• Zabawa choinkowa
    • Zabawa choinkowa

    • 10 lutego 24r. odbyła się zabawa choinkowa, podczas której odwiedził nas Mikołaj z prezentami. Wspólna zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili! Nie zabrakło tańców na parkiecie, konkurencji i wielu innych atrakcji. Były kanapki, słodkości, napoje. Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za zorganizowanie zabawy. Nie wymieniamy tu nikogo z nazwiska, ponieważ zaangażowanych było bardzo wiele osób, a my nie chcemy kogoś pominąć. Choinka jest z pewnością dowodem na to, że wspólna praca nauczycieli i rodziców przynosi piękne efekty! Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym!

   • Poczta walentynkowa
    • Poczta walentynkowa

    • 9 lutego 24r. do rąk dzieci i uczniów trafiły walentynki Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Katarzyny Marciniak miał pełne ręce roboty! Poczta walentynkowa działała dość długo, więc i listów się uzbierało Wszystkie musiały trafić do właściwych adresatów Ostatni dzień przed feriami był bardzo miły, spędziliśmy go w atmosferze życzliwości Życzymy wszystkim dużo miłości!

   • Mój świat wartości...
    • Mój świat wartości...

    • 24 stycznia 24r. w ramach współpracy z Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Opatówku, dyrektor naszej szkoły, Pan Jakub Pokojowczyk, uczestniczył w podsumowaniu konkursu poetyckiego "Mój świat wartości". Przeprowadził warsztaty literackie, które połączył z prezentacją własnej twórczości, m.in. czytał wiersze ze swojego ostatniego tomiku pt. "Znikąd". Wszystkim uczniom nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy, a za zaproszenie do współpracy dziękujemy Pani Dyrektor Poradni Darii Jurek i Pani Annie Czerniakowskiej.

   • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    • W dniu 19 stycznia 2024 r. do  naszej szkoły przybyli szczególni goście. Uczniowie zaprosili swoich dziadków na uroczysty koncert „Podróż w czasie”. W trakcie koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka swoje talenty prezentowali wszyscy uczniowie naszej szkoły i przedszkola. W czasie koncertu nie brakowało wzruszeń i łez, ale przede wszystkim było dużo uśmiechów , radości i dumy. Dziadkowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili występy swoich wnucząt. Za przygotowanie uroczystości była odpowiedzialna pani Marlena Stojecka, ale w każdej sprawie mogła liczyć na wsparcie wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu zarówno nauczycieli, pracowników szkoły, wszystkich uczniów, ale także rodziców koncert wypadł doskonale. Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i życzymy Im dużo zdrowia! 

   • Koncert bożonarodzeniowy
    • Koncert bożonarodzeniowy

    • W dniu 15 grudnia 23r. odbył się w naszej szkole koncert bożonarodzeniowy połączony z kiermaszem świątecznym. Na uroczystości gościli: Pani Marzena Kmieć - Zastępczyni Wójta Gminy Blizanów, Pani Joanna Włodarczyk - Kierownik Referatu UG Blizanów, Pan Grzegorz Słodkowski - Radny Rady Gminy Blizanów, Pan Stanisław Niklas - Dyrektor GOK w Blizanowie, Pani Ewa Prus - Wiceprezes Stowarzyszenia. Przedstawienie rozpoczęły dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego, potem uczniowie naszej szkoły wystąpili w Jasełkach, które przygotowały panie Agata Waliszewska i Małgorzata Agaciak. Kolejnym punktem koncertu był występ zespołu wokalnego "Dynamitki". Na koniec zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rychnowa wraz z mażoretkami. O słodki poczęstunek przy kawie i herbacie w czasie koncertu zadbała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz świąteczny przygotowany przez panią Emilię Kulas, w który włączyli się rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej uroczystości: Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom, a gościom za tak liczne przybycie! Wesołych Świąt!

   • Spotkanie z Mikołajem
    • Spotkanie z Mikołajem

    • W czwartek 14 grudnia 23r. uczniowie klas I-III odwiedzili Wioskę Indiańską w Józefowie i wzięli udział w warsztatach świątecznych. W pięknej scenerii uczestniczyli w pokazie magii, następnie przy ciasteczku i kakao dekorowali pierniczki. Kiedy pojawił się Mikołaj, każde dziecko otrzymało od niego słodki upominek i pozowało do wspólnego zdjęcia . Organizatorką wycieczki była p. Małgorzata Agaciak. 

   • Pozytywna Dyscyplina
    • Pozytywna Dyscyplina

    • 4 grudnia 23r. odbyły się w szkole warsztaty skierowane do rodziców i nauczycieli dotyczące pozytywnej dyscypliny. Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Ciekalska - pedagog, socjoterapeutka, edukator Pozytywnej Dyscypliny, praktyk Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Było bardzo twórczo, kreatywnie. Bardzo dziękujemy Pani prowadzącej i Pani Bea Esz, która prowadzi w naszej szkole zajęcia w ramach indywidualnych terapi. 

   • Lekcja biblioteczna o kapralu Wojtku
    • Lekcja biblioteczna o kapralu Wojtku

    • 28 listopada 2023r. uczniowie klasy III, V oraz VI udali się do Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Uczestniczyli w warsztatach czytelniczych, które tematycznie nawiązywały do obchodzonego 25 listopada- Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wysłuchali fragmentów opowiadania Łukasza Wierzbickiego pt.,,Dziadek i niedźwiadek’’, czytanych przez starszych kolegów z V LO w Kaliszu. Nieprzypadkowo -czytającymi byli przedstawiciele klasy mundurowej!  Popularyzując literaturę dziecięcą, przypomnieli nam oni losy niezwykłego Misia, wcielonego do armii gen. W. Andersa. Podczas spotkania, pracownicy biblioteki oprowadzili naszych uczniów po nowoczesnym gmachu, oferującym komfortowe warunki do pracy i nauki. Omówili rolę biblioteki oraz przeznaczenie głównych pomieszczeń. Pozwolono nam także obejrzeć magazyn, do którego na co dzień czytelnicy nie są zapraszani. Na zakończenie gościliśmy w pracowni artystycznej Władysława Kościelniaka. Ekslibrisy oraz grafiki, szczególnie przykuwały uwagę naszych uczniów, zachwyconych kunsztem tego sławnego kaliszanina.

     Serdecznie dziękujemy organizatorom za tak ciepłe przyjęcie. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycielki pani Jolanty Gilickiej. Dzięki jej ciągłym staraniom, rozbudzane zostają zainteresowania czytelnicze uczniów naszej szkoły. Za organizację tego dnia odpowiedzialna była pani Elżbieta Lesińska. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Marlena Stojecka i Justyna Filipowicz.

     Zapraszamy do galerii. Okazała wystawa pluszaków od największego do najmniejszego, zachęcała nie tylko najmłodszych, do wspólnych fotografii.

   • Zajęcia w ramach Laboratoriów przyszłości
    • Zajęcia w ramach Laboratoriów przyszłości

    • Nauka chemii, biologii czy przyrody nie musi być nudna! Dzięki programowi "Laboratoria przyszłości" uczniowie naszej szkoły mogą uczyć się i zaspokajać swoją ciekawość w sposób empiryczny! Klasa 4 prowadzi hodowlę pantofelków, dzięki której uczniowie obserwują czynności życiowe pierwotniaków oraz mikroorganizmów bytujących w wodzie. Uczniowie klasy 8 również postanowili założyć swoją hodowlę mikroorganizmów - jogurtowych (.... ale chyba nie tylko jogurtowych ). Dziś podziwiali podziały komórkowe drożdży, a przy okazji utrwalili wiedzę na temat mitozy Uczniom gratulujemy pomysłów i dociekliwości w prowadzeniu projektów badawczych. W świat chemii, biologii i przyrody codziennie zabiera uczniów Pani Elżbieta Lesińska.

   • Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Blizanowie
    • Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Blizanowie

    • 11 listopada 2023r. poczet sztandarowy naszej szkoły, uczestniczył w 105-tych obchodach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od zapalenia zniczy oraz złożenia kwiatów pod obeliskiem przy Urzędzie Gminy. Kamień nagrobny, który ustawiono w 1985 roku stał się hołdem dla poległych i pomordowanych w II wojnie światowej mieszkańców gminy Blizanów. Pan wójt Sławomir Musioł, skierował do wszystkich zebranych słowo patriotyczne. Przypomniał ważne fakty z historii naszego kraju. Podkreślił, iż wolność i niepodległość to wartości nadrzędne. Motywem przewodnim obchodów ogłosił: ,,Porozumienie ponad wszelkimi podziałami w imię dobra Narodu’’.  
     Kolejnym punktem uroczystości było wykonanie przez Orkiestrę Dętą OSP Blizanów ,,Roty’’, po którym uczestnicy w kolumnie marszowej udali się do kościoła Narodzenia NMP. Proboszcz tamtejszej parafii ks. Jacek Kalferszt, odprawił Mszę św. w intencji Ojczyzny. Oficjalną część uroczystości zamknęło złożenie wiązanek przy grobie nieznanego żołnierza znajdującego się na blizanowskim cmentarzu. W skład pocztu sztandarowego weszli tego dnia: Aleksander Błaszczyk (chorąży), Zofia Szafrańska ( asysta) oraz Julia Marcinkowska (asysta). Opiekę nad Pocztem sprawuje Pani Justyna Filipowicz i to ona uczestniczyła z uczniami w obchodach.

      

      

   • Święto Szkoły i Pasowanie uczniów klasy I
    • Święto Szkoły i Pasowanie uczniów klasy I

    • 10 listopada 23r. odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas której uczniowie klasy I zostali pasowani na ucznia i złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar. Ten dzień to także Święto Szkoły. To już 5 rocznica nadania naszej placówce imienia Polski Niepodległej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św., którą odprawił proboszcz Maciej Borowicz. W sali gimnastycznej odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu w ramach akcji MEiN „Szkoła do Hymnu”. Dyrektor Pan Jakub Pokojowczyk przypomniał zebranym, jak wyglądało nadanie szkole imienia. Mówił także o znaczeniu wolności w życiu każdego z nas. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z różnych klas, których przygotowały panie: Katarzyna Marciniak, Małgorzata Agaciak, Renata Kościelak, Agata Waliszewska. Dyrektor szkoły Pan Jakub Pokojowczyk pasował uczniów klasy I, a następnie złożyli oni ślubowanie na Sztandar. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Justyna Pietrzak wręczyła uczniom prezent i życzyła im samych sukcesów na drodze edukacji. W akademii uczestniczyła także Pani Joanna Włodarczyk – kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Blizanów. W tym dniu podsumowano także Szkolny Konkurs "Moja piękna Niepodległa", którego organizatorką była Pani Renata Kościelak. Wręczono uczniom nagrody, które zakupiła Rada Rodziców i Stowarzyszenie. Po uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowali rodzice i Stowarzyszenie. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom uczniów klasy 1 za pomoc w organizacji święta.

   • Pasowanie na Przedszkolaka
    • Pasowanie na Przedszkolaka

    • 9 listopada 23r. odbyła się w naszej placówce ważna uroczystość dla najmłodszych, a mianowicie Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci długo się do niego przygotowywały i z radością pokazały swoje umiejętności. Pięknie śpiewały, recytowały wierszyki i tańczyły. Sprawiło im to wiele, wiele radości! Po udanym występie artystycznym dzieci zaprosiły pana Dyrektora Jakuba Pokojowczyka, aby dokonał aktu pasowania. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i od dzisiaj stały się prawdziwymi PRZEDSZKOLAKAMI. Dzieci otrzymały kolorowe dyplomy i prezenty – niespodzianki. Pani Justyna Pietrzak, Przewodnicząca Rady Rodziców, złożyła najmłodszym serdeczne życzenia, a rodzicom gratulacje. Przekazała grupie prezent, który będzie służył w przedszkolu. Są to bowiem gry i klocki dydaktyczne. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Nad przygotowaniem czuwały panie: Sylwia Wawrzyniak – wychowawczyni, Agata Waliszewska oraz Urszula Gabrysiak. Dziękujemy Paniom za przygotowanie pasowania, a Rodzicom za pomoc i słodki poczęstunek!

   • Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”
    • Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”

    • W roku szkolnym 23/24 uczniowie naszej Szkoły, uczęszczający na koło przyrodnicze, uczestniczą w zajęciach w ramach programu: Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Jest to już VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

     Nasi uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości uczą się pracować metodą naukową i dowiadują się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować! Uczniowie w ramach programu zdobędą wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznają ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki. Zapraszamy na fotorelację! Opiekunem projektu jest p. Elżbieta Lesińska.

   • Szkoła pamięta - akcja MEiN
    • Szkoła pamięta - akcja MEiN

    • Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Sprzątaliśmy zaniedbane i opuszczone groby na cmentarzu parafialnym w Rychnowie. Młodzież z klasy VI przyniosła worki, oraz narzędzia ogrodnicze i znicze. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści i wyrywaniu chwastów. Radością napawa fakt, że młodzież potraktowała czas na sprzątnie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o naszych przodkach, którzy żyli na rychnowskiej ziemi. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na uporządkowanych grobach oraz wspólną modlitwą za zmarłych. Organizatorem akcji był ks. Maciej Borowicz.

   • Dzień Edukacji Narodowej
    • Dzień Edukacji Narodowej

    • 13.10.2023 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Jakuba Pokojowczyka, który przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. W swoim przemówieniu podkreślił, że w tym roku obchodzimy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Wręczył nagrody i podziękowania. Następnie przekazał głos uczniom. Przedstawienie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: Renaty Kościelak i Katarzyny Marciniak. Młodzi artyści piosenkami i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników. Po zakończonej akademii Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli i pracowników szkoły na poczęstunek.

   • SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 23/24
    • SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 23/24

    • Na przełomie września i października odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację Szkoły. 

     Dnia 10 października 2023 r. odbyły się wybory. Każdy uczeń z klas IV-VIII oddał swój głos na karcie wyborczej.Po czwartej godzinie lekcyjnej nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów.W wyniku głosowania wyłonił się skład Samorządu Uczniowskiego:

     1. Ewa Kowalska - przewodnicząca SU

     2. Zofia Szafrańska - zastępca przewodniczącej SU

     3. Adam Nowak - sekretarz SU

     W skład członków RSU weszli:

     - Martyna Grzelak,

     - Hanna Andrzejewska,

     - Aleksandra Kozłowska,

     - Paweł Stojecki,

     - Antoni Kmieć.

     Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekun Samorządu Szkolnego, Pani Katarzyna Marciniak. 

     NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   • Pogadanki z Policjantami
    • Pogadanki z Policjantami

    • 4 października 23r. nasi uczniowie z klas od III do VIII brali udział w pogadankach na temat zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerach. Mł. asp. Michał Pietrzak oraz mł. asp. Mateusz Michalak z posterunku Policji w Blizanowie zwrócili uczniom szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz do domu po lekcjach. Drodzy Uczniowie! Pamiętajcie o elementarnych zasadach poruszania się na rowerach, m.in. o zakładaniu kasku, jeżdżeniu po jezdni tylko z ważną kartą rowerową i tylko tam, gdzie dozwolony jest ruch rowerów, przeprowadzaniu roweru przez pasy. Nie wyjeżdżajcie z terenu szkoły z impetem, nie patrząc na innych uczestników ruchu, w tym pieszych. Dbajcie o swoje i innych bezpieczeństwo!

     Bardzo dziękujemy Panom Policjantom za poświęcony czas.

   • Literacka Gra Miejska - Wanda Karczewska
    • Literacka Gra Miejska - Wanda Karczewska

    • 28 września 23r. zespół uczniów z klasy 7 wraz z p. Jakubem Pokojowczykiem-dyrektorem szkoły i nauczycielem j. polskiego- udali się do Kalisza, by wziąć udział w Literackiej Grze Miejskiej poświęconej Wandzie Karczewskiej. Organizatorem tej inspirującej zabawy od wielu lat jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu, Miasto Kalisz oraz Stowarzyszenie im. H. Sutarzewicz w Kaliszu. Gra była bardzo ciekawa. Uczniowie przemieszczali się po mieście i odwiedzali miejsca związane z życiem Wandy Karczewskiej. Na każdym postoju musieli wykonać zadania, które wymagały przede wszystkim spostrzegawczości. Finał odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne oraz nagrody dla szkoły. Była to ciekawa lekcja języka polskiego połączona z zabawą!

     W tym miejscu chcemy przywołać jeden z sonetów Izabeli Fietkiewicz-Paszek poświęcony właśnie Wandzie Karczewskiej z tomu "Koniec srebrnej nitki". Ten piękny wiersz współczesnej kaliskiej poetki przeczytacie na jednym ze zdjęć.

   • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"
    • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

    • Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej to coroczna akcja wspólnego czytania dzieł literatury polskiej. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. I my również włączyliśmy się w tę ciekawą inicjatywę. 8 września 23r. spotkaliśmy się w pięknych okolicznościach przyrody i czytaliśmy fragmenty dzieła Orzeszkowej. Czytali uczniowie, ale także nauczyciele: p. Marciniak, p. Stojecka, p. Pokojowczyk, ks. Borowicz. Pani Katarzyna Marciniak, inicjatorka i organizatorka akcji, zapoznała także uczniów z najważniejszymi wątkami w powieści. Wszyscy spędziliśmy miło i twórczo czas. Pamiętajcie! Warto czytać, bo w ten sposób poszerzamy nie tylko swój zasób słownictwa, ale także poznajemy ciekawe historie, które rozbudzają nas do wielu poszukiwań. Nasza nauczycielka, p. Małgorzata Agaciak będzie także czytać fragmenty powieści w Gbp W Blizanowie. Biblioteka zaplanowała tę akcję na 9 września 23r.

    • Wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego

    • Dnia 08.09.23r. odbyły się w pełni demokratyczne wybory na Opiekuna  Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Wybory były tajne. 

      

     Po szóstej godzinie lekcyjnej nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów.

      

     W wyniku głosowania wyłoniono  Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Została nim Pani Katarzyna Marciniak - nauczycielka języka polskiego i historii. 

     SERDECZNIE GRATULUJEMY! :) 

      

     Nad prawidłowym przebiegiem głosowania  nadzór sprawowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Katarzyny Szenfeld.