• Dzień Strażaka
     • Dzień Strażaka

      Nowa galeria Dzień Strażaka została dodana do albumu fotograficznego

      Dzień Strażaka W naszej szkole 04.05.2021r. odbył się Dzień strażaka. W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się czym zajmuje się strażak, jak ważna jest jego praca dla Nas wszystkich. Co prawda nie mogli poznać osobiście ,, pana strażaka” . Odwiedził ich za to pluszowy strażak Bartek. Strażak Bartek opowiedział dzieciom o szczególnym numerze telefonu 112, pokazał elementy ubioru a także dał się namówić do wspólnego zdjęcia. Dzieci oglądały film edukacyjny o pracy Strażaka, wykonały prace plastyczne z użyciem plasteliny i kredek. Nasza zerówka wraz z Panią Małgorzatą Agaciak odwiedziła również lokalną straż pożarną. Po udanym spacerze wszyscy wrócili bezpiecznie do szkoły.

    • Dzień Ziemi
     • Dzień Ziemi

      Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej doskonale wiedzą, że o środowisko naturalne należy troszczyć się stale. Placówka obchodziła 22.04.21r. Dzień Ziemi. Jak długo jeszcze będzie bić nasze zielone serce ? To pytanie postawiły sobie na zajęciach dydaktycznych zerówkowicze. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci przypomniały sobie jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wskazywały sposoby wyrzucania śmieci, sposoby oszczędzania prądu i wody. Poznały także sposoby pozyskiwania energii z źródeł odnawialnych tj. woda, słońce, wiatr. Poznały również pojęcie ekologia. Dzieci wraz z Panią Malgorzatą Agaciak wykonały EkoLudki. Na zakończenie tego dnia cała grupa z wychowawczynią Klaudią Melką sprzątała okolice szkoły.

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

      Nowa galeria Światowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego

      2 marca 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tych trudnych czasach epidemii, nie mogliśmy zapomnieć o problemach bardziej przyziemnych, które nękają całą ludzkość od wielu wielu lat. Brak wody zaczyna również dotykać i nas samych. Dlatego w VI klasie podjęliśmy temat w ramach zajęć z wychowawcą. Wspomagaliśmy się ciekawą stroną internetową www.woda.edu.pl. Stamtąd czerpaliśmy wiedzę już nam znaną, ale i dowiedzieliśmy się ciekawostek, o których nie mieliśmy pojęcia. Analizowaliśmy infografiki, a także uzupełnialiśmy mapę myślową o tym, jak możemy zaoszczędzić wodę w życiu codziennym. Ponadto Uczniowie obejrzeli także filmik instruktażowy o tym, jak wykonać filtr do wody. Całość rozważań o wodzie dopełnią jeszcze prezentacje przygotowane przez uczniów w ramach lekcji informatyki. Dziękujemy, zatem Panu T

    • W głębinach mórz i oceanów
     • W głębinach mórz i oceanów

      Nowa galeria W głębinach mórz i oceanów została dodana do albumu fotograficznego

      W marcu 2021 roku odbył się plastyczno-literacki konkurs „W głębinach mórz i oceanów”. Temat został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ nasza szkoła nawiązała współpracę z warszawską fundacją zajmującą się ochroną mórz i oceanów. Przedstawicielka tej fundacji przesłała dla uczniów mnóstwo ciekawych gadżetów z myślą o nagrodach w konkursie dotyczącym morskich toni. Mimo braku kontaktu wywołanego epidemią uczniowie nie zawiedli. Otrzymaliśmy ponad trzydzieści prac plastycznych i kilkanaście opowiadań oraz opisów związanych dnem morza. Szacowna komisja, do której należały Pani Anna Olczyk i Pani Jolanta Gilicka wybrały zwycięzców. Serdecznie gratulujemy. Uczniowie odebrali nagrody osobiście przychodząc po nie do szkoły.

     • W zdrowym ciele, zdrowy duch!

