• Dzień Europy
    • Dzień Europy

    • Nowa galeria Dzień Europy została dodana do albumu fotograficznego

     Każdego roku 9 maja obchodzony jest Dzień Europy. W związku ze zdalnym nauczaniem,w naszej szkole dzień ten był obchodzony 17 maja 2021r., kiedy to część uczniów powróciła do klas, by nareszcie skorzystać w realu z obecności nauczycieli i siebie nawzajem. O Europiei państwach europejskich rozmawialiśmy w klasie IV i V. Pracowaliśmy w grupach nad rozwiązaniem szeregu zadań związanych z Unią Europejską i państwami Starego Kontynentu. Uczniowie odsłuchali hymnu Unii, a także hymnów niektórych państw członkowskich. Ponadto mieli także zaprojektować kopertę ozdobioną symbolem Holandii, czyli tulipanami. Nieoczekiwanie w klasie IV ogromne zainteresowanie wzbudził wielki czeski przebój „Jozinz bazin”. W międzyczasie kosztowaliśmy słodkości od europejskich przyjaciół. Mieliśmy okazję spróbować czeskiej Kofoli o smaku jeżynowym i arbuzowym, a także czekolady gruszkowej oraz szwedzkich ciasteczek w kształcie muminków i włoskich, maślanych rogalików. Na pewno Dzień Europy na stałe wpisze się w harmonogram imprez w naszej szkole.

     Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi Zdanowiczowi, nauczycielowi języka polskiegoi historii za przybliżenie idei wspólnoty europejskiej.

   • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
    • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

    • Nowa galeria Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty została dodana do albumu fotograficznego

     13 maja 2021r. uczniowie klasy trzeciej, napisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Ten wyjątkowy test zewnętrzny, bada kluczowe umiejętności z zakresu wymagań, określonych w podstawie programowej dla klas 1-3. Składa się on z części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Nasi uczniowie, którzy tego dnia wyglądali niezwykle elegancko, dzielnie poradzili sobie z zadaniami. Po wakacjach zmierzą się z kolejnym wyzwaniem- rozpoczęciem drugiego etapu edukacyjnego. Nowe przedmioty, nowi nauczyciele i nowy system oceniania-to wszystko czeka ich już we wrześniu!

     Życzymy powodzenia!

   • Turniej
    • Turniej

    • Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

     Dnia 09.05.2021r. uczniowie naszej szkoły z rocznika 2013 i 2014 wzięli udział w turnieju kategorii  Żak Mlodszy

     ( rok 2013 i mlodsi ). Drużyna w składzie: Miłosz Błaszczyk, Miłosz Chojnacki, Franciszek Kowalski, Fabian Kwiryng, Ignacy Wawrzyniak zaprezentowała sie bardzo dobrze, rozgrywajac pięć doskonałych spotkań. W tej grupie wiekowej wg wytycznych PZPN nie należy przeprowadzać klasyfikacji, dlatego nie podajemy wyników. Gracze UKS Rychnów w ostatnich miesiącach zrobili znaczące postępy w umiejetnosciach piłkarskich. Czekamy teraz na kolejne rozgrywki, które będą miały miejsce w sobotę 22.05.2021r.  w Kaliszu.

   • Święto Ziemi w przedszkolu
    • Święto Ziemi w przedszkolu

    • Nowa galeria Święto Ziemi w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

     22 kwietnia również obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu . Z okazji tego święta przedszkolaki miały okazję poznać jak wygląda pomniejszony model Ziemi czyli globus , przypomniały sobie także zasady segregowania śmieci oraz wykonały piękną pracę plastyczną .Przedszkolaki miały okazję porozmawiać dlaczego Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) i co możemy zrobić aby ziemia była szczęśliwa czyli czysta bez zanieczyszczeń. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w zajęciach o ekologii. 

   • Biedroneczki są w kropeczki
    • Biedroneczki są w kropeczki

    • Nowa galeria Biedroneczki są w kropeczki została dodana do albumu fotograficznego

     Biedroneczki są w kropeczki... To wiemy wszyscy. Przedszkolaki wiedzą również, że fajnie się je tworzy. Nasze urocze owady powstały z papierowych talerzyków. Użyliśmy też farby plakatowej i witrażowej. A jak nam poszło - oceńcie sami!

   • Sezon na grzybki
    • Sezon na grzybki

    • Nowa galeria Sezon na grzybki została dodana do albumu fotograficznego

      

     Niedawno w naszym przedszkolu otworzyliśmy sezon na grzybki. Co prawda głównie muchomorki, ale zawsze. Nasze prace powstały z wytłaczanek po jajkach. Malowaliśmy je w kolorach naturalnych: czerwone, zielone i żółte. Muchomory powstawały jak grzyby po deszczu. Na koniec z farby konturowej, przestrzennej zrobiliśmy kropki i gotowe!

      

      

      

      

      

      

   • Święto Ziemi
    • Święto Ziemi

    • Nowa galeria Święto Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

      

      

      

      

     22 kwietnia 2021 roku miał miejsce Dzień Ziemi. Z uwagi na zdalne nauczanie Samorząd naszej szkoły zaproponował stworzenie fotogalerii przedstawiającej piękno naszej planety. W akcji wzięło udział dziesięcioro uczniów, a także fotki przesłało troje nauczycieli. W galerii prezentujemy wybrane zdjęcia. Selekcji dokonał Samorząd Uczniowski, który jednocześnie zorganizował konkurs na najciekawsze zdjęcie. I miejsce zdobyła Weronika Tomczyk, II miejsce przypadło Ewie Kowalskiej, a III Zofii Wąsiewicz. Wyróżniony został także Patryk Ignaszak. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy z nagrodami dla was. Dziękujemy także za pomoc opiekunowi samorządu Panu Tomaszowi Zdanowiczowi.

   • Dzień Strażaka
    • Dzień Strażaka

    • Nowa galeria Dzień Strażaka została dodana do albumu fotograficznego

      

      

      

      

     Dzień Strażaka W naszej szkole 04.05.2021r. odbył się Dzień strażaka. W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się czym zajmuje się strażak, jak ważna jest jego praca dla Nas wszystkich. Co prawda nie mogli poznać osobiście ,, pana strażaka” . Odwiedził ich za to pluszowy strażak Bartek. Strażak Bartek opowiedział dzieciom o szczególnym numerze telefonu 112, pokazał elementy ubioru a także dał się namówić do wspólnego zdjęcia. Dzieci oglądały film edukacyjny o pracy Strażaka, wykonały prace plastyczne z użyciem plasteliny i kredek. Nasza zerówka wraz z Panią Małgorzatą Agaciak odwiedziła również lokalną straż pożarną. Po udanym spacerze wszyscy wrócili bezpiecznie do szkoły.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

   • Dzień Ziemi
    • Dzień Ziemi

    •  

      

      

      

     Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej doskonale wiedzą, że o środowisko naturalne należy troszczyć się stale. Placówka obchodziła 22.04.21r. Dzień Ziemi. Jak długo jeszcze będzie bić nasze zielone serce ? To pytanie postawiły sobie na zajęciach dydaktycznych zerówkowicze. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci przypomniały sobie jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wskazywały sposoby wyrzucania śmieci, sposoby oszczędzania prądu i wody. Poznały także sposoby pozyskiwania energii z źródeł odnawialnych tj. woda, słońce, wiatr. Poznały również pojęcie ekologia. Dzieci wraz z Panią Malgorzatą Agaciak wykonały EkoLudki. Na zakończenie tego dnia cała grupa z wychowawczynią Klaudią Melką sprzątała okolice szkoły.

      

      

      

   • Światowy Dzień Wody
    • Światowy Dzień Wody

    • Nowa galeria Światowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego

     2 marca 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tych trudnych czasach epidemii, nie mogliśmy zapomnieć o problemach bardziej przyziemnych, które nękają całą ludzkość od wielu wielu lat. Brak wody zaczyna również dotykać i nas samych. Dlatego w VI klasie podjęliśmy temat w ramach zajęć z wychowawcą. Wspomagaliśmy się ciekawą stroną internetową www.woda.edu.pl. Stamtąd czerpaliśmy wiedzę już nam znaną, ale i dowiedzieliśmy się ciekawostek, o których nie mieliśmy pojęcia. Analizowaliśmy infografiki, a także uzupełnialiśmy mapę myślową o tym, jak możemy zaoszczędzić wodę w życiu codziennym. Ponadto Uczniowie obejrzeli także filmik instruktażowy o tym, jak wykonać filtr do wody. Całość rozważań o wodzie dopełnią jeszcze prezentacje przygotowane przez uczniów w ramach lekcji informatyki. Dziękujemy, zatem Panu Tomaszowi Zdanowiczowi wychowawcy klasy VI o przypomnienie tak ważnego tematu, a także za współpracę Pani Annie Olczyk, nauczycielowi informatyki.

   • W głębinach mórz i oceanów
    • W głębinach mórz i oceanów

    • Nowa galeria W głębinach mórz i oceanów została dodana do albumu fotograficznego

     W marcu 2021 roku odbył się plastyczno-literacki konkurs „W głębinach mórz i oceanów”. Temat został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ nasza szkoła nawiązała współpracę z warszawską fundacją zajmującą się ochroną mórz i oceanów. Przedstawicielka tej fundacji przesłała dla uczniów mnóstwo ciekawych gadżetów z myślą o nagrodach w konkursie dotyczącym morskich toni. Mimo braku kontaktu wywołanego epidemią uczniowie nie zawiedli. Otrzymaliśmy ponad trzydzieści prac plastycznych i kilkanaście opowiadań oraz opisów związanych dnem morza. Szacowna komisja, do której należały Pani Anna Olczyk i Pani Jolanta Gilicka wybrały zwycięzców. Serdecznie gratulujemy. Uczniowie odebrali nagrody osobiście przychodząc po nie do szkoły.

     Dziękujemy pięknie paniom za współpracę, a za organizację konkursu dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi i Panie Renacie Kościelak. Nie zwalniamy tempa. Już wkrótce kolejny szkolny konkurs.

    • W zdrowym ciele, zdrowy duch!

    •  20.03.2021 roku na Orliku w Piotrowie miał miejsce mecz kontrolny pomiędzy reprezentacją Szkoły Podstawowej w Rychnowie, a zespołem K.P. Calisia Kalisz (grupa naborowa). Pomimo niskiej temperatury zmagania trwały 90 minut, a wynik był remisowy 7:7. Tak trzymać! Trenerem jest Pan Maciej Elegańczyk. 

    • Dzień pandy :)

    • 16 marca 2021r dzień w przedszkolu upłynął nam w świetnym nastroju. A to za sprawą ,,Dnia Pandy". Dzieci poznały tryb życia misia oraz to czym się żywi i jakie ma zwyczaje. Poznały kuzyna pandy- Małą Pandę. Obejrzały również film edukacyjny o zwyczajach pand, zrobiły super misia Pandę z papierowych talerzyków. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i tańców. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom z okazji wspólnych zabaw z tego dnia. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak za przeprowadzone zajęcia. 

    • Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

    • 1 marca 2021r. dzieci w przedszkolu robiły pyszne soki owocowe. Przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się bardzo dobrze odżywiać a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach postanowiły wyczarować pyszny sok z marchewki jabłek i pomarańczy. Samodzielnie przygotowany sok bardzo smakował przedszkolakom a jego robienie sprawiło mnóstwo radości.

      

      

      

   • Dzień dentysty w przedszkolu
    • Dzień dentysty w przedszkolu

    • 5 marca 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dentysty. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, jak prawidłowo szczotkować zęby oraz jak wygląda praca dentysty. Przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną pt. ,,O jak mnie boli ząb" oraz poznały zdrowe i niezdrowe produkty do jedzenia. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplom. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak za przeprowadzenie ciekawych zajęć i pani Alicji Kwiryng za nieocenioną pomoc. 

   • Dzień Kobiet w przedszkolu
    • Dzień Kobiet w przedszkolu

    • Dzień Kobiet w przedszkolu to okazja do super zabawy. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym dniu wszystkie ,,kobietki" otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Nie zabrakło również słodkości i wspólnych zabaw. To święto jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyków obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak, Alicji Kwiryng oraz pani Jolancie Bednarek bo pierwszoklasiści też celebrowali ten dzień. 

      

      

      

   • Dzień Kobiet
    • Dzień Kobiet

    • 8 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się Dzień Kobiet. Już od rana w młodszych klasach panowie wręczali swoimi koleżankom kwiaty jako wyraz uznania i sympatii. W klasie II mali mężczyźni podarowali koleżankom piękne bransoletki, by mogły poczuć się jak księżniczki. Wychowawczyni zorganizowała dla drugoklasistów klasowe kino z dobrym filmem i popcornem. Z kolei w trakcie zajęć świetlicowych uczniowie przygotowywali z bibuły i krepiny kwiatki, w których płatkach ukryty był cukierek. Natomiast chłopcy z klasy VII wraz z wychowawcą przygotowali własnoręcznie wykonane bibułowe pudełeczka, które w środku zawierały słodki drobiazg. Prezencik otrzymały dziewczyny z klasy VI i VII. Natomiast chłopcy z klasy VI mieli bojowe zadanie przyjrzeć się sylwetkom wybranych Polek, które zapisały się chlubnie na kartach naszej historii i wykonać notkę biograficzną na ścienną gazetkę w naszej szkole. Zaangażowanym nauczycielom Pani Renacie Kościelak, Pani Małgorzacie Agaciak i Panu Tomaszowi Zdanowiczowi dziękujemy za świętowanie z uczniami, a wszystkim Paniom raz jeszcze życzymy wszelkiej pomyślności.

      

      

      

      

      

      

      

      

   • Przedszkolaki malują swoje emocje
    • Przedszkolaki malują swoje emocje

    • 2 marca 2021r.  w przedszkolu, na kółku plastycznym dzieci malowały swoje emocje. Na dwukolorowej kartce, maluszki rysowały swój portret. Na części białej - buzię radosną, uśmiechniętą, a na czarnej- smutną, nadąsaną. Na pogadance poprzedzającej pracę plastyczną, dzieci opowiadały o swoich emocjach. Mówiły co czują jak są roześmiane oraz jakich emocji doznają w sytuacji chandry i jak w obydwóch przypadkach wygląda ich buzia. Dzieci dowiedziały się, że nie zawsze jest się radosnym i zadowolonym i że czasami każdemu zdążają się małe smuteczki. Zajęcia o tej tematyce przeprowadzone zostały w związku z Dniem walki z depresją, a prace można podziwiać na gazetce ściennej, w holu przedszkola. Dzięujemy pani Annie Olczyk za przeprowadzone zajęcia.