• W głębinach mórz i oceanów
    • W głębinach mórz i oceanów

    • Nowa galeria W głębinach mórz i oceanów została dodana do albumu fotograficznego

     W marcu 2021 roku odbył się plastyczno-literacki konkurs „W głębinach mórz i oceanów”. Temat został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ nasza szkoła nawiązała współpracę z warszawską fundacją zajmującą się ochroną mórz i oceanów. Przedstawicielka tej fundacji przesłała dla uczniów mnóstwo ciekawych gadżetów z myślą o nagrodach w konkursie dotyczącym morskich toni. Mimo braku kontaktu wywołanego epidemią uczniowie nie zawiedli. Otrzymaliśmy ponad trzydzieści prac plastycznych i kilkanaście opowiadań oraz opisów związanych dnem morza. Szacowna komisja, do której należały Pani Anna Olczyk i Pani Jolanta Gilicka wybrały zwycięzców. Serdecznie gratulujemy. Uczniowie odebrali nagrody osobiście przychodząc po nie do szkoły.

     Dziękujemy pięknie paniom za współpracę, a za organizację konkursu dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi i Panie Renacie Kościelak. Nie zwalniamy tempa. Już wkrótce kolejny szkolny konkurs.

    • W zdrowym ciele, zdrowy duch!

    •  20.03.2021 roku na Orliku w Piotrowie miał miejsce mecz kontrolny pomiędzy reprezentacją Szkoły Podstawowej w Rychnowie, a zespołem K.P. Calisia Kalisz (grupa naborowa). Pomimo niskiej temperatury zmagania trwały 90 minut, a wynik był remisowy 7:7. Tak trzymać! Trenerem jest Pan Maciej Elegańczyk. 

    • Dzień pandy :)

    • 16 marca 2021r dzień w przedszkolu upłynął nam w świetnym nastroju. A to za sprawą ,,Dnia Pandy". Dzieci poznały tryb życia misia oraz to czym się żywi i jakie ma zwyczaje. Poznały kuzyna pandy- Małą Pandę. Obejrzały również film edukacyjny o zwyczajach pand, zrobiły super misia Pandę z papierowych talerzyków. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i tańców. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom z okazji wspólnych zabaw z tego dnia. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak za przeprowadzone zajęcia. 

    • Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

    • 1 marca 2021r. dzieci w przedszkolu robiły pyszne soki owocowe. Przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się bardzo dobrze odżywiać a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach postanowiły wyczarować pyszny sok z marchewki jabłek i pomarańczy. Samodzielnie przygotowany sok bardzo smakował przedszkolakom a jego robienie sprawiło mnóstwo radości.

      

      

      

   • Dzień dentysty w przedszkolu
    • Dzień dentysty w przedszkolu

    • 5 marca 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dentysty. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, jak prawidłowo szczotkować zęby oraz jak wygląda praca dentysty. Przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną pt. ,,O jak mnie boli ząb" oraz poznały zdrowe i niezdrowe produkty do jedzenia. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplom. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak za przeprowadzenie ciekawych zajęć i pani Alicji Kwiryng za nieocenioną pomoc. 

   • Dzień Kobiet w przedszkolu
    • Dzień Kobiet w przedszkolu

    • Dzień Kobiet w przedszkolu to okazja do super zabawy. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym dniu wszystkie ,,kobietki" otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Nie zabrakło również słodkości i wspólnych zabaw. To święto jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyków obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak, Alicji Kwiryng oraz pani Jolancie Bednarek bo pierwszoklasiści też celebrowali ten dzień. 

      

      

      

   • Dzień Kobiet
    • Dzień Kobiet

    • 8 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się Dzień Kobiet. Już od rana w młodszych klasach panowie wręczali swoimi koleżankom kwiaty jako wyraz uznania i sympatii. W klasie II mali mężczyźni podarowali koleżankom piękne bransoletki, by mogły poczuć się jak księżniczki. Wychowawczyni zorganizowała dla drugoklasistów klasowe kino z dobrym filmem i popcornem. Z kolei w trakcie zajęć świetlicowych uczniowie przygotowywali z bibuły i krepiny kwiatki, w których płatkach ukryty był cukierek. Natomiast chłopcy z klasy VII wraz z wychowawcą przygotowali własnoręcznie wykonane bibułowe pudełeczka, które w środku zawierały słodki drobiazg. Prezencik otrzymały dziewczyny z klasy VI i VII. Natomiast chłopcy z klasy VI mieli bojowe zadanie przyjrzeć się sylwetkom wybranych Polek, które zapisały się chlubnie na kartach naszej historii i wykonać notkę biograficzną na ścienną gazetkę w naszej szkole. Zaangażowanym nauczycielom Pani Renacie Kościelak, Pani Małgorzacie Agaciak i Panu Tomaszowi Zdanowiczowi dziękujemy za świętowanie z uczniami, a wszystkim Paniom raz jeszcze życzymy wszelkiej pomyślności.

      

      

      

      

      

      

      

      

   • Przedszkolaki malują swoje emocje
    • Przedszkolaki malują swoje emocje

    • 2 marca 2021r.  w przedszkolu, na kółku plastycznym dzieci malowały swoje emocje. Na dwukolorowej kartce, maluszki rysowały swój portret. Na części białej - buzię radosną, uśmiechniętą, a na czarnej- smutną, nadąsaną. Na pogadance poprzedzającej pracę plastyczną, dzieci opowiadały o swoich emocjach. Mówiły co czują jak są roześmiane oraz jakich emocji doznają w sytuacji chandry i jak w obydwóch przypadkach wygląda ich buzia. Dzieci dowiedziały się, że nie zawsze jest się radosnym i zadowolonym i że czasami każdemu zdążają się małe smuteczki. Zajęcia o tej tematyce przeprowadzone zostały w związku z Dniem walki z depresją, a prace można podziwiać na gazetce ściennej, w holu przedszkola. Dzięujemy pani Annie Olczyk za przeprowadzone zajęcia.

   • Kolorowo, radośnie i wiosennie
    • Kolorowo, radośnie i wiosennie

    • To miała być dobra zabawa z uśmiechem i tak też było: kolorowo, radośnie i wiosennie. Wszystkim dzieciom bardzo spodobało się malowanie rękoma i wcale im nie przeszkadzały, umazane farbami dłonie, bo przecież "brudne dziecko to szczęśliwe dziecko". Mieszanie kolorów było prawdziwą intelektualną przyjemnością, Dziękujemy pani Renacie Koscielak  za przeprowadzenie zajęć. Pamiętajmy,że czas spędzony na zajęciach plastycznych  nigdy nie jest dla dziecka czasem straconym. Każdy wytwór jego pracy artystycznej wspomaga jego rozwój, rozbudza chęc podejmowanych działań i rozwija na wielu płaszczyznach. Dbajmy o wszechstronny i prawidłowy rozwój naszych dzieci. 

   • Kolejny dobry występ naszej reprezentacyjnej drużyny
    • Kolejny dobry występ naszej reprezentacyjnej drużyny

    •     Kolejny bardzo dobry występ naszej reprezentacyjnej drużyny rocznika 2013 i młodszych miał miejsce w dniu 23.02.2021 na hali sportowej w Piotrowie. Nasz zespół rozegrał kolejne świetne spotkanie z zawodnikami z klubu Szczyt Szczytniki. Mecz obfitował w bardzo dużą ilość dobrze wypracowanych akcji i goli w wykonaniu  naszej ekipy.

      Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! Dziękujemy Panu Maciejowi Elegańczykowi – trenerowi naszej drużyny.

   • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
    • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    • Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO została dodana do albumu fotograficznego

      

      

     21 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z uwagi na fakt, iż to była niedziela, w naszej szkole zajęliśmy się językiem ojczystym w poniedziałek i we wtorek. W klasach 4-6 uczniowie mieli ciekawe lekcje, których motywem przewodnim była wyjątkowość języka polskiego. Niektórzy uczniowie zauważyli, że nasz język jest jednym z najtrudniejszych, ale i najbardziej wyjątkowych języków na świecie. Nauczyciel języka polskiego przygotował dla uczniów zadania aplikacje na platformie LearningApps, które spodobały się uczniom. Ponadto we wszystkich klasach odbył się plebiscyt na najpiękniejsze słowa w języku polskim, a dodatkowo szósta klasa wysłuchała mini wykładu wybitnego znawcy języka polskiego profesora Jana Miodka. Lekcje minęły jak z bicza strzelił. Cel został osiągnięty, a przede wszystkim uczniowie byli zadowoleni. Dzień później w klasie drugiej również obchodzono Dzień Języka Ojczystego. Młodsi mieli odczytać polskie łamańce językowe, co wzbudziło żywe emocje i salwy śmiechu. Ponadto rozwiązywano rebusy i zajęto się grami planszowymi związanymi z ortografią. Kolejny raz zadbaliśmy o podkreślenie piękna naszego języka. Te lekcje nie były stracone. Pięknie dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi i Pani Renacie Kościelak za przypomnienie, jakim wyjątkowym językiem się posługujemy na co dzień.

   • Święto Kota ...czyli jak ciekawie spędzić dzień w szkole
    • Święto Kota ...czyli jak ciekawie spędzić dzień w szkole

    •  Są różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Kto? Oczywiście koty… Już od sześciu lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom.

     Uczniowie klasy II po raz pierwszy obchodzili to wyjątkowe święto. A działo się wiele. Już dzień przed, w ramach lekcji plastyki rozpoczęli przygotowania wykonując prace plastyczne o tematyce oczywiście kociej. W dniu 17 lutego uczniowie przyszli do szkoły przebrani za koty. Dominowały głównie czarne dachowce. Dzieci poznały wiele ciekawostek z ich życia. Uczniowie wykonali piękne opisy swoich domowych kotków. Tak się szczęśliwie złożyło, że każde dziecko posiadało zaprzyjaźnionego kociaka. 

     Koty uwielbiają zabawy motkami wełny, jak się okazało drugoklasiści też. Uczniowie za pomocą wełny stworzyli sieć kontaktów. Nie spodziewali się, aż tak licznych połączeń. Na szczęście udało się je policzyć. Klasowe połączenia uczniowie porównali do sieci internetowej. Nauczycielka pozwoliła dzieciom zaplątac się w ich własne sieci, a wszystko po to, aby zobaczyli, jak łatwo uwikłac się w sidła internetu. 

     Koty lubią chodzić własnymi drogami, dlatego drugoklasiści zawędrowali do pracowni chemicznej, gdzie czekały na nich ciekawe doświadczenia. Nauczycielka  pani  Dorota Szwedek Wypych wprowadziła uczniów w świat doświadczeń chemicznych. Było doświadczenie malowanie na mleku, wulkan z sody i octu, chemiczne jojo wykorzystujące reakcję sody i octu w oleju oraz tęcza z cukierków. Wszyscy byli zachwyceni co zresztą można zobaczyć w galerii zdjęć.  

     Ten dzień sprawił naszym uczniom wiele radości. Na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy pani Renacie Kościelak za pomysły na ciekawe zajęcia, a pani Dorocie Szwedek Wypych za chemiczne eksperymenty. 

   • Bal karnawałowy w naszym przedszkolu i szkole
    • Bal karnawałowy w naszym przedszkolu i szkole

    • Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

      

      

      

     Dzieci z naszego przedszkola, a także z zerówki i klas edukacji wczesnoszkolnej, miały dziś swoje bale karnawałowe. Pomimo, ze wciąż pozostajemy w trudnym czasie epidemii, nadal mamy potrzebę zabawy i radosnego przeżywania wspólnie spędzonych chwil. Ponownie w szkole rozbrzmiewały śmiechy i tańce. Wszystkie grupy dzieci i uczniów bawiły się na swoich klasowych balach. Sale były pięknie udekorowane, a dzieci poprzebierały się w rozmaite stroje. Nie zabrakło księżniczek, mięśniaków, biedronek czy kotków. Wszyscy byli przebrani, także panie wychowawczynie. W trakcie wesołej zabawy tanecznej rozdana była również walentynkowa poczta, ponieważ w niedzielę obchodzone były walentynki. Dzieci świetnie się bawiły. Były konkursy i coś słodkiego do schrupania. 

         Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie paniom wychowawczyniom: Małgorzacie Agaciak, Renacie Kościelak, Justynie Filipowicz, Klaudii Melce, Alicji Kwiryng i Sylwii Wawrzyniak. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku starsi będą mogli dołączyć do dyskotekowego szaleństwa w karnawale. 

   • Nagrody w konkursie plastycznym "Otacza nas świąteczny czar"
    • Nagrody w konkursie plastycznym "Otacza nas świąteczny czar"

    •  

      

     Nasze sześciolatki kilka dni temu odebrały nagrody za udział w konkursie plastycznym "Otacza nas świąteczny czar". Konkurs zorganizowało Niepubliczne Przedszkole "Bursztynowy Zamek"  w  Kaliszu. Dyplomy i  nagrody otrzymały Lena Kubasik, Hanna Matczak i  Zuzanna Stojecka. Gratulujemy dziewczynkom. Dziękujemy pani Renacie Kościelak za opiekę nad naszymi najmłodszymi artystkami. 

   • Walentynki w przedszkolu
    • Walentynki w przedszkolu

    • Przedszkolaki 12 lutego 21r. obchodziły Walentynki. Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami.Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i pysznego lizaka w kształcie serduszka. Było również dużo zabaw i piosenek. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych a za organizację tego dnia dziękujemy wychowawczyni Sylwii Wawrzyniak i pani Alicji Kwiryng. 

      

   • Dzień Babci i Dziadka
    • Dzień Babci i Dziadka

    • Mimo iż w tym roku szkolnym nie odbyła się tradycyjna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, wszyscy pamiętaliśmy o naszych najbliższych. Każdego roku to Babcie i Dziadkowie odwiedzali nasze przedszkole i szkołę (jest to chyba największa uroczystość w naszej placówce), natomiast w tym roku zadbaliśmy o to, by do każdego z nich dotarły nasze życzenia. 

     W każdej klasie (począwszy od przedszkola, a kończąc na klasie 8) dzieci i uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowywali róznorodne niespodzianki dla Babć i Dziadków. Były to laurki, piękne życzenia, prace plastyczne, a nawet biżuteria. W naszej galerii poniżej znajdziecie także film, który nagrała nasza uczennica. Jest to rozmowa z jej babacią. 

      Nasze prace oczywiście dotarły do Babć i Dziadków, sprawiając im wielką radość. 

     Wszystkim Babciom i Dziadkom raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i radości 

     z wnucząt! 

   • Najmłodsza reprezentacja piłkarzy naszej szkoły
    • Najmłodsza reprezentacja piłkarzy naszej szkoły

    • Najmłodsza reprezentacja piłkarzy naszej szkoły w minioną sobotę(30.01.2021.)rozegrała mecz kontrolny z rówieśnikami z Klubu Piłkarskiego Calisia14 Kalisz. Głównym celem gry był rozwój umiejętności piłkarskich zawodników z Rychnowa. Efektem tych zmagań była bardzo dobra gra z dużą ilością goli, co dało zadowolenie drużynie i rodzicom. Był to bardzo udany mecz naszej ekipy, a wynik był sprawą drugorzędną.

   • "Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek..."
    • "Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek..."

    • „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Od tych słów rozpoczęła się dziś większość lekcji w naszej szkole. Drugoklasiści zapoznali się z ciekawostkami na temat tradycji i historii wypiekania pączków. Zwyczaje Tłustego Czwartku poznali również zerówkowicze. Przerwę śniadaniową wszystkie dzieci aktualnie uczęszczające do szkoły i przedszkola osłodziły sobie oczywiście pączkami , które dostały w prezencie od Rady Rodziców. Dzisiaj pączki królowały w całej szkole  i nie zabrakło ich również dla nauczycieli. Ach coż to był za słodki dzień. Dziękujemy Radzie Rodziców, oraz wszystkim babciom i mamom za podesłane smakołyki. Pani Klaudii Melce i pani Renacie Kościelak dziękujemy za upamiętnienie tych chwil.