• Szkoła pamięta - akcja MEiN
          • Szkoła pamięta - akcja MEiN

            Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Sprzątaliśmy zaniedbane i opuszczone groby na cmentarzu parafialnym w Rychnowie. Młodzież z klasy VI przyniosła worki, oraz narzędzia ogrodnicze i znicze. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści i wyrywaniu chwastów. Radością napawa fakt, że młodzież potraktowała czas na sprzątnie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o naszych przodkach, którzy żyli na rychnowskiej ziemi. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na uporządkowanych grobach oraz wspólną modlitwą za zmarłych. Organizatorem akcji był ks. Maciej Borowicz.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

            13.10.2023 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Jakuba Pokojowczyka, który przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. W swoim przemówieniu podkreślił, że w tym roku obchodzimy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Wręczył nagrody i podziękowania. Następnie przekazał głos uczniom. Przedstawienie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: Renaty Kościelak i Katarzyny Marciniak. Młodzi artyści piosenkami i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników. Po zakończonej akademii Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli i pracowników szkoły na poczęstunek.

        • SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 23/24
          • SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 23/24

            Na przełomie września i października odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację Szkoły.

            Dnia 10 października 2023 r. odbyły się wybory. Każdy uczeń z klas IV-VIII oddał swój głos na karcie wyborczej.Po czwartej godzinie lekcyjnej nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów.W wyniku głosowania wyłonił się skład Samorządu Uczniowskiego:

        • Pogadanki z Policjantami
          • Pogadanki z Policjantami

            4 października 23r. nasi uczniowie z klas od III do VIII brali udział w pogadankach na temat zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerach. Mł. asp. Michał Pietrzak oraz mł. asp. Mateusz Michalak z posterunku Policji w Blizanowie zwrócili uczniom szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz do domu po lekcjach. Drodzy Uczniowie! Pamiętajcie o elementarnych zasadach poruszania się na rowerach, m.in. o zakładaniu kasku, jeżdżeniu po jezdni tylko z ważną kartą rowerową i tylko tam, gdzie dozwolony jest ruch rowerów, przeprowadzaniu roweru przez pasy. Nie wyjeżdżajcie z terenu szkoły z impetem, nie patrząc na innych uczestników ruchu, w tym pieszych. Dbajcie o swoje i innych bezpieczeństwo!

        • Literacka Gra Miejska - Wanda Karczewska
          • Literacka Gra Miejska - Wanda Karczewska

            28 września 23r. zespół uczniów z klasy 7 wraz z p. Jakubem Pokojowczykiem-dyrektorem szkoły i nauczycielem j. polskiego- udali się do Kalisza, by wziąć udział w Literackiej Grze Miejskiej poświęconej Wandzie Karczewskiej. Organizatorem tej inspirującej zabawy od wielu lat jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu, Miasto Kalisz oraz Stowarzyszenie im. H. Sutarzewicz w Kaliszu. Gra była bardzo ciekawa. Uczniowie przemieszczali się po mieście i odwiedzali miejsca związane z życiem Wandy Karczewskiej. Na każdym postoju musieli wykonać zadania, które wymagały przede wszystkim spostrzegawczości. Finał odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne oraz nagrody dla szkoły. Była to ciekawa lekcja języka polskiego połączona z zabawą!

        • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"
          • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

            Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej to coroczna akcja wspólnego czytania dzieł literatury polskiej. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. I my również włączyliśmy się w tę ciekawą inicjatywę. 8 września 23r. spotkaliśmy się w pięknych okolicznościach przyrody i czytaliśmy fragmenty dzieła Orzeszkowej. Czytali uczniowie, ale także nauczyciele: p. Marciniak, p. Stojecka, p. Pokojowczyk, ks. Borowicz. Pani Katarzyna Marciniak, inicjatorka i organizatorka akcji, zapoznała także uczniów z najważniejszymi wątkami w powieści. Wszyscy spędziliśmy miło i twórczo czas. Pamiętajcie! Warto czytać, bo w ten sposób poszerzamy nie tylko swój zasób słownictwa, ale także poznajemy ciekawe historie, które rozbudzają nas do wielu poszukiwań. Nasza nauczycielka, p. Małgorzata Agaciak będzie także czytać fragmenty powieści w Gbp W Blizanowie

          • Wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego

            Dnia 08.09.23r. odbyły się w pełni demokratyczne wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Wybory były tajne.

            Po szóstej godzinie lekcyjnej nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów.

            W wyniku głosowania wyłoniono Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Została nim Pani Katarzyna Marciniak - nauczycielka języka polskiego i historii.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 23/24
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 23/24

            4 września 23r. rozpoczął się kolejny rok szkolny. Serdecznie witamy wszystkich i życzymy owocnej pracy! Uroczystość rozpoczęła się w kościele mszą św., następnie wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Dyrektor Szkoły, Pan Jakub Pokojowczyk przekazał najważniejsze informacje, m.in. dotyczące remontów, które zostały przeprowadzone w czasie wakacji, a także sporo mówił o zachowaniu bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły i domu. Przedstawił także nowych nauczycieli i pracowników. W naszej placówce pracę rozpoczęli: p. Katarzyna Marciniak, p. Agata Waliszewska, p. Agata Kurzyńska, p. Arleta Janczak, p. Marzena Szymczak oraz ks. Maciej Borowicz. Życzymy im zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy. Dzieciom i uczniom życzymy wytrwałości w nauce!

        • Zakończenie roku szkolnego 22/23
          • Zakończenie roku szkolnego 22/23

            23 czerwca 23r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej wręczono dyplomy i nagrody książkowe najmłodszym: dzieciom z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego „0”. Dyrektor gratulował szczególnie tym dzieciom, które ukończyły przedszkole i od września będą uczyć się już w zerówce oraz dzieciom, które już od nowego roku pójdą do klasy I. Dziękował rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola i szkoły.

        • Apel podsumowujący sukcesy
          • Apel podsumowujący sukcesy

            22 czerwca 23r. odbył się apel, podczas którego podsumowano najważniejsze przedsięwzięcia szkolne. Wręczono uczniom dyplomy, nagrody, wyróżniono najlepszych i najaktywniejszych.

            • Wręczono dyplomy i medale najmłodszym uczestnikom zajęć pływackich, które odbywały się na basenie Konsylium.
            • Podsumowa
        • Wycieczka do Opola
          • Wycieczka do Opola

            W dniach 15-16 czerwca 23r. odbyła się wycieczka do Opola, w której uczestniczyli uczniowie klas 4-8. Program był bardzo bogaty i ciekawy. Młodzież zwiedziła między innymi: Muzeum Polskiej Piosenki, Zamek Górny, zoo oraz starówkę. Wrażeń nie brakowało. Wycieczka stała się świetną okazją do integracji uczniów. Wspomnienia pozostaną z nami na całe życie. Pięknie dziękujemy Pani Elżbiecie Lesińskiej za zorganizowanie wyjazdu oraz Paniom: Annie Olczyk, Marlenie Stojeckiej i Klaudii Melce.

        • Jesteśmy Szkołą Uczącą Się!
          • Jesteśmy Szkołą Uczącą Się!

            14 czerwca 23r. odbyła się w naszej szkole konferencja upowszechniająca, która była podsumowaniem realizowanego w placówce czteroletniego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej zmierzającego do wszechstronnego rozwoju nauczycieli i uczniów. Nasza placówka rozwinęła się na tyle, że przyznano jej zaszczytny tytuł „Szkoły Uczącej Się”. To zwieńczenie długotrwałej pracy nauczycieli i uczniów nad podnoszeniem jakości uczenia. W pierwszych dwóch latach realizowaliśmy zadania na poziomie podstawowym. W tym etapie poznawaliśmy podstawowe elementy oceniania kształtującego – cele lekcji, kryteria sukcesu i informację zwrotną oraz wprowadzaliśmy je do swojej codziennej praktyki. Kolejne dwa lata realizowaliśmy zadania na poziomie zaawansowanym. W tym etapie koncentrowaliśmy swoje działania na pogłębianiu rozumienia oceniania kształtującego oraz stosowaniu strategii oceniania kształtującego i wprow

        • Dzień Rodziny i podsumowanie projektu LOTTO "RUCH TO ZDROWIE"
          • Dzień Rodziny i podsumowanie projektu LOTTO "RUCH TO ZDROWIE"

            W poniedziałek, 5 czerwca 23r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Przed swoimi rodzicami wystąpiły dzieci z punktu przedszkolnego, zerówki i klas I-III. Impreza połączona była z zakończeniem projektu "Ruch to zdrowie" finansowanego przez fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej, w ramach którego odbywały się w naszej szkole warsztaty taneczne. W warsztatach uczestniczyły dziewczynki z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Podczas uroczystości zaprezentowały kilka tańców, których się nauczyły na zajęciach. Dzieciom występ sprawił ogromną radość, a rodzice, dumni ze swych pociech, nagradzali je gromkimi brawami. Występy zakończyły się wręczeniem małym tancerkom dyplomów i medali oraz wspólnym tańcem integracyjnym. Koordynatorką programu realizowanego w szkole była p. Małgorzata Agaciak, natomiast całą uroczystość przygotowały Panie: Klaudia Melka, Sylwia Wawrzyniak, Małgorzata Agaci

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

            „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – ta myśl Janusza Korczaka towarzyszyła nam 7 czerwca 23r. podczas festynu z okazji Dnia Dziecka. Rodzice i nauczyciele przygotowali dla wszystkich moc atrakcji. Były zamki dmuchane, byk rodeo, wodne kule, pokaz strażacki, grill, stoiska z napojami, lodami, pyszną zupą, cukrową watą czy popcornem. Ponadto wszyscy mogli ufarbować swoje włosy, zrobić sobie kolorowe warkoczyki, zagrać w szachy, a także wziąć udział w wyścigach sprawnościowych, czy rozgrywkach sportowych. Atmosfera i pogoda sprzyjały zabawie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie naszego wspólnego święta.

        • Współpraca ze Szkołą Podstawową w Krzykosach
          • Współpraca ze Szkołą Podstawową w Krzykosach

            15 maja 23r. nasz dyrektor i jednocześnie nauczyciel języka polskiego, Pan Jakub Pokojowczyk, udał się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzykosach. Spotkał się z uczniami klas 6-8 na spotkaniu literackim, podczas którego prezentował swoją poezję i przede wszystkim tomik "Znikąd" wydany w roku 2022. Tomik został wydany dzięki wsparciu finansowemu GBP w Blizanowie. Pan Pokojowczyk jest także wieloletnim czynnym egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu i od 2010 roku nieprzerwalnie sprawdza matury i egzaminy ósmoklasisty. Dlatego też został poproszony o to, by w Krzykosach przeprowadził warsztaty dla uczniów klasy 8 w zakresie przygotowania do tego ważnego egzaminu. Zajęcia były bardzo wartościowe, a uczniowie bardzo aktywni: chętnie pracowali, zadawali dużo pytań dotyczących także samego przebiegu egzaminu. Dowiedzieli się między innymi tego,

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            9 maja 2023 roku uroczyście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 -maja. Pan Dyrektor Jakub Pokojowczyk rozpoczął akademię, wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn. Następnie nauczyciel, Pan Tomasz Zdanowicz krótko przedstawił historię pierwszej w Europie ustawy zasadniczej i dalszych losów Polski. W międzyczasie uczennice z klas I – III zatańczyły trojaka, a dzieci z zerówki przepiękny taniec wprowadzający nas w nastrój wyjątkowości tamtych wydarzeń. Oba tańce zostały przygotowane i wykonane w ramach realizowanego w szkole projektu Lotto „Ruch to zdrowie”. Opiekunem uczennic jest Pani Małgorzata Agaciak. Następnie młodsi uczniowie udali się do sal, gdzie wykonali w grupach plakat „Ja i Polska”, a starsi uczestniczyli w turnieju utrzymanym w formacie programu „Jeden z dziesięciu”. Tematem przewodnim w tym roku była wiedza na temat życia i działalności Ojców Konstytucji

        • Lekcje z paleontologiem
          • Lekcje z paleontologiem

            8 maja 23r. do naszej szkoły i przedszkola zawitał Pan Szymon Górnicki – paleontolog i paleoartysta. Pan Szymon ma szczególną pasję do historii paleontologii i paleosztuki. Jest autorem kilku artykułów, głównie na temat paleosztuki. Charakterystyczną częścią jego kreatywnej pracy są satyryczne paleontologiczne rysunki. Współcześnie angażuje się w paleoartystyczne projekty, pisanie artykułów, przeprowadzanie wywiadów oraz szeroko pojętą edukację paleontologiczną. Zajęcia edukacyjne, które przeprowadził w naszej placówce były wyjątkową podróżą w świat dinozaurów. Uczniowie i dzieci poszerzyli swoją wiedzę w zakresie edukacji przyrodniczej, a także geografii. Zajęcia były także dobrym pomysłem na realizację treści z zakresu doradztwa zawodowego. Czy warto zostać paleontologiem? Z pewnością tak, jeżeli tylko chcemy odkrywać i zagłębiać się w fascynujący świat prehistorii. Dziękujemy Panu Szy

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

            Każdego roku 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło "Zainwestuj w naszą planetę", które miało na celu podkreślenie konieczności zwrócenia naszej uwagi oraz poświęcenia czasu na zastanowienie się nad rozwiązaniem problemów środowiskowych dotyczących głównie: nadmiernej eksploatacji zasobów, degradacji ekosystemów, nadmiernej ilości śmieci i wyrzucaniu ich w miejsca do tego nie przeznaczonych.Nasza Szkoła również włączyła się w obchody tego dnia. Uczniowie klas 0 - 8 przygotowali plakaty z pomysłami jak można pomóc Ziemi. Najpiękniejsze pomysły zostały nagrodzone. Dzieci uczęszczające na świetlicę przygotowały piękne Ekostworki. Wszystkie prace można podziwiać na szkolnych korytarzach. 26 kwietnia 23r. uczniowie klas 4, 5 i 6, którzy uczęszczają na koło przyrodnicze, zaprezentowali akademię ekologiczną, w której zostały przedstawione

        • Współpraca ze SP w Starkówcu Piątkowskim
          • Współpraca ze SP w Starkówcu Piątkowskim

            21 kwietnia 23r. nasz dyrektor i jednocześnie nauczyciel języka polskiego, Pan Jakub Pokojowczyk, udał się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Starkówcu Piątkowskim. Spotkał się z uczniami klas 4-8 na spotkaniu literackim, podczas którego prezentował swoją poezję i przede wszystkim tomik "Znikąd" wydany w roku 2022. Tomik został wydany dzięki wsparciu finansowemu GBP w Blizanowie. Pan Pokojowczyk jest także wieloletnim czynnym egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu i od 2010 roku nieprzerwalnie sprawdza matury i egzaminy ósmoklasisty. Dlatego też został poproszony o to, by w Starkówcu przeprowadził warsztaty dla uczniów klasy 8 w zakresie przygotowania do tego ważnego egzaminu. Zajęcia były bardzo intensywne i twórcze. Uczniowie aktywnie pracowali, zadawali dużo pytań dotyczących także samego przebiegu egzaminu. Dowiedzieli się między innymi tego, jak unikać błędów

        • XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. S. Gillera
          • XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. S. Gillera

            18 kwietnia 23r. uczniowie Pana Jakuba Pokojowczyka: Nadia Karpisiewicz, Zofia Wąsiewicz, Bartosz Prus (kl. 8) uczestniczyli w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Stefana Gillera w Opatówku. Do konkursu należało przygotować recytację dowolnego wiersza Wisławy Szymborskiej. Nasi uczniowie podeszli do zadania ambitnie, wybrali bowiem wiersze trudne: "Wrażenia z teatru", "Miłość szczęśliwa", "Miłość od pierwszego wrażenia". W przesłuchaniach wzięło udział ponad 40 uczniów z klas 7 i 8 szkół podstawowych. Gratulujemy naszym uczniom odwagi i cieszymy się, że mogli zdobyć nowe doświadczenia. Oswajanie się z wystąpieniami publicznymi jest bowiem bardzo ważne we współczesnym świecie. Podziękowania dla p. J. Pokojowczyka za przygotowanie uczniów do konkursu oraz dla p. Zdanowicza, który udał się z uczniami na konkurs. Dziękujemy także rodzicom za zorganziowanie transportu.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • Gmina Blizanów
    • Logowanie

    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia