• Szkolny konkurs "Eko-Stworek"
     • Szkolny konkurs "Eko-Stworek"

      W kwietniu 2022 r. z okazji, Dnia Ziemi świetlica ogłosiła konkurs na "Eko-Stworka". Dzieci miały wykonać stworka z pudełek, tektury, folii, nakrętek, rolek po papierze toaletowym i innych surowców wtórnych oraz nadać mu imię. Wykonano 24 stworki, 5 osób zostało nagrodzonych. I miejsce zajęła Kinga Marciniak z kl II. II miejsce zajęła Katarzyna Mielcarek z kl IV i III miejsce Zuzanna Stojecka z kl I. Wyróżnienia otrzymali Tobiasz Fułek z kl III i Szymon Przepiórka z kl IV. Dziękujemy pani Małgosi Agaciak za zorganizację konkursu.

    • Szkolny konkurs "Zawody z mojej okolicy"
     • Szkolny konkurs "Zawody z mojej okolicy"

      Świetlica zorganizowała konkurs plastyczny " Zawody z mojej okolicy". Udział w nim wzięło tylko ośmioro dzieci i wszyscy zostali nagrodzeni. Komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. W klasach młodszych I miejsce zajęły Nel Borwik i Marianna Cieślak z kl II. Wyróżnienia otrzymali Zuzanna Stojecka Kl I oraz Fabian Kwiryng kl II. W klasach starszych I miejsce zajęły pracy Gabrieli Kmieć i Leny Kornackiej z kl IV. Wyróżniono Katarzynę Mielczarek i Szymona Przepiórkę z kl IV. Dziękujemy pani Małgorzacie Agaciak za zorganizowanie konkursu.

    • Zawody na rolce kolarskiej
     • Zawody na rolce kolarskiej

      11 kwietnia wysportowani przedstawiciele naszej szkoły, wzięli udział w gminnych zawodach na rolce kolarskiej. Ponieważ nasi uczniowie to urodzeni zwycięscy - w każdej kategorii wiekowej zdobyli miejsca na podium. I tak : w kategorii dziewcząt z kl V, 1 miejsce zajęła Zosia Szafrańska. Olga Wajchert natomiast i Gabrysia Kmieć kolejno 1 i 3 miejsce w kategorii dziewcząt z klasy IV. Równie dobrzy byli nasi chłopcy. Z klasy IV 1 miejsce zajął Maksym Weczeruk, a 2 Aleksander Błaszczyk. W klasie V wysokimi notami i pozycją na podium mogli się pochwalić: Witek Fułek 1 miejsce i Aleksander Kubicki miejsce 3. Wszystkim zwycięscom oraz trenerowi - Panu Maćkowi Elegańczykowi gratulujemy sukcesu

    • Dzień Rodziny
     • Dzień Rodziny

      15 czerwca 2022r. był szczególnym dniem ze względu na uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego świętowały obchody Dnia Mamy i Taty. Spotkanie rozpoczęliśmy wspaniałym występem naszych przedszkolaków, następnie zaprosiliśmy do udziału we wspólnych konkursach rodziców naszych dzieci. Na koniec zaproszono rodziców na słodki poczęstunek. Niespodzianką dla rodziców były portrety wykonane przez dzieci. Sprawiły one mnóstwo wzruszeń i radości. Było to radosne przedpołudnie spędzone w wielkiej przedszkolnej rodzinie. Dziękujemy p. Wawrzyniak, p. Agaciak, p. Melce, p. Kwiryng oraz rodzicom za zorganizowanie święta.

    • Wycieczka klas VI, VII, VIII do Poznania
     • Wycieczka klas VI, VII, VIII do Poznania

      14 i 15 czerwca 2022 roku uczniowie klas VI, VII i VIII spędzili wycieczkowy czas w stolicy Wielkopolski Poznaniu. Wyjazd był ostatnim, w którym uczestniczyli uczniowie VIII klasy. W mieście mieliśmy okazję zwiedzić Palmiarnię. Następnie spacerowym krokiem udaliśmy się do parku na Zwierzynieckiej, gdzie znajdowały się zwierzęta w tzw. Starym Zoo. Najbardziej przypadł nam do gustu pawilon z płazami i gadami, gdzie swoje miejsce znalazły warany z Komodo. Wieczorem zainteresowani wybrali się do centrum handlowego Avenida. Na drugi dzień Kolejką Maltańską udaliśmy się do Nowego Zoo, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele zwierząt, które nierzadko zagrożone są wyginięciem. Ostatnim punktem wycieczki były zakupy w centrum handlowym Posnania, gdzie wydano ostatnie pieniądze z kieszonkowego. Najbardziej udanym punktem wyjazdu były nocne rozmowy Polaków, które odbywały się na korytarzu schroniska młodzież

    • Festyn z okazji Dnia Dziecka
     • Festyn z okazji Dnia Dziecka

      6 czerwca 22r. odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany z bardzo dużym zaangażowaniem Nauczycieli, Rady Rodziców oraz Rychnowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży. Dla dzieci i uczniów przygotowano moc atrakcji, m.in. zamki dmuchane, kolejkę, kule na wodzie, rozgrywki sporotowe, malowanie twarzy, fotobudkę, quizy i konkursy z nagrodami, pokazy strażackie i wiele innych. Rodzice zadbali o słodkie poczęstunki, watę cukrową, popcorn, napoje i przede wszystkim kiełbaski z grilla oraz lody. Zabawa była przednia, nie zabrakło uśmiechów, radości, a także pięknej pogody. Podczas festynu rozegrano turniej sportowy. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie.

    • Spotkanie literackie z Dominiką Pawlikowską
     • Spotkanie literackie z Dominiką Pawlikowską

      9 czerwca 22r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Dominiką Pawlikowską, autorką książki pt. "Historia w sepii. Opatówek. Wiewiórkowscy". Pani Pawlikowska, na co dzień nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, fascynuje się historią regionu oraz losami ludzi, którym przyszło żyć w trudnych czasach II wojny światowej. Prezentowana na spotkaniu książka jest szczególna, bo poświęcona najbliższym. W podręcznikach szkolnych nie przeczytamy o losie mieszkańców malutkich miejscowości i wsi. To często temat pomijany. Uczniowie mieli zatem niebywałą okazję uczestniczyć w jedynej w swoim rodzaju lekcji historii. Autorka opisała w książce losy swojej rodziny na tle wojennych losów Opatówka. Opowiedziała, kto znalazł się na liście proskrypcyjnej "wrogów Rzeszy" i jakie były dalsze losy aresztowanych. Uczniowie wysłuchali historii o pradziadkach Sza

    • Wyjątkowe lekcje edukacji przyrodniczej
     • Wyjątkowe lekcje edukacji przyrodniczej

      31 maja 2022r. uczniowie klasy I udali się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Parku Przygód Piaski-Szczygliczka. Jest to wyjątkowe miejsce, które promuje świadomość ekologiczną najmłodszych. Pierwszaki spacerowały specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną, na której pan przewodnik zaznajamiał ich z fauną i florą okolicznego ekosystemu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Parku Olbrzymich Owadów. Podziwialiśmy tam eksponaty pszczelarskie oraz odrestaurowane ule. Zapoznawaliśmy się z życiem pszczół oraz historią bartnictwa. Najwięcej emocji wzbudził w uczniach przekrój ula. Niektórzy po raz pierwszy ujrzeli wnętrze domku tych pożytecznych owadów. Dzieci miały również okazję podziwiania figur zwierząt, wykonanych w różnych skalach, które w najdrobniejszych szczegółach oddawały ich rzeczywisty wygląd. Były wśród nich: motyle, chrabąszcze, owady pszczołowate, pajęczaki czy kleszcze.

    • Wycieczka rowerowa
     • Wycieczka rowerowa

      Tegoroczny Dzień Dziecka 1 czerwca 22r. uczniowie klasy 5 naszej szkoły, spędzili nieco inaczej niż zwykle…. Wraz ze swoim wychowawcą, panem Maciejem Elegańczykiem oraz Panią Elżbietą Lesińską udali się na wycieczkę rowerową do parku w Gołuchowie. W ten sposób połączono aktywność fizyczną z nauką o faunie i florze znajdujących się w gołuchowskim parku, który z uwagi na obecność wielu starych okazów drzew nazywany jest „żywym muzeum". W parku rośnie około 600 gatunków drzew i krzewów. Niektóre okazy należą do najstarszych i najpiękniejszych w Polsce. Uczniowie odwiedzili również ogród ziołowo-kwiatowy, który w okresie wiosennym w pełnej krasie zaprezentował piękno natury. W leśnej altanie uczniowie mogli, po dacie swoich urodzin, sprawdzić jakim są drzewem.

    • Promocja szkoły z Opatówka
     • Promocja szkoły z Opatówka

      19 maja 22r. uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z nauczycielami z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły, a przede wszystkim z zasadami rekrutacji do wszystkich szkół w powiecie i Kaliszu. Nauczyciele wyjaśnili uczniom wszelkie wątpliwości. Spotkanie było okazją do poznania bliżej jednej z najbardziej znanych szkół ogrodniczo - rolniczych. Obecnie to nowoczesna placówka, dobrze wyposażona, zapewniająca młodzieży nie tylko dobre przygotowanie do zawodu, ale także możliwość zdobycia prawa jazdy w kilku kategoriach. Prelekcja była odpowiedzią na prośby uczniów, którzy poważnie rozważają wybór tej szkoły. Koordynatorem spotkania był Pan Jakub Pokojowczyk, dyrektor naszej placówki i jednocześnie doradca zawodowy oraz Pan Tomasz Zdanowicz, wychowawca klas 7 i 8.

    • Nasi uczniowie wśród nagrodzonych w powiatowym konkursie plastycznym!
     • Nasi uczniowie wśród nagrodzonych w powiatowym konkursie plastycznym!

      25 maja 2022r. w sali konferencyjnej Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu pt. ,,Gdzie ukryła się głoska?’’ Adresowany był on do uczniów klas młodszych z terenu powiatu kaliskiego. W gronie laureatów znalazła się Hanna Matczak z klasy pierwszej, zajmując trzecie miejsce. Wyróżnienie odebrała Lena Kubasik z tej samej klasy oraz Ewa Dyk z klasy drugiej. Jak się okazuje, nauka liter wcale nie musi być nudna! Przekonały się o tym nasze uczennice, które wykonały prace plastyczne, posługując się różnymi technikami. Tylko bystre oko zdoła wyszukać wszystkie zakodowane przez nie głoski. Zapraszamy więc do galerii zdjęć!

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

      31 maja 2022 roku w Międzynarodowy Dzień bez Papierosa klasa VIII przeprowadziła badanie wśród lokalnej społeczności na obecność nikotyny w organizmie. Dwa tygodnie wcześniej panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu przeprowadziły wśród naszej młodzieży warsztaty o paleniu i nikotynie. Wtedy to pozostawiły w szkole specjalny sprzęt do pomiaru nikotyny w organizmie z prośbą o przeprowadzenie badania i wypełnienie anonimowych ankiet. Udało się zebrać 20 uczestników badania. Generalnie wszystko wypadło pomyślnie, choć rekordzista doprowadził urządzenie do granic wytrzymałości. Młodzież nauczyła się w tym dniu, że da się sprawdzić, jak nikotyna wpływa na nasze życie. Dziękujemy za koordynację działań młodzieży Panu Tomaszowi Zdanowiczowi, wychowawcy klasy VIII.

    • Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra tytoń
     • Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra tytoń

      12 maja 22r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach organizowanych w ramach projektu "Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra tytoń". Szkolenie przeprowadziły Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kaliszu: Pani Elżbieta Wojtyła - kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Pani Joanna Jaroma - Woźniak - młodszy asystent. Młodzież ukończyła szkolenie z powodzeniem, więc każdy otrzymał dyplom potwierdzający posiadanie wiedzy oraz przygotowanie do edukacji rówieśników w tym temacie. Projekt jest jednym z wielu działań organizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną Województwa Wielkopolskiego kierowanych do dzieci i młodzieży. Zajęcia były ciekawe i wartościowe. Uczniowie między innymi mogli zapoznać się z urządzeniem o tajemniczej nazwie smokerlyzer. Ten magiczny przedmiot jest urządzeniem do monitorowania zawartości tlenku węgla (CO) w wydychany

    • Wycieczka do Nadleśnictwa w Czerniejewie
     • Wycieczka do Nadleśnictwa w Czerniejewie

      10 maja 2022 roku klasy VI, VII i VIII wyjechały na wycieczkę do nadleśnictwa Czerniejewo. W Izbie Edukacji Leśnej „Szumi Bór” odbyło się spotkanie z panią leśnik. Najpierw uczniowie wyruszyli do lasu na ścieżkę przyrodniczą. Dowiedzieli się o mieszkańcach lasu i jego poziomach. Ponadto mogli doświadczyć, jak zbudowana jest szyszka. Odbyło się także bliskie spotkanie z żyjącym w lesie przedstawicielem gadów, zaskrońcem, który spokojnie przeszedł przez leśną ścieżkę. Dalej uczniowie poprzytulali drzewa w ramach drzewoterapii, a przez cały spacer mogli wdychać olejki eteryczne, które emitowały drzewa. Na koniec spotkania pani leśnik opowiedziała o swoim zawodzie. Przedstawiła ścieżkę edukacji, a także zakres obowiązków leśnika. Co ciekawe zaznaczyła różnicę między leśnikiem a leśniczym. Wskazała też zarobki leśnika, a przede wszystkim namawiała do edukacji w tym zakresie. Przecież nie ma

    • Dzień Ziemi w naszej szkole.
     • Dzień Ziemi w naszej szkole.

      22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi, który ma na celu pobudzić do refleksji wszystkich mieszkańców naszej planety. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy witalne siły ze źródeł przyrody, cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Należy podkreślić, że dbając o planetę, dbamy o swój dom, o glebę, oddech, czyste powietrze, błękit nieba i przejrzystość wody. Niestety, wraz ze wzrostem uprzemysłowienia, wciąż zwiększamy piętrzącą się ilości zanieczyszczeń oraz przyczyniamy się do degradacji otaczającego nas środowiska. Rocznie jedna osoba produkuje 300 kg śmieci! Jest to przykre, dlatego przyjmując, że czym skorupka za młodu nasiąknie... w naszej Szkole z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie i nauczyciele podjęli szereg działań, które mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej, a tym samym w przyszłości, mamy nadzieję, że przyczynią się do po

    • Obchody świąt majowych
     • Obchody świąt majowych

      4 maja 2022 roku społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 -go maja. W tym roku forma świętowania przybrała nieco inny charakter.
      W pierwszej części uczniowie odśpiewali hymn narodowy w obecności sztandaru szkoły. Nauczyciel historii Pan Tomasz Zdanowicz w krótkim wykładzie przedstawił ideę tego święta, a także najważniejsze założenia majowej konstytucji. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Jakub Pokojowczyk, który w swoim przemówieniu przypomniał, jak ważne jest pielęgnowanie dzieła demokracji, zwłaszcza w kontekście trwającej na Ukrainie wojny. Tym bardziej powinniśmy być dumni z tego, że nasz kraj jest silny i stabilny. Potem dzieci z „zerówki” zaprezentowały narodowy taniec trojak, ubrane w biało-czerwone wieńce. Na tym zakończyła się część oficjalna. Dalej sztandar szkoły został uroczyście wyprowadzony i przystąpiono do historycznego t

    • Konferencja podsumowująca w SP nr 10 w Kaliszu
     • Konferencja podsumowująca w SP nr 10 w Kaliszu

      27 kwietnia 2022 roku przedstawiciele naszego grona pedagogicznego brali udział w konferencji zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu w ramach Klubu Szkół Uczących Się. Jest to grupa szkół, które w swoich klasach prowadzą zajęcia z wykorzystaniem oceniania kształtującego. Z naszej szkoły w spotkaniu brali udział Pani Marlena Stojecka, Pani Justyna Filipowicz i Pan Tomasz Zdanowicz. Obie panie są liderkami OK w naszej szkole, a pan Zdanowicz prężnie realizuje cele oceniania kształtującego. Nauczyciele mieli okazję obserwować lekcje prowadzone przez swoich kolegów, a także uczestniczyć w spacerze po placówce i uroczystości otrzymania certyfikatu Lidera Szkół Uczących Się. Jest to jak dotąd jedyna placówka w Kaliszu z tym tytułem. Konferencja była bardzo bogata w treści i na pewno uczestniczący w niej nauczyciele wynieśli z niej coś dla siebie i własnego warsztatu pracy.

    • Otwarcie placu zabaw!
     • Otwarcie placu zabaw!

      29 kwietnia 22r. oficjalnie został otwarty długo wyczekiwany nowy plac zabaw. W pierwszej kolejności z atrakcji skorzystali najmłodsi: dzieci z przedszkola i zerówki. Nie kryły one wielkiej radości. Przed wejściem panie wychowawczynie wraz z dyrektorem zapoznali wszystkich z regulaminem. Jego znajomość i przestrzeganie zapisów w nim zawartych to podstawa bezpieczeństwa. Na placu zabaw wymienione zostały wszystkie urządzenia, przeprowadzono także remont nawierzchni. Można zatem bezpiecznie korzystać z atrakcji i aktywnie spędzać czas. Obecnie placówka posiada dwa place zabaw, dzięki czemu z pewnością dla nikogo nie zabraknie miejsca :) Serdecznie dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia, a szczególne podziękowania kierujemy do p. Michała Błaszczyka, p. Romana Wajcherta, p. Zbigniewa Prusa, p. Andrzeja Marciniaka i p. Sebastiana Kwirynga, którzy bardzo zaangażowali się w stworzenie tego wyjątk

    • Turniej Wiedzy Pożarniczej
     • Turniej Wiedzy Pożarniczej

      13 kwietnia 22r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięli w nich udział uczniowie, a ich zadaniem było rozwiązanie testu. W razie jednakowej liczby punktów, na uczestników czekały dodatkowe pytania przygotowane przez członków komisji. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Hieronim Rudowicz-komendant gminny OSP, Monika Filipowicz - druhna OSP w Jastrzębnikach, Beata Sadowska – instruktor GOK Blizanów oraz Michał Błaszczyk - druh OSP w Rychnowie. Jakub Pokojowczyk- dyrektor SP w Rychnowie podziękował uczniom za udział w konkursie, a nagrody uczestnikom wręczali Sławomir Musioł - wójt gminy Blizanów i Krzysztof Bączkiewicz - prezes Gminnego Związku OSP RP w Blizanowie.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Gmina Blizanów
  • Logowanie

  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia