Sukcesami należy się chwalić
Czy sukcesami należy się chwalić? Oczywiście, że tak. Wiemy, wiemy, że z dużym opóźnieniem zamieszczamy notatkę, ale nie jest ważne kiedy zamieszczamy, ważne jest, że reprezentujemy szkołę na zewnątrz, nie jesteśmy anonimowi, możemy odbierać nagrody w konkursach o zasięgu wielkopolskim. Jako szkoła dajemy dzieciom szansę na sukces i to jest wspaniałe, kiedy młody człowiek stoi na podium i w świetle reflektorów odbiera nagrodę i jest z siebie dumny, dumni są jego rodzice, nauczyciele i dziadkowie. Nie uznajemy powiedzenia "Stój w kącie a znajdą Cię" i dzięki takiej postawie nauczycieli wychodzimy na zewnątrz, chcemy być zauważeni.Mimo, ze jesteśmy niedużą szkołą udaje się. Doceniajmy takie inicjatywy, doceniajmy wszystkich zaangażowanych w takie przedsięwzięcia. Brawo dla Was nasi drodzy uczniowie. Pielęgnujcie wspomnienia. Rozwijajcie swoje pasje. Na podium Lena Kubasik, która zajęła
Klasa III wie, że jabłka to samo zdrowie.
Uczniowie klasy III pogłębiali wiedzę o jabłku i jego odmianach, barwie, kształcie, wielkości, zapachu oraz smaku. Odpowiedzieli także na pytanie: ,,Dlaczego warto je jeść i to pod każdą postacią?" Wykonali plakat, ponadto wykonali opis jabłka w zeszycie. Wszystkie zajęcia i zabawy w tym dniu dotyczyły oczywiście jabłek. Na koniec przygotowali pyszne pieczone jabłka. Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia. Dziękujemy wychowawczyni pani Renacie Kościelak za zorganizowanie ciekawych zajęć.
Intensywnie na zajęciach koła plastycznego
Ostatni czas na zajęciach plastycznych był bardzo intensywny dla naszej opiekunki koła plastycznego pani Renaty Kościelak i jej podopiecznych. Prace konkursowe : "Gdzie ukryła się głoska ? " są już gotowe do wysłania na konkurs logopedyczno- plastyczny. Z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki. Nie ukrywamy,że dzieciom i opiekunce marzy się sukces plastyczny...jak to mówi przysłowie " bez pracynie nie ma kołaczy", a grupa plastyczna jest utalentowana pracowita, zgrana i ambitna, tak więc życzymy powodzenia. Tradycyjnie czasu brak. Żeby wykonać dobrą pracę trzeba na nią poświęcić kilka godzin, a terminy gonią, ale dajemy radę, dzieci chętnie zostają dodatkowo żeby tylko dokończyć prace. Dziękujemy dzieciom i pani Renacie za zaangażowanie.
Klasa III lubi celebrować święta
Klasa III ma w zwyczaju celebrować święta. Uczniowie klasy 3 to wzór do naśladowania: świętowali Dzień Chłopca, walentynki i nie zapomnieli o Dniu Kobiet. W tym dniu nie zabrakło drobnych upominków i kwiatów. Było również kino i Mc Donalds. Uczniowie obejrzeli film pt. "Wiki i jej tajemnica" . Dziękujemy wychowawcy pani Renacie Koscielak i rodzicom za wspólne zorganizowanie tak wielu niespodzianek.
Wiosna, wiosna ach to ty...
Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty! Nie ma jeszcze wiosny? My ją sobie narysowaliśmy! Maluchy w akcji. dziękujemy pani Ani Olczyk za inspirujące zajęcia.
2
Zabawy plastyczne z Minionkami
Wszystkie dzieci kochają minionki, przedszkolaki też. Najmłodsza grupa potrafi nawet zrobić sobie własnego minionka! Jak wam się podobają? Dziękujemy pani Ani Olczyk za fantastyczny pomysł na zajecia u maluszków.
Wycieczka rowerowa do piekarni
29 marca 2022 roku uczniowie VIII klasy wybrali się na wycieczkę rowerową z wychowawcą. Celem wyprawy była wizyta w niewielkiej piekarni w pobliskim Zagorzynie. Właściciele zakładu byli tak uprzejmi, że oprowadzili nas po sali, w której powstaje chleb już od lat 80 -tych ubiegłego stulecia. Piekarnia ma więc już unormowane miejsce na rynku i swoją tradycję. Dowiedzieliśmy się z jakiej mąki powstaje najlepszy chleb i jak robi się żur. Ponadto uczniowie mogli także poznać ścieżkę zawodową piekarza. Okazuje się, że czasem wystarczą chęci do pracy, bo pracownicy piekarni przyuczą do tego zawodu. Na koniec serdecznie podziękowaliśmy za gościnę, obdarowując wnuczkę właścicielki kawą i specjalnym kubkiem. Wycieczka odbyła się w ramach doradztwa zawodowego, bowiem nic tak nie uczy, jak empiryczne doświadczenie. Serdeczne dzięki należą się Pani Justynie Filipowicz nauczycielce klas młodszych za
Mobilna pracownia w akcji
W marcu 20022 roku w klasie VIII odbyły się zajęcia z wychowawcą, na których wykorzystane zostały laptopy pochodzące z naszej mobilnej pracowni komputerowej. Nasza szkoła w ostatnich tygodniach została wyposażona w kilkanaście laptopów, które umieszczone w specjalnej skrzyni, stają się przenośną pracownią komputerową. Dzięki takiemu rozwiązaniu, uczniowie mają możliwość korzystania z komputerów w dowolnej sali lekcyjnej. Dlatego też VIII klasa wykorzystała laptopy, by na zajęciach z wychowawcą odszukać i przeanalizować strony internetowe szkół ponadpodstawowych. Uczniowie sprawdzali, jakie profile oferują placówki i ile punktów należy zdobyć z poszczególnych kryteriów. Odbyło się, zatem doradztwo zawodowe i jednocześnie rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów.
Poznajemy pracę fryzjera
W ostatnim czasie gościliśmy w szkole kolejnego wspaniałego gościa w ramach zawodoznastwa. Klasę III odwiedziła pani fyzjer Sylwia Czjczyńska. Pani Sylwia opowiedziała trzecioklasistom o swojej pracy, Pokazała swoje narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Było to bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy pani Sylwii za profesjonalne podejscie do wizyty w szkole, za poświęcony czas i wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania, a pani Renacie Kościelak za zorganizowanie wyżej wymienionego spotkania.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21 marca 2022r, obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Zgodnie z tradycją klasa III przygotowała Marzannę. Było wesoło i kolorowo.Kukła ubrana w piękną sukienkę wraz z dziećmi wyruszyła na boisko szkolne. Zebrani wokół Marzanny uczniowie donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnali zimę. Wiele radości sprawił dzieciom wiosenny pokaz mody oraz konkurs plastyczny "Wiosenne kwiaty".
Dzień Języka Ojczystego
21 lutego 2022r.obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klasy IV zapisali na karteczkach trzy najładniejsze według nich słowa w języku polskim. Następnie wzięli udział w ciekawych zabawach. Wreszcie przeczytali legendę łęczycką o diable Borucie i zprojektowali okładkę do tego tekst. Dwie godziny z językiem polskim minęły w okamgnieniu. Dziękujemy panu Tomaszowi Zdanowiczowi, nauczycielowi języka polskiego, za promowanie języka ojczystego.
Poznajemy pracę sędziego
1 marca 2022r. w ramach realizacji treści z doradztwa zawodowego gościliśmy w naszej szkole SSR Panią Kamilę Szczotkowską - Wawrzonek z III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie zorganizowała i koordynowała Pani Marlena Stojecka. Uczniowie starsi i młodsi poznali ścieżkę zawodową sędziego, a także pracę na tak ważnym stanowisku już po zakończonej nauce. Ponadto podczas spotkań przeprowadzone zostały pogadanki na temat odpowiedzilaności karnej nieletnich. Uczniowie mieli mnóstwo pytań, co świadczy o tym, że praca sędziego, czy w ogóle prawnika, bardzo ich zaiteresowała. Warto zapraszać do szkoły przedstawicieli różnych zawodów. To chyba najlepszy sposób na realizację godzin doradztwa zawodowego.
Pasowanie na Czytelnika
Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa chwila, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dzieci.
Ta chwila zaczęła się w klasie I od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się, co to jest biblioteka, na czym polega praca bibliotekarza, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.
W karnawale, w karnawale wybieramy się na bale
11 lutego 2022r. przedszkolaki, zerówkowicze oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli w karnawałowym balu przebierańców. Pomysłowe przebrania sprawiły, iż niektórych dzieci nie dało się rozpoznać! W rytm najgorętszych przebojów bawiły się księżniczki Elzy, biedronki, kotki, myszki Miki, czarownice, Spider-many, Batmany, żółwie Ninja, żołnierze oraz wiele innych ciekawych postaci bajkowych i filmowych. Ujawniły się skrywane do tej pory talenty taneczne. Uczestnicy wzięli udział w wielu konkursach, które wywołały spore emocje. Odbył się m. in. taniec z balonami na gazetach, zabawa z krążkami będąca alternatywą do tradycyjnej zabawy z krzesłami, taniec Chocolate oraz Hey Baby, challenge królewny i królewicze. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców imprezowicze mogli posilić się pysznymi kanapkami i napojami. Nie zabrakło również deseru! Oprawą muzyczną oraz wystrojem sali zajęła się pani K
Doradzamy, wyjaśniamy - ciekawe zawody
20 października 2021 roku do naszej szkoły zawitał niezwykły gość Pan Tobiasz Uniejewski. Jest on właścicielem jednej z najprężniej działających szkół tańca w Kaliszu. Przyjechał do klasy ósmej, by przedstawić uczniom proces zakładania firmy i jej prowadzenia. Jednocześnie pochwalił się swoimi osiągnięciami z dziedziny tańca. Przekazał wiedzę bardzo praktyczną dotyczącą procedur powstawania firmy, a także jak przeprowadzał rozmowy kwalifikacyjne z przyszłymi pracownikami. Opowiedział o swojej wielkiej pasji, jaką jest taniec. Poinformował uczniów, że bardzo ważne w jego pracy są umiejętności współpracy z ludźmi i inne cechy, które pozwalają nam funkcjonować w społeczeństwie. Na koniec uczniowie klasy ósmej podziękowali za ciekawe spotkanie i wręczyli gościowi mały upominek.
Konkurs "MISTRZ ORTOGRAFII"
17 grudnia 21r. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”, którego koordynatorem byli poloniści: p. Pokojowczyk, p. Zdanowicz. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Świąteczny czas był idealną okazją do tego, by wręczyć zwycięzcom nagrody:
Rozstrzygnięcie konkursu READ BOOKS IN ENGLISH
W dniu 25 października 2021 odbył się Konkurs pt.: READ BOOKS IN ENGLISH. Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów lecz finalnie w dniu 25 pażdziernika przystapiło 7.Celem konkursu było między innymi- rozbudzanie w uczniach zainteresowania literaturą anglojęzyczną i kulturą krajów angielskiego obszaru językowego;- rozwijanie umiejętności językowych;- mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy jak również nauki językaangielskiego;- rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury;- pobudzanie fantazji, wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata. Uczniowie otrzymali materiały między innymi z następujących pozycji Alladdin and the Magic Lamp, The Frog Prince, Tom the Thumb, Jack and the Beanstalk, Puss in Boots, Alice in Wonderland. Łącznie wszystkich pozycji było 13. Konkurs przeprowadzono formie testu zawierającego pytania zamknięte i otwarte. Na pytania konkursowe uczn
Jasełka w szkole
17 grudnia 2021 roku w naszej szkole był świąteczny czas klasowych spotkań wigilijnych. Wcześniej przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia poprzez tworzenie świątecznych dekoracji czy próby do bożonarodzeniowego przedstawienia.
Uczniowie w ten dzień mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu klasy IV, a także uczniów z Klasy V i I. Mali aktorzy dali z siebie wszystko, by przenieść nas w tamte odległe czasy, gdy w maleńkim Betlejem narodził się Zbawiciel świata. Było bardzo świątecznie. Serdeczne podziękowania należą się Pani Marlenie Stojeckiej, wychowawczyni klasy IV, która była reżyserem jasełek, a także Pani Annie Olczyk, nauczycielowi informatyki, która stworzyła scenografię do przedstawienia.
Jasełka w przedszkolu i zerówce
17 grudnia 21r. w przedszkolu oraz zerówce odbyły się Jasełka. Bardzo dziękujemy Paniom: Sylwii Wawrzyniak, Klaudii Melce, Alicji Kwiryng, a także Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Magdalenie Kubasik za nagranie całej uroczystości i stworzenie filmu dla rodziców z tego wydarzenia. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wyjątkowych strojów! Zapraszamy do galerii zdjęć!
"Profil szkoły’’ w ramach programu CRS2 CEO
Na przełomie listopada i grudnia 2021r. nasza szkoła poddała się samoocenie. Przeprowadzona ona została metodą o nazwie ,,Profil szkoły’’. Głównym celem było zachęcenie całej społeczności szkolnej, czyli uczniów, nauczycieli i rodziców do rozmów na temat jakości pracy placówki. Dyskusje dotyczyły wybranych w sposób celowy, obszarów pracy szkoły. Koordynatorkami badania były panie: Justyna Filipowicz oraz Marlena Stojecka, które zorganizowały cztery spotkania osób reprezentujących poszczególne grupy. Jako pierwsi dyskutowali nauczyciele, następnie uczniowie, po nich rodzice. Na ostatnim spotkaniu obecne były wszystkie grupy razem. Rozmowy pozwoliły na pogłębione spojrzenie na szkołę z różnych punktów widzenia. Efektem pracy każdej z grup były plakaty, na które naniesiono ustaloną wcześniej ocenę funkcjonowania danego obszaru. Cykl spotkań zakończył się ustaleniem wniosków, pozwalający