• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej 2020.

      Dzień Edukacji Narodowej 2020

      14 października 20r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym pandemicznym czasie świętowaliśmy w zdecydowanie mniejszym gronie. W uroczystości na sali gimnastycznej brali udział tylko uczniowie klas 1-8 SP, nauczyciele, Ksiądz Proboszcz Przemysław Krzywański oraz Pani Ewa Prus – Wiceprezes Stowarzyszenia, a także przedstawiciele Rady Rodziców. Dzieci z oddziału przedszkolnego „0” oraz dzieci z przedszkola świętowały w swoich klasach z paniami wychowawczyniami.

    • Druga klasa celebruje Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • Druga klasa celebruje Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      2 pażdziernika klasa II naszej szkoły obchodziła wraz z wychowawcą panią Renatą Kościelak Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym w tygodniu poprzedzającym to matematyczne święto na lekcjach matematyki odbywały się zabawy z tabliczką mnożenia.Uczniowie rozwiązywali łamigłówki,rebusy, grali w gry planszowe i nie tylko, utrwalając w ten spośób znajomość tabliczki mnożenia. Pani Renata przygotowała dla swoich uczniów wiele ciekawych zajęć w dniu 2 października, co będzie można zobaczyć w galerii zdjęć. Drugoklasiści w tym dniu bawili się wyśmienicie. Oprócz zabaw matematycznych mieli też możliwość sprawdzenia czy tabliczkę mnożenia zna nasz pan Dyrektor, pani sekretarka, pani matematyczka, pan polonista, panie z przedszkola czy pani sprzątaczka. Okazało się, że wszyscy dorośli doskonale znają tabliczkę mnożenia. Wszystkie odpowiedzi były bezbłędne, a dzieci szczęśliwe, że to one

    • Zosia Szafrańska na podium
     • Zosia Szafrańska na podium

      II miejsce naszej uczennicy w Konkursie Plastycznym "BEZPIECZNIE NA WSI -nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz.

      Przypominamy, że z początkiem września uczennica naszej szkoły Zofia Szafrańska została nagrodzona, zajmując II miejsce w regionalnym etapie X Ogólnoposkiego Konkursu Plastycznego " BEZPIECZNIE NA WSI - nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz". Gratulujemy uczennicy talentu plastycznego.Warto nadmienić,że Zosia ma już kolekcję dyplomów ponieważ została nagrodzona również w IX edycji i VIII. Dziękujemy pani Renacie Kościelak, która prowadzi kołko plastyczne za pracę z naszymi artystami. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem w naszej szkole. Braliśmy udział we wszystkich edycjach. Z niecierpliwością czekamy na kolejną.

    • Dzień Spadającego Liścia
     • Dzień Spadającego Liścia

      Tak oto obchodziliśmy Dzień Spadającego Liścia, który przypada na 23 września. Te przepiękne prace wykonały najmłodsze dzieci z naszej szkoły uczęszczające na zajęcia kółka plastycznego czyli zerówkowicze, pierwszoklasiści i drugoklasiści. Brawa dla nich. Dziękujemy pani Renacie Kościelak za inspirację.

    • Jesień w parku
     • Jesień w parku

      Jesień w parku

      Jesień w pełni. Zatem nasze sześciolatki i pięciolatki z niewielką pomocą pani Małgorzaty Agaciak wykonały piękną makietę jesiennego parku. Do wykonania jej użyły liści, kasztanów, bibuły i rolek po papierze toaletowym. Była super zabawa. Dziękujemy pani Małgosi za super pomysł.

    • Zajęcia rozwijające - Koło chemika
     • Zajęcia rozwijające - Koło chemika

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia rozwijające - Koło chemika .

      Na zajęcia rozwijające z chemii prowadzone przez Panią Dorotę Szwedek-Wypych uczęszczają w tym roku szkolnym uczniowie klasy 7 i 8. Na kilku zajęciach, które odbyły się do tej pory uczniowie bawili się z papierem i atramentem, badali pH substancji oraz wykonywali eksperymenty z barwnikami spożywczymi. Eksperymenty, które wykonali to chemiczne jojo z octu, sody i oleju, wykrywanie ukrytych napisów i rysunków różnymi substancjami chemicznymi, badanie odczynu produktów z życia codziennego. Najbardziej atrakcyjne okazały się doświadczenia z barwnikami, tęcza w probówce (kolumna gęstości), malowanie na mleku, tęcza z cukierków oraz rozdzielanie chromatograficzne barwników. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i z pewnością rozwijają zainteresowanie uczniów tym przedmiotem :)

    • Pomagamy na zimę - Szkolne Koło Wolontariatu
     • Pomagamy na zimę - Szkolne Koło Wolontariatu

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomagamy na zimę - Szkolne Koło Wolontariatu.

      W naszej szkole pełną parą działa koło wolontariatu. Rozpoczęliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek, a także uczestniczyliśmy w akcji „Pomagamy na zimę”. Uczniowie klas VI i VII brali udział w zajęciach kulinarnych w ramach zajęć z wychowawcą, w trakcie których przygotowywali sałatkę z pomidorów w zalewie. Jesienny smak zakręcony w słoikach ma umilić zimowe wieczory potrzebującym z naszej parafii, ale także z innych regionów ziemi kaliskiej. Obie klasy bardzo zgodnie pracowały. Każdy miał wyznaczone zadanie. Uczniowie przynieśli za darmo potrzebne słoiki i produkty. Dlatego serdecznie dziękujemy Państwu Tomczykom i Państwu Ignaszakom za podarowanie na ten szczytny cel warzyw w postaci cebuli, ogórków i pomidorów. Dziękujemy także za przeprowadzenie akcji Panu Tomaszowi Zdanowiczowi, wychowawcy ob

    • Lekcje języka polskiego na świeżym powietrzu
     • Lekcje języka polskiego na świeżym powietrzu

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcje języka polskiego na świeżym powietrzu .

      W pierwszych tygodniach nauki nowego roku szkolnego 2020/2021, po długim czasie kwarantanny wywołanej epidemią COVID19 wreszcie mogliśmy wrócić do szkolnych ław. Tęsknili wszyscy. Szkołą ma to do siebie, że narzekamy, że trzeba do niej chodzić, ale też tęsknimy, jak jej nie ma. W związku z ładną pogodą i prośbą Ministerstwa Edukacji Narodowej, mieliśmy część lekcji na świeżym powietrzu. Ułatwiło to nam pracę metodami aktywizującymi. Klasa IV jest bardzo chętna do nauki, co zresztą widać na załączonych fotkach. Przy powtórce z części mowy, bawiliśmy się układaniem z kamieni dwusylabowych rzeczowników i braliśmy udział w językowych zawodach. Trochę też poćwiczyliśmy dodawanie, licząc, ile mamy kamieni. Na lekcjach poświęconych lekturze „Czerwone krzesło”, tworzyliśmy grę dydaktyczną na motywach książki. P

    • Zabawy kolorami
     • Zabawy kolorami

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawy kolorami.

      6 października 20r. uczniowie uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach plastycznych.

      Uśmiechnięte dzieci i zabawy kolorami Holi to przepis na super zabawę. I tak właśnie grupa z kółka plastycznego spędziła mile czas. Uczniowie z radością obrzucali się kolorowymi proszkami, barwna chmura unosząca się w powietrzu sprawiła wszystkich wiele doznań estetycznych i wizualnych.

    • Akcja "Sprzątanie świata"
     • Akcja "Sprzątanie świata"

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja "Sprzątanie świata".

      W czwartek (24.09.2020) uczniowie klas 5 i 8 uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie postanowi w pierwszej kolejności zabrać się za własne podwórko - jak się później okazało - słusznie. Po 45 minutach ich worki były wypełnione po brzegi. Posegregowane śmieci wyrzucili do odpowiednich pojemników. Przy okazji uczniowie nauczyli się, jak prawidłowo segregować odpady, oraz tego, że lepiej na bieżąco sprzątać po sobie, niż narażać innych na życie w otoczeniu śmieci. Akcję zorganizowali uczniowie pod opieką Pani Doroty Szwedek-Wypych.

    • Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni
     • Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni.

      Poniedziałek 21 września 20r. był wspaniałym czasem dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czekało na dzieci wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Ten dzień został połączony z Pierwszym Dniem Jesieni. Dzieci z Punktu Przedszkolnego poznały dary jesieni , odgadywały zagadki oraz bawiły się kasztanami. Przedszkolaki malowały liście kolorowymi farbami, a następnie robiły odciski liści na papierze. Sprawiło to im wiele radości. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy muzyce oraz zabaw integrujących grupę. Wszyscy super się bawili.

    • Zielona Szkoła Mrówki 2020
     • Zielona Szkoła Mrówki 2020

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła Mrówki 2020 .

      W dniach 7-11 września 2020 roku uczniowie z klas 4-8 wraz z opiekunami: panem Maciejem Elegańczykiem i panią Anną Olczyk, mieli przyjemność uczestniczenia w wycieczce szkolnej do Mrówek.

      Spędziliśmy w Ośrodku SUN SPORT pięć aktywnych dni, uczestnicząc w różnorakich zajęciach sportowych (zjazd na linie, wspinaczka po skrzynkach, ścianka wspinaczkowa, strzelnica, gra nocna, ognisko, kajaki, pływanie, wycieczka rowerowa, tor przeszkód, gra w dwa ognie, tenis stołowy, baloniada itp.). Pobyt w Mrówkach był wyjątkowy w swoim rodzaju – rzadko bowiem zdarza się, by wycieczka szkolna była tak różnorodna. Zajęcia przygotowane dla młodzieży łączyły w sobie elementy podstawy programowej z wychowania fizycznego, przyrody, geografii, biologii. Dzięki nim uczniowie kształtowali w sobie chart ducha, ćwiczyli wytrzymałość, uczyli się

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      Punkt Przedszkolny

      15 września 2020r. dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia ubrania przedszkolaków wypełnione były kolorowymi kropkami. Celem tego święta było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie do tworzenia oraz działania. Tego dnia dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na to uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na skrzydełkach biedronki, w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Bawiliśmy się dużymi obręczami, przyklejaliśmy biedronkom kropki, malowaliśmy paluszkami. Wspólnie tańczyliśmy przy piosence o biedronce oraz malowaliśmy kropki na balonach. Było kolorowo i radośnie. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w kreatywnych zajęciach. Bardzo dziękujemy Paniom: Sylwii Wawrzyniak i Alicji Kwiryng za zorganizowanie tej

    • Akcja "BohaterOn"
     • Akcja "BohaterOn"

      1. sierpnia 20r. obchodziliśmy kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Po raz kolejny została zainicjowana akcja „BohaterOn”, mająca na celu podtrzymywanie pamięci o bohaterach tamtych wydarzeń. Zwłaszcza tych, którzy jeszcze żyją. Nasza szkoła także zgłosiła się do programu. Otrzymaliśmy materiały edukacyjne na lekcje historii, a także podjęliśmy się zadania wykonania kartki pocztowej z życzeniami i podziękowaniami dla powstańców za piękny przykład miłości do ojczyzny. Zadania podjęły się uczennice klasy VII, które najpierw wybrały sobie konkretną osobę, do której skierowały swoje barwne listy. Piękne karty zostaną przesłane do fundacji, która opiekuje się żyjącymi powstańcami i rozwozi dla nich listy od uczniów. Potwierdzeniem udziału w tej akcji będzie nadesłany w odpowiednim czasie certyfikat i podziękowania. Jest to doskonałą forma przekazania współczesnej młodzieży prawdy

    • Narodowe Czytanie "Balladyny"
     • Narodowe Czytanie "Balladyny"

      5 września 20r. w całej Polsce miało miejsce Narodowe Czytanie. Akcja ma na celu promowanie polskiej literatury i pokazanie korzystnego wpływu czytania na człowieka i jego otoczenie. Całe wydarzenie jak co roku swoim patronatem objęła Para Prezydencka. Również nasza szkoła zarejestrowała to wydarzenie na stronie www.prezydent.pl. Dzięki temu otrzymaliśmy pamiątkową pieczęć tego wydarzenia.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Gmina Blizanów
  • Logowanie

  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia