• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
     • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO została dodana do albumu fotograficznego

      21 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z uwagi na fakt, iż to była niedziela, w naszej szkole zajęliśmy się językiem ojczystym w poniedziałek i we wtorek. W klasach 4-6 uczniowie mieli ciekawe lekcje, których motywem przewodnim była wyjątkowość języka polskiego. Niektórzy uczniowie zauważyli, że nasz język jest jednym z najtrudniejszych, ale i najbardziej wyjątkowych języków na świecie. Nauczyciel języka polskiego przygotował dla uczniów zadania aplikacje na platformie LearningApps, które spodobały się uczniom. Ponadto we wszystkich klasach odbył się plebiscyt na najpiękniejsze słowa w języku polskim, a dodatkowo szósta klasa wysłuchała mini wykładu wybitnego znawcy języka polskiego profesora Jana Miodka. Lekcje minęły jak z bicza strzelił. Cel został osiągnięty, a przede wszystkim u

    • Bal karnawałowy w naszym przedszkolu i szkole
     • Bal karnawałowy w naszym przedszkolu i szkole

      Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

      Dzieci z naszego przedszkola, a także z zerówki i klas edukacji wczesnoszkolnej, miały dziś swoje bale karnawałowe. Pomimo, ze wciąż pozostajemy w trudnym czasie epidemii, nadal mamy potrzebę zabawy i radosnego przeżywania wspólnie spędzonych chwil. Ponownie w szkole rozbrzmiewały śmiechy i tańce. Wszystkie grupy dzieci i uczniów bawiły się na swoich klasowych balach. Sale były pięknie udekorowane, a dzieci poprzebierały się w rozmaite stroje. Nie zabrakło księżniczek, mięśniaków, biedronek czy kotków. Wszyscy byli przebrani, także panie wychowawczynie. W trakcie wesołej zabawy tanecznej rozdana była również walentynkowa poczta, ponieważ w niedzielę obchodzone były walentynki. Dzieci świetnie się bawiły. Były konkursy i coś słodkiego do schrupania.

    • Walentynki w przedszkolu
     • Walentynki w przedszkolu

      Przedszkolaki 12 lutego 21r. obchodziły Walentynki. Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami.Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i pysznego lizaka w kształcie serduszka. Było również dużo zabaw i piosenek. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych a za organizację tego dnia dziękujemy wychowawczyni Sylwii Wawrzyniak i pani Alicji Kwiryng.

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

      Mimo iż w tym roku szkolnym nie odbyła się tradycyjna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, wszyscy pamiętaliśmy o naszych najbliższych. Każdego roku to Babcie i Dziadkowie odwiedzali nasze przedszkole i szkołę (jest to chyba największa uroczystość w naszej placówce), natomiast w tym roku zadbaliśmy o to, by do każdego z nich dotarły nasze życzenia.

    • "Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek..."
     • "Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek..."

      „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Od tych słów rozpoczęła się dziś większość lekcji w naszej szkole. Drugoklasiści zapoznali się z ciekawostkami na temat tradycji i historii wypiekania pączków. Zwyczaje Tłustego Czwartku poznali również zerówkowicze. Przerwę śniadaniową wszystkie dzieci aktualnie uczęszczające do szkoły i przedszkola osłodziły sobie oczywiście pączkami , które dostały w prezencie od Rady Rodziców. Dzisiaj pączki królowały w całej szkole i nie zabrakło ich również dla nauczycieli. Ach coż to był za słodki dzień. Dziękujemy Radzie Rodziców, oraz wszystkim babciom i mamom za podesłane smakołyki. Pani Klaudii Melce i pani Renacie Kościelak dziękujemy za upamiętnienie tych chwil.

    • Dzień bezpiecznego internetu w naszej szkole
     • Dzień bezpiecznego internetu w naszej szkole

      9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to niezwykle ważna data, zwłaszcza teraz, gdy polskie dzieci mają edukację zdalną i wiele godzin spędzają przed komputerem, a także „buszują” w sieci internetowej. Dlatego istotne było, aby pomimo trudności pandemicznych, nasi uczniowie mogli poznać zagrożenia, które pojawiają się w Internecie. Klasa II przygotowywała w grupach plakat o bezpieczeństwie w sieci. Ponadto wraz z panią wychowawczynią zajrzeli na stronę www.sieciaki.pl, gdzie obejrzeli wartościowe filmy o tym, czego należy unikać w Internecie. Natomiast klasy VI i VII na zajęciach z wychowawcą omawiali sprawę hejtu i fake newsów. Dzielili się swoimi refleksjami, a także dotychczasową wiedzą o zagrożeniach sieci. Jednocześnie skorzystali z zasobów internetowych i w bezpieczny sposób przygotowali memy, które mają pokazać, co jest niebezpieczne i czego należy unikać w

    • Laureatki konkursu plastyczno-literackiego, pt. „Dzieci też bajki piszą".                 ”
     • Laureatki konkursu plastyczno-literackiego, pt. „Dzieci też bajki piszą". ”

      Uczniowie naszej szkoły, choć uczą się zdalnie, nadal aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Ostatnio mogą poszczycić się sukcesem, który po raz kolejny wyróżnił także i szkołę. Młodzieżówy Dom Kultury w Kaliszu ogłosił jeszcze w listopadzie konkurs plastyczno-literacki, pt. „ Dzieci też bajki piszą”. Konkurs miał na celu napisanie własnej bożonarodzeniowej historii, a także opatrzyć ją samodzielnymi ilustracjami. Zadanie niezwykle kreatywne. Ostatecznie dwie nasze uczennice stanęły na podium. Gratulujemy serdecznie Hani Andrzejewskiej i Ewie Kowalskiej za zajęcie równolegle III miejsca, a Hani jeszcze gratulujemy za zwycięstwo w kategorii plastycznej. Ponadto wzięli jeszcze udział w konkursie inni uczniowie klasy czwartej: Zofia Szafrańska, Julia Marcinkowska, Witold Fułek, Paweł Stojecki i Adam Nowak. Pięknie się nasi uczniowie rozwijają i bardzo chętnie uczestniczą w p

    • Warsztaty tworzenia biżuterii
     • Warsztaty tworzenia biżuterii

      Warsztaty tworzenia biżuterii

      W dniu 21 stycznia klasa druga uczestniczyła w warsztatach tworzenia biżuterii, które poprowadziła pani Renata Kościelak. Nauczycielka pokazała dzieciom , jak w łatwy sposób stworzyć bransoletkę.Uczniowie byli bardzo kreatywni, uczyli się też cierpliwości, bowiem bransoletki stworzone zostały przez połączenie drobnych elementów takich, jak np. różnobarwne koraliki. Zajęcie wymagało skupienia i koncentracji. Warsztaty pozwoliły dzieciom wyrazić siebie i własne emocje. Jednocześnie były pięknym prezentem dla babć bo im właśnie były dedykowane z okazji ich święta. Wszystkie babcie były zachwycone, drugoklasiści okazali się doskoałymi projektantami biżuterii.

     • Rekrutacja 2021/2022

      Szanowni Rodzice!

      Od 1 lutego 21r. rusza rekrutacja do:

      - Niepublicznego Punktu Przedszkolnego

      - Oddziału Przedszkolnego, tzw. "zerówki"

      - klasy I Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej

      - pozostałych klas szkoły podstawowej

      Wnioski oraz potwierdzenia kontynuacji można pobierać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej w zakładce "Uczniowie i Rodzice" - "Dokumenty szkoły".

    • Karteczkowy zawrót głowy.
     • Karteczkowy zawrót głowy.

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Karteczkowy zawrót głowy. .

      W naszej szkole jak co roku od kilkunastu lat trwa "karteczkowy zawrót głowy". W świąteczną atmosferę uczniowie są już wprowadzani z końcem października, bo właśnie wtedy zaczynamy robić pierwsze kartki. Mimo nauki zdalnej nasi uczniowie wykonali mnóstwo przecudnych karteczek. Każda jest inna, jedyna, najpiękniejsza. Powstało ich tyle, że niemożliwym jest pokazać wszystkie. Dziękujemy pani Renacie Kościelak, że już od tylu lat przybliża naszym uczniom najpiękniejsze świąteczne tradycje, żywiąc nadzieję, że kiedyś w dorosłym życiu oni będą przekazywali je młodszym pokoleniom. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i kreatywność.Jesteście wspaniali. Zapraszamy do galerii prac.

    • Mikołajki
     • Mikołajki

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki .

      Jak co roku w naszej szkole czekaliśmy na przyjście Świętego Mikołaja. Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Wszystkie dzieci wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Dopóki Święty Mikołaj nie dotarł do przedszkola i zerówki dzieci wraz z paniami wychowawczyniami wesoło bawiły się przy świątecznych piosenkach. Po wyczerpującej zabawie wreszcie zjawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Dzieci wyrecytowały wierszyk dla Świętego Mikołaja a także zaśpiewały piosenkę. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci. Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok.

    • Akcja MEN "Razem na święta"
     • Akcja MEN "Razem na święta"

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja MEN "Razem na święta" .

      Każdego roku MEN organizuje akcję ,,Razem na święta’’. Celem tej inicjatywy jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy potrzebującym. W okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób czeka na pomoc i wsparcie, szczególnie liczy się każdy, choćby najmniejszy gest. Już trzeci raz z kolei, nasz Samorząd szkolny przyłączył się do szczytnej idei. W tym roku zbieraliśmy makarony, które zostały zawiezione do Domu Charytatywnego w Żernikach. Prezent w postaci suchej karmy, otrzymało kaliskie ,,Schronisko dla bezdomnych zwierząt’’ przy ulicy Warszawskiej. Do tej zbiórki szczególnie włączyli się uczniowie klasy trzeciej oraz piątej. W ramach Koła wolontariatu naszej szkoły, jego członkowie wykonali atrakcyjne ozdoby świąteczne, którymi obdarowali uczniów oddziału przedszkolnego. Dziękujemy panu Tomaszowi Zdanowiczowi oraz paniom Doro

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Gmina Blizanów
  • Logowanie

  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia