cykl zajęć filmowych, dla uczniów klasy 8. Tak jak w poprzednim roku szkolnym, warsztaty prowadził pan Fryderyk Rubas- nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kaliszu, którego wielką pasją jest tworzenie krótkich filmów okolicznościowych.

        Chłopcy od naszego gościa dowiedzieli się, co jest istotne przy tworzeniu filmu, jak do tematu podejść twórczo i z pasją, oraz z jakich programów korzystać. Dla przykładu nauczyciel zaprezentował własne etiudy filmowe pokazujące życie szkolne klas, w których na co dzień uczy, ale także te, które tworzy prywatnie dla przyjemności i na zlecenie.

        Owocem naszych warsztatów, będzie  film o klasie 8, który stworzą sami uczniowie. Będzie on stanowił świetną pamiątkę wspólnie spędzonych lat w Szkole Podstawowej w Rychnowie.

   • Pomoc dla Sandry
    • Pomoc dla Sandry

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomoc dla Sandry .

             Tak jak  dużo instytucji i organizacji w regionie, tak i nasza szkoła przyłączyła się po raz kolejny do akcji pomocy małej Sandrze mieszkającej w naszej gminie. Dziewczynka potrzebuje pomocy specjalistycznej. W ciągu kilku miesięcy organizowano rozmaite akcje, w trakcie których zbierano pieniądze na leczenie małej Sandry. Kwota jest astronomiczna licząca kilka milionów złotych. Przyłączyliśmy się więc do pomocy i zorganizowaliśmy w październiku 2020r.  niewielką zbiórkę pieniędzy w naszej szkole. Uczniowie byli bardzo hojni. Ostatecznie jako szkoła wpłaciliśmy 300 zł na konto małej Sandry za pośrednictwem strony WWW.siepomaga.pl . Jednocześnie dziękujemy za dobre serca uczniów i organizację zbiórki Panu Tomaszowi Zdanowiczowi opiekunowi Samorządu Uczniowskiego i koła wolontariatu.

   • Jesień w obiektywie - projekt na zajęciach koła teatralnego
    • Jesień w obiektywie - projekt na zajęciach koła teatralnego

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jesień w obiektywie - projekt na zajęciach koła teatralnego.

     Na kilku pierwszych spotkaniach koła teatralnego (we wrześniu i październiku 20r.) wykorzystaliśmy piękną pogodę i postanowiliśmy pobawić się trochę w fotografów. Uczestnicy zajęć mieli za zadanie wykonać zdjęcia za pomocą swoich telefonów komórkowych, na których mieli uwiecznić piękną złotą jesień, a także ruch w przyrodzie i otoczeniu. Powstało mnóstwo ciekawych fotek, z których wybraliśmy wspólnie 29. Miały być one wywołane u fotografa i stanowić szkolną wystawę fotograficzną. Jednak przejście na zdalne nauczanie uniemożliwiło nam zaprezentowanie swojej twórczości w szkolnej przestrzeni. W związku z tym przenosimy swoje dzieła do wirtualnego świata i za pomocą szkolnej strony internetowej pragniemy przedstawić je szerszemu gronu.

                 Dziękujemy za pomysł panu Tomaszowi Zdanowiczowi, który prowadzi koło teatralne, a nauczyciel dziękuje: Aleksandrowi Kubickiemu, Weronice Tomczyk, Weronice Dudek, Amelii Przepiórce, Mai Filipowicz, Lenie Wajchert, Zofii Wąsiewicz, Nadii Karpisiewicz i Michalinie Gołzie za arcyciekawe fotografie.

   • Sukces plastyczny naszego ucznia
    • Sukces plastyczny naszego ucznia

    •       Niezmiernie nam miło pogratulować Antosiowi Kmieciowi wyróżnienia w konkursie plastycznym "Moja półka z wymarzonymi książkami ".Organizatorem konkursu była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu, partnerem Wydział Pedagogiczno- Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto dodać,że konkurs odbył się w czerwcu podczas nauki zdalnej.Podsumowanie miało miejsce 2 listopada 2020 roku. Jego celem była oczywiscie promocja czytelnictwa. Konkurs okazał sie świetną alternatywną formą  twórczego i kreatywnego spędzania czasu podczas pandemii. Antoni świetnie wykorzystał ten czas i umiejętności, które szlifował na lekcjach plastyki oraz zajęciach  kółka plastycznego już od przedszkolaka. Antoś to nasz szkolny artysta i niejeden sukces plastyczny ma juz za sobą. Do rysowania i malowania nie trzeba go długo namawiać, bo to zarazem talent i pasja. Jesteśmy dumni, że ze nasz uczeń mógł reprezentować godnie naszą szkołę. 

   • Kolejny monitor interaktywny
    • Kolejny monitor interaktywny

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolejny monitor interaktywny .

              Pod koniec października 20r. nasza placówka wzbogaciła się o kolejny nowoczesny 75 calowy monitor interaktywny. Jest on bogato wyposażony i będzie służył nauczycielom oraz uczniom. Został zamontowany w sali nr 10, w której uczą się przede wszystkim uczniowie klasy III, jednakże będą z niego korzystać wszyscy, którzy będą się w tej sali uczyć.

           Monitor został zakupiony dzięki hojności Rady Rodziców, która przeznaczyła na ten cel 70% wartości zakupu. 30% zostało pokryte przez organ prowadzący szkołę. 

          Dyrektor, rada pedagogiczna i wszyscy uczniowie składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za tak piękny prezent! Dzięki wykorzystaniu tak nowoczesnego sprzętu lekcje stają się innowacyjne, ciekawe i różnorodne, a nowoczesne technologie przestają być dla nauczycieli obce. 

             Wspomnijmy tylko, że w 2019 roku szkoła wzbogaciła się o pierwszy taki monitor, który został zamontowany w sali nr 21 i służy uczniom już od roku. Środki na ten zakup zostały wtedy pozyskane z rządowego programu "Aktywna tablica", natomiast organ prowadzący dopłacał tylko niewielką kwotę w formie wkładu własnego.

          Obecnie w szkole wszystkie sale lekcyjne są wyposażone w tablice interaktywne i wspomniane monitory, w każdej sali jest także laptop wysokiej klasy. Ponadto w ostanim czasie w sali komputerowej zostały wymienione cztery komputery stacjonarne na sprzęt nowszej generacji.