      20.03.2021 roku na Orliku w Piotrowie miał miejsce mecz kontrolny pomiędzy reprezentacją Szkoły Podstawowej w Rychnowie, a zespołem K.P. Calisia Kalisz (grupa naborowa). Pomimo niskiej temperatury zmagania trwały 90 minut, a wynik był remisowy 7:7. Tak trzymać! Trenerem jest Pan Maciej Elegańczyk.

     • Dzień pandy :)

      16 marca 2021r dzień w przedszkolu upłynął nam w świetnym nastroju. A to za sprawą ,,Dnia Pandy". Dzieci poznały tryb życia misia oraz to czym się żywi i jakie ma zwyczaje. Poznały kuzyna pandy- Małą Pandę. Obejrzały również film edukacyjny o zwyczajach pand, zrobiły super misia Pandę z papierowych talerzyków. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i tańców. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom z okazji wspólnych zabaw z tego dnia. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak za przeprowadzone zajęcia.

     • Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

      1 marca 2021r. dzieci w przedszkolu robiły pyszne soki owocowe. Przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się bardzo dobrze odżywiać a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach postanowiły wyczarować pyszny sok z marchewki jabłek i pomarańczy. Samodzielnie przygotowany sok bardzo smakował przedszkolakom a jego robienie sprawiło mnóstwo radości.

    • Dzień dentysty w przedszkolu
     • Dzień dentysty w przedszkolu

      5 marca 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dentysty. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, jak prawidłowo szczotkować zęby oraz jak wygląda praca dentysty. Przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną pt. ,,O jak mnie boli ząb" oraz poznały zdrowe i niezdrowe produkty do jedzenia. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplom. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak za przeprowadzenie ciekawych zajęć i pani Alicji Kwiryng za nieocenioną pomoc.

    • Dzień Kobiet w przedszkolu
     • Dzień Kobiet w przedszkolu

      Dzień Kobiet w przedszkolu to okazja do super zabawy. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym dniu wszystkie ,,kobietki" otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Nie zabrakło również słodkości i wspólnych zabaw. To święto jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyków obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Dziękujemy pani Sylwii Wawrzyniak, Alicji Kwiryng oraz pani Jolancie Bednarek bo pierwszoklasiści też celebrowali ten dzień.

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

      8 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się Dzień Kobiet. Już od rana w młodszych klasach panowie wręczali swoimi koleżankom kwiaty jako wyraz uznania i sympatii. W klasie II mali mężczyźni podarowali koleżankom piękne bransoletki, by mogły poczuć się jak księżniczki. Wychowawczyni zorganizowała dla drugoklasistów klasowe kino z dobrym filmem i popcornem. Z kolei w trakcie zajęć świetlicowych uczniowie przygotowywali z bibuły i krepiny kwiatki, w których płatkach ukryty był cukierek. Natomiast chłopcy z klasy VII wraz z wychowawcą przygotowali własnoręcznie wykonane bibułowe pudełeczka, które w środku zawierały słodki drobiazg. Prezencik otrzymały dziewczyny z klasy VI i VII. Natomiast chłopcy z klasy VI mieli bojowe zadanie przyjrzeć się sylwetkom wybranych Polek, które zapisały się chlubnie na kartach naszej historii i wykonać notkę biograficzną na ścienną gazetkę w naszej szkole. Zaan

    • Przedszkolaki malują swoje emocje
     • Przedszkolaki malują swoje emocje

      2 marca 2021r. w przedszkolu, na kółku plastycznym dzieci malowały swoje emocje. Na dwukolorowej kartce, maluszki rysowały swój portret. Na części białej - buzię radosną, uśmiechniętą, a na czarnej- smutną, nadąsaną. Na pogadance poprzedzającej pracę plastyczną, dzieci opowiadały o swoich emocjach. Mówiły co czują jak są roześmiane oraz jakich emocji doznają w sytuacji chandry i jak w obydwóch przypadkach wygląda ich buzia. Dzieci dowiedziały się, że nie zawsze jest się radosnym i zadowolonym i że czasami każdemu zdążają się małe smuteczki. Zajęcia o tej tematyce przeprowadzone zostały w związku z Dniem walki z depresją, a prace można podziwiać na gazetce ściennej, w holu przedszkola. Dzięujemy pani Annie Olczyk za przeprowadzone zajęcia.

     • Praca naszego ucznia w Kalendarzu 2021

      W KALENDARZU 2021, wydanym przez MDK w Kaliszu znalazły się reprodukcje 12 najciekawszych prac konkursowych "Wolność bez nałogów ". Miło nam poinformować, że wśród nich jest praca autorstwa naszego ucznia z klasy II Tobiasza Fułka. Gratulujemy Tobiaszowi oraz pani Renacie Kościelak pod kierunkiem, ktorej nasz szkolny artysta wykonał pracę. Poniżej link do kalendarza. Zapraszamy.

    • Kolorowo, radośnie i wiosennie
     • Kolorowo, radośnie i wiosennie

      To miała być dobra zabawa z uśmiechem i tak też było: kolorowo, radośnie i wiosennie. Wszystkim dzieciom bardzo spodobało się malowanie rękoma i wcale im nie przeszkadzały, umazane farbami dłonie, bo przecież "brudne dziecko to szczęśliwe dziecko". Mieszanie kolorów było prawdziwą intelektualną przyjemnością, Dziękujemy pani Renacie Koscielak za przeprowadzenie zajęć. Pamiętajmy,że czas spędzony na zajęciach plastycznych nigdy nie jest dla dziecka czasem straconym. Każdy wytwór jego pracy artystycznej wspomaga jego rozwój, rozbudza chęc podejmowanych działań i rozwija na wielu płaszczyznach. Dbajmy o wszechstronny i prawidłowy rozwój naszych dzieci.

    • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
     • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO została dodana do albumu fotograficznego

      21 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z uwagi na fakt, iż to była niedziela, w naszej szkole zajęliśmy się językiem ojczystym w poniedziałek i we wtorek. W klasach 4-6 uczniowie mieli ciekawe lekcje, których motywem przewodnim była wyjątkowość języka polskiego. Niektórzy uczniowie zauważyli, że nasz język jest jednym z najtrudniejszych, ale i najbardziej wyjątkowych języków na świecie. Nauczyciel języka polskiego przygotował dla uczniów zadania aplikacje na platformie LearningApps, które spodobały się uczniom. Ponadto we wszystkich klasach odbył się plebiscyt na najpiękniejsze słowa w języku polskim, a dodatkowo szósta klasa wysłuchała mini wykładu wybitnego znawcy języka polskiego profesora Jana Miodka. Lekcje minęły jak z bicza strzelił. Cel został osiągnięty, a przede wszystkim u

    • Bal karnawałowy w naszym przedszkolu i szkole
     • Bal karnawałowy w naszym przedszkolu i szkole

      Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

      Dzieci z naszego przedszkola, a także z zerówki i klas edukacji wczesnoszkolnej, miały dziś swoje bale karnawałowe. Pomimo, ze wciąż pozostajemy w trudnym czasie epidemii, nadal mamy potrzebę zabawy i radosnego przeżywania wspólnie spędzonych chwil. Ponownie w szkole rozbrzmiewały śmiechy i tańce. Wszystkie grupy dzieci i uczniów bawiły się na swoich klasowych balach. Sale były pięknie udekorowane, a dzieci poprzebierały się w rozmaite stroje. Nie zabrakło księżniczek, mięśniaków, biedronek czy kotków. Wszyscy byli przebrani, także panie wychowawczynie. W trakcie wesołej zabawy tanecznej rozdana była również walentynkowa poczta, ponieważ w niedzielę obchodzone były walentynki. Dzieci świetnie się bawiły. Były konkursy i coś słodkiego do schrupania.

    • Walentynki w przedszkolu
     • Walentynki w przedszkolu

      Przedszkolaki 12 lutego 21r. obchodziły Walentynki. Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami.Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i pysznego lizaka w kształcie serduszka. Było również dużo zabaw i piosenek. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych a za organizację tego dnia dziękujemy wychowawczyni Sylwii Wawrzyniak i pani Alicji Kwiryng.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Gmina Blizanów
  • Logowanie

  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia