• Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października 22r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z klas 4 oraz 5, przygotowani do występu przez p. Elę Lesińską oraz p. Marlenę Stojecką. O piękną dekorację zadbała p. Anna Olczyk i dzieci, które przygotowały oryginalne prace plastyczne z portretami nauczycieli Uczniowie i dzieci z przedszkola złożyli nauczycielom i wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia, a przewodnicząca Rady Rodziców, p. Justyna Pietrzak, w imieniu wszystkich rodziców, podziękowała za trud wkładany w edukację i wychowanie. Dyrektor zaskoczył wszystkich swoją niecodzienną przemową: ułożył bowiem o każdym nauczycielu i pracowniku wierszyk...Było miło, wesoło, a jednocześnie uroczyście. Wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty składamy dziś najserdeczniejsze życzenia!

    • Wycieczka do Parku Rozrywki Mandoria
     • Wycieczka do Parku Rozrywki Mandoria

      !9 września klasy I- VI odwiedziły Park Rozrywki –Mandoria w Rzgowie koło Łodzi. Uczniowie znależli tam mnóstwo atrakcji, w tym roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnie na 6 torów, łódki na wodzie, labirynty i wiele innych.Wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dziękujemy Pani Renacie Kościelak za zorganizowanie wycieczki i Paniom Jolancie Bednarek,Justynie Filipowicz, Marlenie Stojeckiej i Elżbiecie Lesińskiej za opiekę nad dziećmi.

    • Wycieczka do Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
     • Wycieczka do Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

      19 września 2022 roku uczniowie klas VII i VIII zwiedzili Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Spotkanie dotyczyło głównie omówienia pracy w fabryce. Dowiedzieliśmy się, co robił drukarz, zecer, tkacz czy jak budowano fortepiany. Ponadto uczniowie brali udział w warsztatach sitodruku i przygotowali dla siebie torby z ciekawym nadrukiem. W ten sposób powstała ciekawa pamiątka. Dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi za organizację wycieczki i Pani Annie Olczyk za opiekę.

    • Spotkanie liderów CRS2
     • Spotkanie liderów CRS2

      W ostatnich dniach października 2022r. panie: Marlena Stojecka oraz Justyna Filipowicz uczestniczyły w konferencji półmetkowej dla liderów 11 edycji programu CRS2 (poziom zaawansowany). Odbyła się ona w Warszawie. Służyła podsumowaniu rocznej pracy w wymienionym wyżej programie szkoleniowym. Celem spotkania było rozwinięcie kompetencji nauczycielskich i liderskich w kontekście zagadnień ostatniego roku działania, które zakończymy w czerwcu 2023r. Pracować w nim będziemy nad rozwijaniem kultury współpracy zespołów nauczycielskich (tzw. grup Pomocnych Przyjaciół PP). Nasze starania koncentrować się będą na podniesieniu jakości pracy z uczniem (większa świadomość nauczycieli) oraz na skuteczniejszym uczeniu się uczniów (większa świadomość uczniów). konferencji uczestniczyli nauczyciele z całego kraju, dla których strategie oceniania kształtującego nie są tylko teoretyczną formułką, ale styl

    • Wycieczka rowerowa
     • Wycieczka rowerowa

      W piątek 16.09.2022 r. uczniowie klas: V, VI, VII byli na wycieczce rowerowej zorganizowanej przez pana Macieja Elegańczyka. Podczas wyjazdu przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak działa elektrownia wodna w Jastrzębnikach. Potem udaliśmy się do Gołuchowa. Byliśmy w ogrodzie ziołowo-kwiatowym, w którym pani Elżbieta Lesińska ciekawie opowiadała o różnych gatunkach roślin. Nad bezpieczeństwem czuwała pani Marlena Stojecka, pani Anna Olczyk oraz pani Magdalena Walczak. Wróciliśmy zmęczeni, ale było warto, bo doskonale się bawiliśmy. Wycieczka była świetną okazją do integracji!

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu przedszkolaki poznały genezę tego święta. Oglądały krótki film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Wykonały prace plastyczne, tańczyły do piosenki o kropce, uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Ten wesoły dzień i moc atrakcji przygotowały dla najmłodszych Panie: Klaudia Melka i Alicja Kwiryng.

    • 11 odsłona Narodowego Czytania w GBP Blizanów
     • 11 odsłona Narodowego Czytania w GBP Blizanów

      3 września 2022r. uczniowie klasy drugiej wraz z paniami: Justyną Filipowicz oraz Alicją Kwiryng gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Blizanowie. Dołączyli do grona uczniów z pobliskich szkół, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu-corocznej akcji popularyzacji polskiej literatury oraz promocji czytelnictwa. Z uwagą i zainteresowaniem słuchali starszych kolegów i koleżanek czytających ,,Powrót taty’’ Adama Mickiewicza. Mieli też okazję skorzystać z bibliotecznej fotoramki, która tego dnia miała swoją premierę. Zapraszamy więc do galerii! Bardzo dziękujemy Pani Paulinie Wróblewskiej - Dyrektor GBP w Blizanowie za zaproszenie!

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 22/23
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 22/23

      1 września 22r. w szkole oraz przedszkolu uroczyście obchodziliśmy rozpoczęcie roku szkolnego 22/23. Dyrektor wręczył nauczycielom akty nadania wyższych stopni awansu zawodowego. Pani Elżbieta Lesińska jest już nauczycielem kontraktowym, natomiast Panie: Justyna Filipowicz i Sylwia Wawrzyniak są nauczycielkami mianowanymi. Gratulujemy!

    • Zakończenie roku szkolnego 21/22
     • Zakończenie roku szkolnego 21/22

      24 czerwca 22r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: Pan Sławomir Musioł - Wójt Gminy Blizanów, Pani Joanna Włodarczyk - Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Blizanów, Pan Grzegorz Słodkowski - Radny Rady Gminy Blizanów, Pani Ewa Prus - Wiceprezes Stowarzyszenia, Ksiądz Proboszcz Przemysław Krzywański, Pani Magdalena Kubasik - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciele Stowarzyszenia, a także rodzice. Uczniowie starsi, ale i ci najmłdosi zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem p. Tomasza Zdanowicza, p. Renaty Kościelak i p. Małgorzaty Agaciak. O dekorację zadbała p. Anna Olczyk. Podczas uroczystości uczniowie klasy ósmej złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Wyróżnieni uczniowie odebrali z rąk dyrektora i wychowawców nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wręczono także uczniom kart

    • Warsztaty plastyczne w Piskorach
     • Warsztaty plastyczne w Piskorach

      5 lipca 22r. w Piskorach w godzinach dopołudniowych odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez uczestników XVIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Piękno Ziemi Blizanowskiej”. Wzięli w nich udział uczniowie ze SP w Blizanowie, Jankowie Pierwszym i Rychnowie wraz z opiekunami oraz grupa sportowo-kulturalna „MISZ-MASZ” wraz z pomysłodawcą i założycielem Markiem Zasiadłym. Grupa ta działa od sierpnia 2016 r., skupiając wokół siebie uzdolnioną artystycznie młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością. W listopadzie 2017 r. wystąpili z programem artystycznym „Na niby” dla seniorów z gminy Blizanów. Uczniowie ze SP w Piotrowie są wolontariuszami tej grupy. Podczas zajęć malowano zaprojektowane przez uczestników warsztatów wzory na płóciennych torbach. Efekty pracy artystów można już było zobaczyć w Ośrodku w Piskorach, a wystawa kończąca plener odbyła się w czwartek 7 lipca od godz

    • MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE NOŻNEJ
     • MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE NOŻNEJ

      W kwietniu i w maju 2022 roku na naszym boisku w Rychnowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej w następujących kategoriach:

      I i II klasy

      III i IV klasy

      V i VI klasy

      Turnieje te cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, którzy bardzo ochoczo, entuzjastycznie biorą w nich udział, ale i głośno dopingują zespoły podczas gry. Emocji nie brakowało! Koordynatorem imprez sporotwych był nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Maciej Elegańczyk.

    • Niesamowita przygoda w Mandorii
     • Niesamowita przygoda w Mandorii

      Z początkiem maja uczniowie klasy III wybrali się do tematycznego parku rozrywki –Mandoria w Rzgowie koło Łodzi. Ten, otwarty w lipcu 2021 roku, obiekt jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Polsce. Trzecioklasiści znależli tam ponad 20 atrakcji pod dachem, w tym roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnie na 6 torów, łódki na wodzie, labirynty i wiele innych. W „Mieście Przygód” atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki, dzięki czemu poczuliśmy się, jakbyśmy przenieśli się w czasie. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

    • Szkolny konkurs "Eko-Stworek"
     • Szkolny konkurs "Eko-Stworek"

      W kwietniu 2022 r. z okazji, Dnia Ziemi świetlica ogłosiła konkurs na "Eko-Stworka". Dzieci miały wykonać stworka z pudełek, tektury, folii, nakrętek, rolek po papierze toaletowym i innych surowców wtórnych oraz nadać mu imię. Wykonano 24 stworki, 5 osób zostało nagrodzonych. I miejsce zajęła Kinga Marciniak z kl II. II miejsce zajęła Katarzyna Mielcarek z kl IV i III miejsce Zuzanna Stojecka z kl I. Wyróżnienia otrzymali Tobiasz Fułek z kl III i Szymon Przepiórka z kl IV. Dziękujemy pani Małgosi Agaciak za zorganizację konkursu.

    • Szkolny konkurs "Zawody z mojej okolicy"
     • Szkolny konkurs "Zawody z mojej okolicy"

      Świetlica zorganizowała konkurs plastyczny " Zawody z mojej okolicy". Udział w nim wzięło tylko ośmioro dzieci i wszyscy zostali nagrodzeni. Komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. W klasach młodszych I miejsce zajęły Nel Borwik i Marianna Cieślak z kl II. Wyróżnienia otrzymali Zuzanna Stojecka Kl I oraz Fabian Kwiryng kl II. W klasach starszych I miejsce zajęły pracy Gabrieli Kmieć i Leny Kornackiej z kl IV. Wyróżniono Katarzynę Mielczarek i Szymona Przepiórkę z kl IV. Dziękujemy pani Małgorzacie Agaciak za zorganizowanie konkursu.

    • Zawody na rolce kolarskiej
     • Zawody na rolce kolarskiej

      11 kwietnia wysportowani przedstawiciele naszej szkoły, wzięli udział w gminnych zawodach na rolce kolarskiej. Ponieważ nasi uczniowie to urodzeni zwycięscy - w każdej kategorii wiekowej zdobyli miejsca na podium. I tak : w kategorii dziewcząt z kl V, 1 miejsce zajęła Zosia Szafrańska. Olga Wajchert natomiast i Gabrysia Kmieć kolejno 1 i 3 miejsce w kategorii dziewcząt z klasy IV. Równie dobrzy byli nasi chłopcy. Z klasy IV 1 miejsce zajął Maksym Weczeruk, a 2 Aleksander Błaszczyk. W klasie V wysokimi notami i pozycją na podium mogli się pochwalić: Witek Fułek 1 miejsce i Aleksander Kubicki miejsce 3. Wszystkim zwycięscom oraz trenerowi - Panu Maćkowi Elegańczykowi gratulujemy sukcesu

    • Dzień Rodziny
     • Dzień Rodziny

      15 czerwca 2022r. był szczególnym dniem ze względu na uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego świętowały obchody Dnia Mamy i Taty. Spotkanie rozpoczęliśmy wspaniałym występem naszych przedszkolaków, następnie zaprosiliśmy do udziału we wspólnych konkursach rodziców naszych dzieci. Na koniec zaproszono rodziców na słodki poczęstunek. Niespodzianką dla rodziców były portrety wykonane przez dzieci. Sprawiły one mnóstwo wzruszeń i radości. Było to radosne przedpołudnie spędzone w wielkiej przedszkolnej rodzinie. Dziękujemy p. Wawrzyniak, p. Agaciak, p. Melce, p. Kwiryng oraz rodzicom za zorganizowanie święta.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Gmina Blizanów
  • Logowanie

  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia