• Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października 21r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W cześci artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy 2 oraz 5, których przygotowała Pani Jolanta Bednarek. Nad dekoracją czuwała Pani Anna Olczyk. Dyrektor w swoim przemówieniu dziękował nauczycielom, pracownikom szkoły za codzienną pracę i trud, jaki wkładają w wychowanie i edukację dzieci oraz młodzieży. Pan Jakub Pokojowczyk złożył także podziękowania rodzicom i uczniom, a szczególne słowa skierował do ustępującej Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Alicji Kwiryng. Wspólnie z Panią Emilią Kulas - przedstawicielką Zarządu Stowarzyszenia wręczyli Pani Kwiryng kwiaty, dyplom i upominek. Dyrektor przybliżył także historię Komisji Edukacji Narodowej, odczytał wiersz Moniki Milczarek pt. "Pani od polskiego" oraz słowa Noblistki, Olgi Tokarczuk nawiązujące do pracy nauczyciela. Najlepsze życzeni

     • Całościowy Rozwój Szkoły - poziom zaawansowany

      W dniach od 6 do 8 października 2021r. w miejscowości Wilga pod Warszawą odbyło się trzydniowe Szkolenie Inauguracyjne Liderów programu Całościowy Rozwój Szkoły 2. Uczestniczyły w nim panie: Marlena Stojecka oraz Justyna Filipowicz. Spotkanie rozpoczęło dwuletni projekt CRS2, do którego nasza szkoła została zakwalifikowana. Warto wspomnieć, iż nie wszystkim placówkom się to udało. Celem szkolenia było rozpoznanie możliwości doskonalenia swojego nauczania poprzez współpracę z innymi nauczycielami. Dzięki warsztatowej formie zajęć, nasze liderki wymieniły doświadczenia zawodowe z osobami z całej Polski. Dyskutowały nad tym, co pomaga uruchomić oraz rozwijać głębokie uczenie się uczniów, jaka jest rola szkolnych liderów. Pracowały nad idealnym zadaniem edukacyjnym, a nawet same wcielały się w rolę uczennic. Najcenniejszym doświadczeniem było jednak poznanie innych nauczycieli i nawiąz

     • Uczniowie klasy 4 poznają historię Kalisza

      28 września 2021 roku uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią p. Marleną Stojecką, wybrali się na wycieczkę do Kalisza. Poznawaliśmy historię naszej Małej Ojczyzny. Dowiedzieliśmy się, że Klaudiuszowi Ptolemeuszowi zawdzięczamy to, że Kalisz jest uznawany za najstarsze miasto w Polsce. Kolejną ciekawostką jest fakt, że słynny Szlak Bursztynowy przebiegał przez Kalisz i biegł niedaleko naszej szkoły. W czasie wycieczki podziwialiśmy także miasto w z tarasu widokowego na kaliskim Ratuszu. Następnie udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy film pt "Czarny Młyn". Film zrobił ogromne wrażenie na uczniach klasy 4. Kolejnym punktem wycieczki był wspólny posiłek. Ostatnim punktem programu była fontanna przy Parku Miejskim. Wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy do Rychnowa.

     • Z chemią za pan brat!

      24 września 21r. w naszej szkole zagościli chemicy, którzy zaprezentowali przedszkolakom, dzieciom z zerówki oraz uczniom z klas 1-4 swój wyjątkowy pokaz. Niecodzienne lekcje chemii odbyły się w trzech grupach wiekowych, a program zajęć był za każdym razem dostosowany do wieku naszych wychowanków. Na każdej lekcji były efektowne pokazy, które bardzo się wszystkim podobały, ale poświęcono także czas na to, by porozmawiać o zastosowaniu wiedzy z tego przedmiotu w życiu codziennym. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie i dzieci dowiedzieli się także, gdzie może pracować i czym może się zajmować osoba, która ukończy studia chemiczne. Okazało się, że wachlarz zatrudnienia jest bardzo duży, a chemicy są obecnie poszukiwani na rynku pracy. Podczas każdych zajęć był także czas na zabawę ruchową. Przemiła atmosfera z pewnością sprzyjała uczeniu się. Zajęcia w szkole zorganizował p. Pokojowczyk.

     • A może zostanę trenerem koni?

      Korzystając z ostatnich letnich promyków słońca, klasa pierwsza oraz czwarta wraz z wychowawczyniami (p. Stojecką i p. Filipowicz), wybrały się we wrześniu 21r. na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Cicho-sza’’. Trudno wymienić wszystkie gatunki zwierząt, którym mogliśmy się przyjrzeć. Wielbłądy, lamy, małpy, szopy, osły, różnego rodzaju ptactwo czy bydło z najdalszych zakątków świata to tylko niektóre z nich. Największą atrakcją okazały się jednak zajęcia w stajni. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o sierść koni, jakich narzędzi używać do jej pielęgnacji. Dziewczynki nie omieszkały zadbać o końskie grzywy, na których pojawiły się warkoczyki. W ramach doradztwa zawodowego instruktorka jazdy konnej opowiedziała uczniom o tajnikach swojego zawodu. Okazało się, że wielu z z nich marzy, by w przyszłości zostać trenerem i już nawet poczyniło w tym kierunku pierwsze kr

    • Lekcja fizyki nie musi być nudna!
     • Lekcja fizyki nie musi być nudna!

      Większość ludzi kojarzy fizykę z trudnym i nudnym przedmiotem w szkole. Wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do rutynowego przebiegu lekcji - temat, notatka, zadanie, następna lekcja, sprawdzian… i tak dalej, i tak dalej… Ale każdy w dzieciństwie, czy nawet będąc już dorosłym, wielokrotnie zastanawiał się nad tym, jak to się dzieje, że samoloty latają w powietrzu, dlaczego koty spadają zawsze na cztery łapy, czy po co Ziemia krąży wokół Słońca? We wrześniu 21r. na zajęciach zastanawialiśmy się, jak działa lodówka. Dlaczego w środku jest chłodno? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 8, którzy przygotowali samodzielnie model tego niezbędnego w każdym domu urządzenia. Druga grupa przygotowała projekt, w którym pokazali, jak działa klimatyzator. Zaangażowanie uczniów było bardzo duże. Prace bardzo ciekawe, merytoryczne i wyczerpujące.
      Lekcja fizyki nie musi być nudna! :)

    • Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem
     • Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem

      8 września 2021 roku uczniowie klasy 8 wraz z Panem Jakubem Pokojowczykiem udali się do Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu na wyjątkową imprezę kulturalną, podczas której nie tylko czytano „Moralność Pani Dulskiej” w ramach Narodowego Czytania, ale także odbyło się spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem – tłumaczem, dr. hab. Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarzem, wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, Prezesem Fundacji nazwanej imieniem Noblistki.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 20/21

      25 czerwca 21r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. O godz. 9.00 swoją uroczystość obchodzili najmłodsi: dzieci z przedszkola i zerówki oraz uczniowie klas I-III. O godz. 10.00 odbyła się uroczysta msza z udziałem Pocztu Sztandarowego Szkoły, a o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczystość dla uczniów klas IV-VIII, na której gościli: Pan Sławomir Musioł – Wójt Gminy Blizanów, Pani Joanna Włodarczyk – Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Blizanów, Ks. Przemysław Krzywański – Proboszcz tutejszej parafii oraz przedstawiciele Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży i przedstawiciele Rady Rodziców, w tym Przewodnicząca Pani Alicja Kwiryng.

     • Zgadnij gdzie jest głoska?

      Zgadnij gdzie jest głoska?

      16 czerwca 2021r. w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku odbyło sięuroczyste wręczenie nagród w ramach czwartej edycji konkursu logopedycznego pt. ,, ,,Gdzie ukryłasię głoska?’’ Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły! Pamiątkowe dyplomy orazwartościowe nagrody otrzymali: Zuzanna Stojecka z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasytrzeciej: Aleksandra Kozłowska i Szymon Przepiórka. Zadaniem konkursowym było przygotowaniepracy plastycznej ilustrującej dowolną głoskę. Jak widać na zamieszczonych w galerii pracach, nasiuczniowie wykazali się zdolnością posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, kreatywnościąjak i wrażliwością estetyczną. W pracach Zuzi i Oli dostrzegamy piękno przyrody i wytworów ludzkiejpracy. Praca Szymona natomiast, nawiązując do znanej rzeźby ,,Wenus z Milo’’ wyraża umiejętnośćdostrzegania wyjątkowoś

    • Kreatywnie na zdalnym
     • Kreatywnie na zdalnym

      A oto przykład, że uczniowie podczas nauki zdalnej mogą być bardzo kreatywni i pomysłowi. Najważniejsze to dać im wybór, możliwość decydowania o tym, co i w jaki sposób chcą zrobić, zaprezentować. Nigdy ich nie ograniczajmy, pozwalajmy być współtwórcami swojej nauki. Brawa dla Ewy i Julki z klasy IV, które doskonole wcieliły się w swoje role poznając przy okazji zawód prezentera. Dziękujemy pani Renacie Kościelak za to, że pokazuje nam, że muzyką można bawić się na różne sposoby.

    • Wyniki konkursu plastycznego
     • Wyniki konkursu plastycznego

      Nowa galeria WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"!!! została dodana do albumu fotograficznego

      WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"!!!

      Uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do konkursu plastycznego, który zorganizował MDK w Kaliszu pt. Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki". Na konkurs dostarczono ponad 600 prac, więc Ci, którzy zdobyli nagrodę lub wyróżnienie mogą czuć się prawdziwymi zwycięzcami. Oglądając szkolną galerię prac naszych uczniów można zauważyć, że talentów w naszej szkole nie brakuje. Wszystkie prace były wyjątkowe. Gratulujemy serdecznie Wiktorii Karszni z klasy 2 oraz wyróżnionemu Patrykowi Ignaszakowi z klasy 7. Dzięujemy pani Renacie Kościelak za inspiracje plastyczne.

    • Turniej
     • Turniej

      Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

      Bardzo dobry wystep odnotowali najmlodsi reprezentanci naszej szkoly. W rywalizacji w pilce noznej na trzy rozegrane mecze wygrali dwa, a jeden zremisowali. Niestety ze wzgledu na obfite opady deszczu turniej zostal przerwany. Na wyroznienie zasluguje cala druzyna, a w szczegolnosci nasz najmlodszy bramkarz Piotr Nowak, ktory kilkakrotnie uchronil nasz zespol od utraty gola. Sklad: Milosz Blaszczyk, Milosz Chojnacki, Franciszek Kowalski, Fabian Kwiryng, Marcel Marek, Piotr Nowak.

    • Turniej
     • Turniej

      Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

      W niedziele 16.05.2021. kilku naszych uczniow z klasy II i I bioracych udzial w zajeciach w Klubie Pilkarskim Calisia 14 Kalisz pojechalo na turniej do Ostrzeszowa. Po raz kolejny caly zespol, a w szczegolnosci nasi zawodnicy zaprezentowali sie wzorowo. Na osiem rozegranych meczow wygralismy szesc, jeden remis i jedna porazka. Stanislaw Prus z klasy II zostal jednomyslnie wybrany przez organizatorow i trenerow Bramkarzem Turnieju.

    • Dzieci dzieciom
     • Dzieci dzieciom

      Nowa galeria Dzieci dzieciom została dodana do albumu fotograficznego

      W ciągu maja 2021 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę drobnego sprzętu sportowego, który podarowaliśmy podopiecznym Domu Dziecka w Kaliszu. Miał być to prezent z okazji Dnia Dziecka. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji. Dzielili się tym, czym mogli. Zakupili paletki badmintona, piłki plażowe, piłki do koszykówki, skakanki i wiele innych sprzętów. Najwięcej przekazali uczniowie klasy I, III i VII. Serdecznie wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, również w imieniu mieszkańców Domu Dziecka w Kaliszu. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z tą placówką i jeszcze nie raz podzielimy się swoimi sercami z dziećmi potrzebującymi wsparcia i pomocy. Dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi opiekunowi SU za koordynowanie akcji i motywowanie do działania na rzecz potrzebujących ora

    • Dzień Mamy
     • Dzień Mamy

      Nowa galeria Dzień Mamy została dodana do albumu fotograficznego

      Jak każdego roku wspominamy w wyjątkowym dniu poświęcenie i ofiarność, a przede wszystkim bezgraniczną miłość naszych mam. Nie inaczej było i w tym roku 2021. Z uwagi na trwającą epidemię, nie zaprosiliśmy mam do szkoły, co nie znaczy, że o nich nie pamiętaliśmy. Uczniowie klasy II przygotowali filmik z piosenkami dla mam i życzeniami, a także serca z masy solnej. Natomiast uczniowie klasy VI i VII wykonali własnoręcznie ozdobione rysunkami kopertyz cebulkami i nasionami kwiatów, które mamy będą mogły sobie zasiać i posadzić na pamiątkę we własnych ogrodach. Był to skromny podarunek, ale dany prosto z serca i z miłością.

    • konkurs
     • konkurs

      Nowa galeria konkurs została dodana do albumu fotograficznego

      31 maja to Światowy dzień bez tytoniu. I właśnie w tym, nieprzypadkowym terminie odbyło się podsumowanie konkursu,, Palić, nie palić - oto jest pytanie? ", organizowanego przez Kaliski Sanepid. Uczeń 5 klasy - Antoni Kmieć zajął 2 miejsce za wykonanie prezentacji multimedialnej o szkodliwości palenia. Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody, miłą atmosferę i drobne upominki dla rodziców i nauczycieli uczestników konkursu. Dzięujemy pani Annie Olczyk za przygotowanie ucznia do konkursu.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

      11 czerwca 2021 roku w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Termin był przesunięty z uwagi na choroby i nieobecność naszych najmniejszych kolegów z przedszkola. Ostatecznie w piątek mogliśmy wszyscy wspólnie spotkać się na szkolnym boisku. Na uczniów i przedszkolaków czekało moc atrakcji. Każdy z nauczycieli zapewnił szereg zabaw dla swoich klas. Był też rozegrany mecz piłki nożnej. Wśród atrakcji nie zabrakło chusty animacyjnej, wyścigów par powiązanych sznurowadłami, wyścigów z prawdziwym jajkiem na łyżce, baloniady, robienia słodkich, owocowych szaszłyków, wybierania na czas fasolek z trawy, malowania buziek czy robienia kolorowych warkoczyków. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabawy trwały przy dobrej muzyce. Rodzice przygotowali natomiast watę cukrową, napoje, lody i hot dogi. Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście bańki mydlane, a także zabawy sensoryczne z pianką do

    • Dzień Europy
     • Dzień Europy

      Nowa galeria Dzień Europy została dodana do albumu fotograficznego

      Każdego roku 9 maja obchodzony jest Dzień Europy. W związku ze zdalnym nauczaniem,w naszej szkole dzień ten był obchodzony 17 maja 2021r., kiedy to część uczniów powróciła do klas, by nareszcie skorzystać w realu z obecności nauczycieli i siebie nawzajem. O Europiei państwach europejskich rozmawialiśmy w klasie IV i V. Pracowaliśmy w grupach nad rozwiązaniem szeregu zadań związanych z Unią Europejską i państwami Starego Kontynentu. Uczniowie odsłuchali hymnu Unii, a także hymnów niektórych państw członkowskich. Ponadto mieli także zaprojektować kopertę ozdobioną symbolem Holandii, czyli tulipanami. Nieoczekiwanie w klasie IV ogromne zainteresowanie wzbudził wielki czeski przebój „Jozinz bazin”. W międzyczasie kosztowaliśmy słodkości od europejskich przyjaciół. Mieliśmy okazję spróbować czeskiej Kofoli o smaku jeżynowym

    • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
     • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

      Nowa galeria Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty została dodana do albumu fotograficznego

      13 maja 2021r. uczniowie klasy trzeciej, napisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Ten wyjątkowy test zewnętrzny, bada kluczowe umiejętności z zakresu wymagań, określonych w podstawie programowej dla klas 1-3. Składa się on z części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Nasi uczniowie, którzy tego dnia wyglądali niezwykle elegancko, dzielnie poradzili sobie z zadaniami. Po wakacjach zmierzą się z kolejnym wyzwaniem- rozpoczęciem drugiego etapu edukacyjnego. Nowe przedmioty, nowi nauczyciele i nowy system oceniania-to wszystko czeka ich już we wrześniu!

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Gmina Blizanów
  • Logowanie

  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia