• Konkurs "MISTRZ ORTOGRAFII"
     • Konkurs "MISTRZ ORTOGRAFII"

      17 grudnia 21r. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”, którego koordynatorem byli poloniści: p. Pokojowczyk, p. Zdanowicz. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Świąteczny czas był idealną okazją do tego, by wręczyć zwycięzcom nagrody:

    • Rozstrzygnięcie konkursu READ BOOKS IN ENGLISH
     • Rozstrzygnięcie konkursu READ BOOKS IN ENGLISH

      W dniu 25 października 2021 odbył się Konkurs pt.: READ BOOKS IN ENGLISH. Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów lecz finalnie w dniu 25 pażdziernika przystapiło 7.Celem konkursu było między innymi- rozbudzanie w uczniach zainteresowania literaturą anglojęzyczną i kulturą krajów angielskiego obszaru językowego;- rozwijanie umiejętności językowych;- mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy jak również nauki językaangielskiego;- rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury;- pobudzanie fantazji, wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata. Uczniowie otrzymali materiały między innymi z następujących pozycji Alladdin and the Magic Lamp, The Frog Prince, Tom the Thumb, Jack and the Beanstalk, Puss in Boots, Alice in Wonderland. Łącznie wszystkich pozycji było 13. Konkurs przeprowadzono formie testu zawierającego pytania zamknięte i otwarte. Na pytania konkursowe uczn

    • Jasełka w szkole
     • Jasełka w szkole

      17 grudnia 2021 roku w naszej szkole był świąteczny czas klasowych spotkań wigilijnych. Wcześniej przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia poprzez tworzenie świątecznych dekoracji czy próby do bożonarodzeniowego przedstawienia.

      Uczniowie w ten dzień mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu klasy IV, a także uczniów z Klasy V i I. Mali aktorzy dali z siebie wszystko, by przenieść nas w tamte odległe czasy, gdy w maleńkim Betlejem narodził się Zbawiciel świata. Było bardzo świątecznie. Serdeczne podziękowania należą się Pani Marlenie Stojeckiej, wychowawczyni klasy IV, która była reżyserem jasełek, a także Pani Annie Olczyk, nauczycielowi informatyki, która stworzyła scenografię do przedstawienia.

    • Jasełka w przedszkolu i zerówce
     • Jasełka w przedszkolu i zerówce

      17 grudnia 21r. w przedszkolu oraz zerówce odbyły się Jasełka. Bardzo dziękujemy Paniom: Sylwii Wawrzyniak, Klaudii Melce, Alicji Kwiryng, a także Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Magdalenie Kubasik za nagranie całej uroczystości i stworzenie filmu dla rodziców z tego wydarzenia. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wyjątkowych strojów! Zapraszamy do galerii zdjęć!

    • "Profil szkoły’’ w ramach programu CRS2 CEO
     • "Profil szkoły’’ w ramach programu CRS2 CEO

      Na przełomie listopada i grudnia 2021r. nasza szkoła poddała się samoocenie. Przeprowadzona ona została metodą o nazwie ,,Profil szkoły’’. Głównym celem było zachęcenie całej społeczności szkolnej, czyli uczniów, nauczycieli i rodziców do rozmów na temat jakości pracy placówki. Dyskusje dotyczyły wybranych w sposób celowy, obszarów pracy szkoły. Koordynatorkami badania były panie: Justyna Filipowicz oraz Marlena Stojecka, które zorganizowały cztery spotkania osób reprezentujących poszczególne grupy. Jako pierwsi dyskutowali nauczyciele, następnie uczniowie, po nich rodzice. Na ostatnim spotkaniu obecne były wszystkie grupy razem. Rozmowy pozwoliły na pogłębione spojrzenie na szkołę z różnych punktów widzenia. Efektem pracy każdej z grup były plakaty, na które naniesiono ustaloną wcześniej ocenę funkcjonowania danego obszaru. Cykl spotkań zakończył się ustaleniem wniosków, pozwalający

    • Jak wygląda praca strażaka?
     • Jak wygląda praca strażaka?

      W dniu 24 listopada 2021r. gościliśmy Strażaków z Komedy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie. Najpierw Panowie strażacy udali się do najmłodszych, czyli dzieci z przedszkola i zerówki, a także klasy I. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwaliły numer alarmowy, dowiedziały się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie pożaru. Wielkie zainteresowanie wzbudził specjalny sprzęt wykorzystywany, np. podczas wypadków. Dzieci mogły przymierzyć kurtkę strażaka oraz kask. W podziękowaniu za wizytę zerówka, przedszkolaki oraz pierwsza klasa obdarowali gości laurkami, plakatem oraz medalami. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły poznać ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka.

    • Mikołajki
     • Mikołajki

      6 grudnia 21r. w naszym przedszkolu i szkole zawitał najprawdziwszy Mikołaj. Towarzyszyła mu Śnieżynka. Wszystkie dzieci w przedszkolu, zerówce, a także uczniowie szkoły zostali obdarowani prezentami i słodyczami. Był to bardzo miły dzień pełen niespodzianek! Święta są już blisko... :)

    • Spotkanie z policjantami
     • Spotkanie z policjantami

      28 października 2021 roku przedszkolaków, młodszych uczniów naszej szkoły i klasę IV odwiedzili panowie Policjanci z komisariatu w Blizanowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zachowań bezpieczeństwa na drodze. Nasi goście przypomnieli jak należy poprawnie zachowywać się na pasach, podczas jazdy rowerem. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów i stosowanie świateł odblaskowych. Utrwaliły numery alarmowe. Policjanci zaprezentowali wyposażenie policyjne: kajdanki, lizak, odznakę. Najmłodsze dzieci w podziękowaniu za przybycie przygotowały laurki. Klasa IV po spotkaniu z policjantami w ramach lekcji techniki przygotowała makiety skrzyżowań. Zdobyte wiadomości doskonale sprawdziły się podczas omawiania zagadnień z wychowania komunikacyjnego i prezentacji przepięknych makiet. Dziękujemy serdecznie Panu Policjantowi za przekazan

    • Powitanie jesieni w przedszkolu
     • Powitanie jesieni w przedszkolu

      w dniu 23 września 2021r przywitaliśmy nową porę roku. Dzień zaczęliśmy od zagadek związanych z Jesienią. Dzieci bez trudu poradziły sobie z odpowiedziami. Brały udział we wszystkich zorganizowanych zajęciach. Wykonały prace plastyczną ,, Jesienne Drzewa” Pokonały tor przeszkód z ogromną radością. Uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Każde dziecko wykonało zdjęcie na foto ściance z jeżem. Na zakończenie tego wspaniałego dnia wszystkie dzieci udały się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni.

    • Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu.
     • Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu.

      Dzień wyczekiwany przez wielu. W tym dniu można przebrać się za kogo chcesz, na chwile zapomnieć o zwykłym świecie i przenieś się do świata fantazji gdzie istnieje magia… Ten dzień zaczął się od wspólnych tańców do znanych dziecięcych utworów. Następnie odbyła się pierwsza konkurencja. Dzieci miały za zadanie poukładać puzzle aby powstał obrazek i odgadnąć jaka to bajka. Konkurs był bardzo emocjonujący. Wygrali najszybsi. Kolejnym etapem tego dnia były zagadki. Dzieci wiele wiedziały o wróżkach, bohaterach i zamkach…. Zerówka i przedszkolaki pomogły kopciuszkowi przy oddzielaniu grochu, brały udział w konkursie ,,krzesełka”. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami i konkursami. Ten dzień dał zarówno przedszkolakom jak i zerówkowiczom mnóstwo radości i zabawy.

    • Papierowe dynie w przedszkolu
     • Papierowe dynie w przedszkolu

      Piątkowy listopadowy poranek, to dobry czas na ugotowanie zupy dyniowej. Ale potrzebne będą dynie. A któż je przygotuje? Może nasze przedszkolaki? A z czego? Z papierowych talerzyków, kolorowych pomponików, ruchomych oczek i kolorowego papieru. Nie może też zabraknąć pomarańczowej farby. Jak wyszło? Super, choć chyba nie jadalnie. Oceńcie sami.

    • Pasowanie na Przedszkolaka
     • Pasowanie na Przedszkolaka

      29 października 2021 roku odbyło się ważne wydarzenie dla dzieci z naszego przedszkola, czyli Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, pokazały zabawy ruchowe oraz tańczyły. Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu i być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy pan Dyrektor Jakub Pokojowczyk dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz upominek, a także prezent dla całej grupy ufundowany przez Radę Rodziców.

    • My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie ślubujemy…
     • My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie ślubujemy…

      29 października 2021roku dziewięcioro pierwszoklasistów zostało przyjętych do grona braci uczniowskiej. ,,Pasowanie’’ to jedno z najważniejszych wydarzeń ze szkolnego kalendarza imprez, dlatego też uroczystość miała podniosły charakter. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, do którego z zapałem przygotowywali się od wielu dni. Recytowali wierszyki, odgadywali zagadki, pochwalili się swoimi umiejętnościami wokalnymi, a nawet gimnastycznymi. Udowodnili, że wiedzą, co powinno znaleźć się w szkolnych plecakach oraz jak zachowuje się uczeń wzorowy. Po przedstawieniu miał miejsce najważniejszy moment programu, czyli złożenie uroczystej przysięgi na Sztandar Szkoły. Pierwszaki ślubowali sumiennie wywiązywać się ze swoich obowiązków oraz szanować dobre imię naszej szkoły. Następnie pan dyrektor Jakub Pokojowczyk dokonał aktu pasowania. Na zakończenie świeżo upieczeni uczniowie, otrzym

    • A tak było w Szklarskiej Porębie
     • A tak było w Szklarskiej Porębie

      W dniach 4-8 października 2021 roku uczniowie klas VII, VIII i III wyjechali na pięciodniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. PO kilkumiesięcznej izolacji nauczania zdalnego, wyjazd stał się dobrym czasem na odnowienie relacji międzyludzkich, a także przyjrzeniu się swojej kondycji fizycznej. Zwiedzaliśmy najbliższą okolicę, m.in. mieliśmy spacer do Chybotka,a także wędrówkę do Zbójeckich Skał. Ponadto chłopcy prawie codziennie korzystaliz miejscowego Orlika, by zagrać w piłkę nożną. Wyjechaliśmy także na wycieczkę do Świeradowa Zdroju, gdzie weszliśmy na Zajęcznik, a następnie pojechaliśmy do Centrum Ekologicznego Izerska Łąka, gdzie obejrzeliśmy seans filmowy o kosmosie. W międzyczasie skorzystaliśmy ze spaceru po sanatoryjnym deptaku. W innym dniu zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Juna i Leśną Hutę, gdzie poznaliśmy tajniki wyrabiania przedmiotów ze szkła. Uczniowie mogli także dowiedzieć

    • Ale pysznie
     • Ale pysznie

      W środę 29 września 2021, z okazji Dnia chłopaka, na świetlicy zapachniało słodkimi wypiekami. Dziewczęta i chłopcy wspólnie piekli, dekorowali i oczywiście próbowali pyszne muffiinki. Dziękujemy Pani Małgorzacie Agaciak

    • Spotkanie literackie z Marią Duszką
     • Spotkanie literackie z Marią Duszką

      28 października 21r. w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie gościła Maria Duszka – poetka, dziennikarka, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Pani Maria należy do Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką czterech pierwszych edycji sieradzkich Nocy Poezji i Muzyki oraz Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Mój list do świata”. Do tej pory wydała dziewięć tomików poezji, a jej wiersze zostały przełożone na kilkanaście języków obcych. Jednym z bardziej znanych jest tomik „Wolność chmur / Debesų laisvė”, w którym są wiersze w przekładzie Birutė Jonuškaitė.

    • Kinowe atrakcje
     • Kinowe atrakcje

      11 października 21r. klasy 3 i 6 wybrały się do kina na film ,, Jak rozmawiać z psem ". Ponieważ nasze wyjście związane było z Dniem Chłopaka, nie omieszkaliśmy wstąpić po seansie na dział gastronomiczny w Galerii Amber. Wszystkie serwowane tego dnia atrakcje podobały się zarówno dzieciom jak i opiekunom. Zadowoleni i podekscytowani wróciliśmy wczesnym popołudniem do murów naszej szkoły. Dziękujemy pani Annie Olczyk i Renacie Kościelak za zorganizowanie wyjazdu.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Gmina Blizanów
  • Logowanie

  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia