• Ósmoklasiści w akcji "Kodowanie na dywanie" 
    • Ósmoklasiści w akcji "Kodowanie na dywanie" 

    • W październiku 21r. na zajęciach informatyki uczniowie klas 7 i 8 pod kierunkiem pani Anny Olczyk wykonywali maty do kodowania dla młodszych uczniów. Maty stanowią fajną alternatywę dla zajęć na komputerze. Dzięki nim młodsi uczniowie uczą się kodowania z elementami programowania. Dziekujemy.

   • Dzień Edukacji Narodowej
    • Dzień Edukacji Narodowej

    • 14 października 21r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W cześci artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy 2 oraz 5, których przygotowała Pani Jolanta Bednarek. Nad dekoracją czuwała Pani Anna Olczyk. Dyrektor w swoim przemówieniu dziękował nauczycielom, pracownikom szkoły za codzienną pracę i trud, jaki wkładają w wychowanie i edukację dzieci oraz młodzieży. Pan Jakub Pokojowczyk złożył także podziękowania rodzicom i uczniom, a szczególne słowa skierował do ustępującej Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Alicji Kwiryng. Wspólnie z Panią Emilią Kulas - przedstawicielką Zarządu Stowarzyszenia wręczyli Pani Kwiryng kwiaty, dyplom i upominek. Dyrektor przybliżył także historię Komisji Edukacji Narodowej, odczytał wiersz Moniki Milczarek pt. "Pani od polskiego" oraz słowa Noblistki, Olgi Tokarczuk nawiązujące do pracy nauczyciela. Najlepsze życzenia do zebranych skierowała także nowa Przewodnicząca RR, Pani Magdalena Kubasik. Dzień Edukacji Narodowej to tradycyjnie już czas nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się szczególnym zaangażowaniem i inicjatywą. W tym roku szkolnym dyrektor oraz Zarząd Stowarzyszenia podjęli decyzję, że nagrodę otrzymają wszyscy bez wyjątku. Wszyscy bowiem zasłużyli na docenienie za trud pracy w dobie pandemii. Uroczystość była też świetną okazją do tego, by zaprezenotwać w formie wystawy prace plastyczne naszej uczennicy klasy 8, Weroniki Tomczyk. Obrazy są piękne i świadczą o wielkiej pasji Weroniki. Gratulujemy Jej serdecznie! 

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy raz jeszcze wszystkim Pracownikom oświaty najlepsze życzenia: zdrowia, spokoju, satysfakcji z pracy i wielu sukcesów! 

    • Całościowy Rozwój Szkoły - poziom zaawansowany

    •       W dniach od 6 do 8 października 2021r. w miejscowości Wilga pod Warszawą odbyło się trzydniowe Szkolenie Inauguracyjne Liderów programu Całościowy Rozwój Szkoły 2. Uczestniczyły w nim panie: Marlena Stojecka oraz Justyna Filipowicz. Spotkanie rozpoczęło dwuletni projekt CRS2, do którego nasza szkoła została zakwalifikowana. Warto wspomnieć, iż nie wszystkim placówkom się to udało. Celem szkolenia było rozpoznanie możliwości doskonalenia swojego nauczania poprzez współpracę z innymi nauczycielami. Dzięki warsztatowej formie zajęć, nasze liderki wymieniły doświadczenia zawodowe z osobami z całej Polski. Dyskutowały nad tym, co pomaga uruchomić oraz rozwijać głębokie uczenie się uczniów, jaka jest rola szkolnych liderów. Pracowały nad idealnym zadaniem edukacyjnym, a nawet same wcielały się w rolę uczennic. Najcenniejszym doświadczeniem było jednak poznanie innych nauczycieli i nawiązanie z nimi współpracy w postaci wymiany pomysłów na skuteczniejsze nauczanie. Miła atmosfera, kompetentni prowadzący, piękne usytuowanie ośrodka- w lesie nad Wisłą sprawiły, że wspomnienia pozostaną na długo!

      

    • Uczniowie klasy 4 poznają historię Kalisza

    • 28 września 2021 roku uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią p. Marleną Stojecką, wybrali się na wycieczkę do Kalisza. Poznawaliśmy historię naszej Małej Ojczyzny. Dowiedzieliśmy się, że Klaudiuszowi Ptolemeuszowi zawdzięczamy to, że Kalisz jest uznawany za najstarsze miasto w Polsce. Kolejną ciekawostką jest fakt, że słynny Szlak Bursztynowy przebiegał przez Kalisz i biegł niedaleko naszej szkoły. W czasie wycieczki podziwialiśmy także miasto w z tarasu widokowego na kaliskim Ratuszu. Następnie udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy film pt "Czarny Młyn". Film zrobił ogromne wrażenie na uczniach klasy 4. Kolejnym punktem wycieczki był wspólny posiłek. Ostatnim punktem programu była fontanna przy Parku Miejskim. Wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy do Rychnowa. 

    • Z chemią za pan brat!

    • 24 września 21r. w naszej szkole zagościli chemicy, którzy zaprezentowali przedszkolakom, dzieciom z zerówki oraz uczniom z klas 1-4 swój wyjątkowy pokaz. Niecodzienne lekcje chemii odbyły się w trzech grupach wiekowych, a program zajęć był za każdym razem dostosowany do wieku naszych wychowanków. Na każdej lekcji były efektowne pokazy, które bardzo się wszystkim podobały, ale poświęcono także czas na to, by porozmawiać o zastosowaniu wiedzy z tego przedmiotu w życiu codziennym. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie i dzieci dowiedzieli się także, gdzie może pracować i czym może się zajmować osoba, która ukończy studia chemiczne. Okazało się, że wachlarz zatrudnienia jest bardzo duży, a chemicy są obecnie poszukiwani na rynku pracy. Podczas każdych zajęć był także czas na zabawę ruchową. Przemiła atmosfera z pewnością sprzyjała uczeniu się. Zajęcia w szkole zorganizował p. Pokojowczyk

    • A może zostanę trenerem koni?

    •      Korzystając z ostatnich letnich promyków słońca, klasa pierwsza oraz czwarta wraz z wychowawczyniami (p. Stojecką i p. Filipowicz), wybrały się we wrześniu 21r.  na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Cicho-sza’’. Trudno wymienić wszystkie gatunki zwierząt, którym mogliśmy się przyjrzeć.  Wielbłądy, lamy, małpy, szopy, osły, różnego rodzaju ptactwo czy bydło z najdalszych zakątków świata to tylko niektóre z nich. Największą atrakcją okazały się jednak zajęcia w stajni. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o sierść koni, jakich narzędzi używać do jej pielęgnacji. Dziewczynki nie omieszkały zadbać o końskie grzywy, na których pojawiły się warkoczyki. W ramach doradztwa zawodowego instruktorka jazdy konnej opowiedziała uczniom o tajnikach swojego zawodu. Okazało się, że wielu z z nich marzy, by w przyszłości zostać trenerem i już nawet poczyniło w tym kierunku pierwsze kroki. Każdy z uczestników wycieczki miał możliwość przejażdżki na jednym z czterech kucyków. Pobyt zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

   • Lekcja fizyki nie musi być nudna!
    • Lekcja fizyki nie musi być nudna!

    • Większość ludzi kojarzy fizykę z trudnym i nudnym przedmiotem w szkole. Wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do rutynowego przebiegu lekcji - temat, notatka, zadanie, następna lekcja, sprawdzian… i tak dalej,  i tak dalej… Ale każdy w dzieciństwie, czy nawet będąc już dorosłym, wielokrotnie zastanawiał się nad tym, jak to się dzieje, że samoloty latają w powietrzu, dlaczego koty spadają zawsze na cztery łapy, czy po co Ziemia krąży wokół Słońca? We wrześniu 21r. na zajęciach zastanawialiśmy się, jak działa lodówka. Dlaczego w środku jest chłodno? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 8, którzy przygotowali samodzielnie model tego niezbędnego w każdym domu urządzenia. Druga grupa przygotowała projekt, w którym pokazali, jak działa klimatyzator. Zaangażowanie uczniów było bardzo duże. Prace bardzo ciekawe,  merytoryczne i wyczerpujące.
     Lekcja fizyki nie musi być nudna! :) 

   • Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem
    • Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem

    •      8 września 2021 roku uczniowie klasy 8 wraz z Panem Jakubem Pokojowczykiem udali się do Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu na wyjątkową imprezę kulturalną, podczas której nie tylko czytano „Moralność Pani Dulskiej” w ramach Narodowego Czytania, ale także odbyło się spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem – tłumaczem, dr. hab. Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarzem, wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, Prezesem Fundacji nazwanej imieniem Noblistki.

          Na jubileuszową, 10. edycję Narodowego Czytania do kaliskiej Książnicy zaproszeni zostali między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu oraz  nasi uczniowie, a dzięki internetowej transmisji do wydarzenia dołączyła młodzież ze szkół z Jarocina, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Kępna i Ostrzeszowa, czyli z terenu działania filii Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu oraz oczywiście nasi uczniowie pozostałych klas wraz z Panem Tomaszem Zdanowiczem.  Gości powitała Jolanta Nowosielska, dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, a ideę Narodowego Czytania przybliżyła Róża Pomiecińska, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego. Fragment tragifarsy Gabrieli Zapolskiej czytali: prof. Michał Rusinek, Violetta Słupianek, dyrektor kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Beata Prus, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu, Jolanta Nowosielska, dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, Jakub Pokojowczyk, dyrektor i polonista naszej szkoły oraz pracownicy biblioteki – Henryka Karolewska, Paulina Matysiak i Iwona Maciejewska.

          W drugiej części wydarzenia odbyło się spotkanie autorskie i dyskusja z Michałem Rusinkiem na temat jego twórczości oraz współpracy z Wisławą Szymborską. Do zadawania pytań aktywnie włączyła się publiczność obecna na sali, jak i on-line. Wśród uczestników rozlosowano książki z indywidualną dedykacją Michała Rusinka. Nie zabrakło też podpisywania egzemplarzy książek czytelników. Warto także nadmienić, że nasz dyrektor, Pan Jakub Pokojowczyk oraz Pani Róża Pomiecińska mieli niebywałą okazję prowadzić całe spotkanie autorskie z Panem Rusinkiem.

     Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Książnicy Jolancie Nowosielskiej oraz Pani Róży Pomiecińskiej za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu!

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 20/21

    •      25 czerwca 21r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. O godz. 9.00 swoją uroczystość obchodzili najmłodsi: dzieci z przedszkola i zerówki oraz uczniowie klas I-III. O godz. 10.00 odbyła się uroczysta msza z udziałem Pocztu Sztandarowego Szkoły, a o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczystość dla uczniów klas IV-VIII, na której gościli: Pan Sławomir Musioł – Wójt Gminy Blizanów, Pani Joanna Włodarczyk – Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Blizanów, Ks. Przemysław Krzywański – Proboszcz tutejszej parafii oraz przedstawiciele Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży i przedstawiciele Rady Rodziców, w tym Przewodnicząca Pani Alicja Kwiryng.

          Dyrektor podczas obu uroczystości dziękował rodzicom za trud wychowania i pomoc w organizacji wielu przedsięwzięć w szkole, uczniom za zaangażowanie w naukę, nauczycielom i wychowawcom za codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą. Zwrócił także uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Pan Pokojowczyk podsumował także udział w dwuletnim programie CEO – Całościowy Rozwój Szkoły. Nasza placówka ukończyła właśnie ten projekt i otrzymała certyfikat potwierdzający wysoką jakość pracy całej społeczności szkolnej. Podczas uroczystości Wójt Gminy Blizanów wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia naukowe. Otrzymali je: Maja Filipowicz, Amelia Przepiórka, Lena Wajchert, Leon Filipowicz, Piotr Marciniak, Aleksander Pijecki. Podczas obu uroczystości wręczono wyróżnienia, podziękowania dla aktywnych uczniów, podsumowano kilka konkursów szkolnych i pozaszkolnych. Wyróżniono także naszych sportowców: piłkarzy i pływaków. Dyrektor Szkoły wręczył rodzicom absolwentów listy gratulacyjne. Uczniowie klasy 7 przygotowali dla uczniów klasy 8 podziękowania. Chłopcy z klasy 8 złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Podziękowali także nauczycielom i rodzicom za wychowanie.

          Życzymy wszystkim bezpiecznych i aktywnych wakacji, a naszym absolwentom, by otrzymali wysokie wyniki z egzaminów, dzięki którym dostaną się do wymarzonych szkół! Do zobaczenia we wrześniu! 

    • Zgadnij gdzie jest głoska?

    • Zgadnij gdzie jest głoska?

     16 czerwca 2021r. w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku odbyło sięuroczyste wręczenie nagród w ramach czwartej edycji konkursu logopedycznego pt. ,, ,,Gdzie ukryłasię głoska?’’ Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły! Pamiątkowe dyplomy orazwartościowe nagrody otrzymali: Zuzanna Stojecka z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasytrzeciej: Aleksandra Kozłowska i Szymon Przepiórka. Zadaniem konkursowym było przygotowaniepracy plastycznej ilustrującej dowolną głoskę. Jak widać na zamieszczonych w galerii pracach, nasiuczniowie wykazali się zdolnością posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, kreatywnościąjak i wrażliwością estetyczną. W pracach Zuzi i Oli dostrzegamy piękno przyrody i wytworów ludzkiejpracy. Praca Szymona natomiast, nawiązując do znanej rzeźby ,,Wenus z Milo’’ wyraża umiejętnośćdostrzegania wyjątkowości dzieł sztuki. Organizatorem konkursu była pani Anna Czerniakowska-logopeda. Dyplomy z podziękowaniami za udział, otrzymały również panie: Klaudia Melka orazJustyna Filipowicz, które już zadeklarowały przyszłoroczne uczestnictwo. Gratulujemy!

   • Kreatywnie na zdalnym
    • Kreatywnie na zdalnym

    • A oto przykład, że uczniowie podczas nauki zdalnej mogą być bardzo kreatywni i pomysłowi. Najważniejsze to dać im wybór, możliwość decydowania o tym, co i w jaki sposób chcą zrobić, zaprezentować. Nigdy ich nie ograniczajmy, pozwalajmy być współtwórcami swojej nauki. Brawa dla Ewy i Julki z klasy IV, które doskonole wcieliły się w swoje role poznając przy okazji  zawód prezentera. Dziękujemy pani Renacie Kościelak  za to, że pokazuje nam, że muzyką można bawić się na różne sposoby. 

   • Wyniki konkursu plastycznego
    • Wyniki konkursu plastycznego

    • Nowa galeria WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"!!! została dodana do albumu fotograficznego

     WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"!!!

     Uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do konkursu plastycznego, który zorganizował MDK w Kaliszu pt. Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki". Na konkurs dostarczono ponad 600 prac, więc Ci, którzy zdobyli nagrodę lub wyróżnienie mogą czuć się prawdziwymi zwycięzcami. Oglądając szkolną galerię prac naszych uczniów można zauważyć, że talentów w naszej szkole nie brakuje. Wszystkie prace były wyjątkowe. Gratulujemy serdecznie Wiktorii Karszni z klasy 2  oraz wyróżnionemu Patrykowi Ignaszakowi z klasy 7. Dzięujemy pani Renacie Kościelak za inspiracje plastyczne. 

   • Turniej
    • Turniej

    • Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

     Bardzo dobry wystep odnotowali najmlodsi reprezentanci naszej szkoly. W rywalizacji w pilce noznej na trzy rozegrane mecze wygrali dwa, a jeden zremisowali. Niestety ze wzgledu na obfite opady deszczu turniej zostal przerwany. Na wyroznienie zasluguje cala druzyna, a w szczegolnosci nasz najmlodszy bramkarz Piotr Nowak, ktory kilkakrotnie uchronil nasz zespol od utraty gola. Sklad: Milosz Blaszczyk, Milosz Chojnacki, Franciszek Kowalski, Fabian Kwiryng, Marcel Marek, Piotr Nowak.

      

      

   • Turniej
    • Turniej

    • Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

     W niedziele 16.05.2021. kilku naszych uczniow z klasy II i I bioracych udzial w zajeciach w Klubie Pilkarskim Calisia 14 Kalisz pojechalo na turniej do Ostrzeszowa. Po raz kolejny caly zespol, a w szczegolnosci nasi zawodnicy zaprezentowali sie wzorowo. Na osiem rozegranych meczow wygralismy szesc, jeden remis i jedna porazka. Stanislaw Prus z klasy II zostal jednomyslnie wybrany przez organizatorow i trenerow Bramkarzem Turnieju.

   • Dzieci dzieciom
    • Dzieci dzieciom

    • Nowa galeria Dzieci dzieciom została dodana do albumu fotograficznego

     W ciągu maja 2021 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę drobnego sprzętu sportowego, który podarowaliśmy podopiecznym Domu Dziecka w Kaliszu. Miał być to prezent z okazji Dnia Dziecka. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji. Dzielili się tym, czym mogli. Zakupili paletki badmintona, piłki plażowe, piłki do koszykówki, skakanki i wiele innych sprzętów. Najwięcej przekazali uczniowie klasy I, III i VII. Serdecznie wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, również w imieniu mieszkańców Domu Dziecka w Kaliszu. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z tą placówką i jeszcze nie raz podzielimy się swoimi sercami z dziećmi potrzebującymi wsparcia i pomocy. Dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi opiekunowi SU za koordynowanie akcji i motywowanie do działania na rzecz potrzebujących oraz osobiste przekazanie darów.

   • Dzień Mamy
    • Dzień Mamy

    • Nowa galeria Dzień Mamy została dodana do albumu fotograficznego

     Jak każdego roku wspominamy w wyjątkowym dniu poświęcenie i ofiarność, a przede wszystkim bezgraniczną miłość naszych mam. Nie inaczej było i w tym roku 2021. Z uwagi na trwającą epidemię, nie zaprosiliśmy mam do szkoły, co nie znaczy, że o nich nie pamiętaliśmy. Uczniowie klasy II przygotowali filmik z piosenkami dla mam i życzeniami, a także serca z masy solnej. Natomiast uczniowie klasy VI i VII wykonali własnoręcznie ozdobione rysunkami kopertyz cebulkami i nasionami kwiatów, które mamy będą mogły sobie zasiać i posadzić na pamiątkę we własnych ogrodach. Był to skromny podarunek, ale dany prosto z serca i z miłością.

     Wszystkim mamom raz jeszcze życzymy zdrowia i pociechy z dzieci, a wychowawcom Pani Renacie Kościelak i Panu Tomaszowi Zdanowiczowi dziękujemy za motywowanie uczniówi kreatywne pomysły na prezenty z okazji Dnia Matki. Zapraszamy do obejrzenia filmu. 

   • konkurs
    • konkurs

    • Nowa galeria konkurs została dodana do albumu fotograficznego

     31 maja to Światowy dzień bez tytoniu. I właśnie w tym, nieprzypadkowym terminie odbyło się podsumowanie konkursu,, Palić, nie palić - oto jest pytanie? ", organizowanego przez Kaliski Sanepid. Uczeń 5 klasy - Antoni Kmieć zajął 2 miejsce za wykonanie prezentacji multimedialnej o szkodliwości palenia. Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody, miłą atmosferę i drobne upominki dla rodziców i nauczycieli uczestników konkursu. Dzięujemy pani Annie Olczyk za przygotowanie ucznia do konkursu. 

   • Dzień Dziecka
    • Dzień Dziecka

    • 11 czerwca 2021 roku w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Termin był przesunięty z uwagi na choroby i nieobecność naszych najmniejszych kolegów z przedszkola. Ostatecznie w piątek mogliśmy wszyscy wspólnie spotkać się na szkolnym boisku. Na uczniów i przedszkolaków czekało moc atrakcji. Każdy z nauczycieli zapewnił szereg zabaw dla swoich klas. Był też rozegrany mecz piłki nożnej. Wśród atrakcji nie zabrakło chusty animacyjnej, wyścigów par powiązanych sznurowadłami, wyścigów z prawdziwym jajkiem na łyżce, baloniady, robienia słodkich, owocowych szaszłyków, wybierania na czas fasolek z trawy, malowania buziek czy robienia kolorowych warkoczyków. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabawy trwały przy dobrej muzyce. Rodzice przygotowali natomiast watę cukrową, napoje, lody i hot dogi. Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście bańki mydlane, a także zabawy sensoryczne z pianką do golenia. Na szczęścia pogoda dopisała i wszyscy mogliśmy cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, a także rodzicom za poświęcony czas i kreatywność. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

   • Dzień Europy
    • Dzień Europy

    • Nowa galeria Dzień Europy została dodana do albumu fotograficznego

     Każdego roku 9 maja obchodzony jest Dzień Europy. W związku ze zdalnym nauczaniem,w naszej szkole dzień ten był obchodzony 17 maja 2021r., kiedy to część uczniów powróciła do klas, by nareszcie skorzystać w realu z obecności nauczycieli i siebie nawzajem. O Europiei państwach europejskich rozmawialiśmy w klasie IV i V. Pracowaliśmy w grupach nad rozwiązaniem szeregu zadań związanych z Unią Europejską i państwami Starego Kontynentu. Uczniowie odsłuchali hymnu Unii, a także hymnów niektórych państw członkowskich. Ponadto mieli także zaprojektować kopertę ozdobioną symbolem Holandii, czyli tulipanami. Nieoczekiwanie w klasie IV ogromne zainteresowanie wzbudził wielki czeski przebój „Jozinz bazin”. W międzyczasie kosztowaliśmy słodkości od europejskich przyjaciół. Mieliśmy okazję spróbować czeskiej Kofoli o smaku jeżynowym i arbuzowym, a także czekolady gruszkowej oraz szwedzkich ciasteczek w kształcie muminków i włoskich, maślanych rogalików. Na pewno Dzień Europy na stałe wpisze się w harmonogram imprez w naszej szkole.

     Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi Zdanowiczowi, nauczycielowi języka polskiegoi historii za przybliżenie idei wspólnoty europejskiej.