• Kinowe atrakcje

11 października 21r. klasy 3 i 6 wybrały się do kina na film ,, Jak rozmawiać z psem ". Ponieważ nasze wyjście związane było z Dniem Chłopaka, nie omieszkaliśmy wstąpić po seansie na dział gastronomiczny w Galerii Amber. Wszystkie serwowane tego dnia atrakcje podobały się zarówno dzieciom jak i opiekunom. Zadowoleni i podekscytowani wróciliśmy wczesnym popołudniem do murów naszej szkoły. Dziękujemy pani Annie Olczyk i Renacie Kościelak za zorganizowanie wyjazdu.

• Dzień Edukacji Narodowej

14 października 21r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W cześci artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy 2 oraz 5, których przygotowała Pani Jolanta Bednarek. Nad dekoracją czuwała Pani Anna Olczyk. Dyrektor w swoim przemówieniu dziękował nauczycielom, pracownikom szkoły za codzienną pracę i trud, jaki wkładają w wychowanie i edukację dzieci oraz młodzieży. Pan Jakub Pokojowczyk złożył także podziękowania rodzicom i uczniom, a szczególne słowa skierował do ustępującej Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Alicji Kwiryng. Wspólnie z Panią Emilią Kulas - przedstawicielką Zarządu Stowarzyszenia wręczyli Pani Kwiryng kwiaty, dyplom i upominek. Dyrektor przybliżył także historię Komisji Edukacji Narodowej, odczytał wiersz Moniki Milczarek pt. "Pani od polskiego" oraz słowa Noblistki, Olgi Tokarczuk nawiązujące do pracy nauczyciela. Najlepsze życzeni

• Całościowy Rozwój Szkoły - poziom zaawansowany

W dniach od 6 do 8 października 2021r. w miejscowości Wilga pod Warszawą odbyło się trzydniowe Szkolenie Inauguracyjne Liderów programu Całościowy Rozwój Szkoły 2. Uczestniczyły w nim panie: Marlena Stojecka oraz Justyna Filipowicz. Spotkanie rozpoczęło dwuletni projekt CRS2, do którego nasza szkoła została zakwalifikowana. Warto wspomnieć, iż nie wszystkim placówkom się to udało. Celem szkolenia było rozpoznanie możliwości doskonalenia swojego nauczania poprzez współpracę z innymi nauczycielami. Dzięki warsztatowej formie zajęć, nasze liderki wymieniły doświadczenia zawodowe z osobami z całej Polski. Dyskutowały nad tym, co pomaga uruchomić oraz rozwijać głębokie uczenie się uczniów, jaka jest rola szkolnych liderów. Pracowały nad idealnym zadaniem edukacyjnym, a nawet same wcielały się w rolę uczennic. Najcenniejszym doświadczeniem było jednak poznanie innych nauczycieli i nawiąz

• Uczniowie klasy 4 poznają historię Kalisza

28 września 2021 roku uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią p. Marleną Stojecką, wybrali się na wycieczkę do Kalisza. Poznawaliśmy historię naszej Małej Ojczyzny. Dowiedzieliśmy się, że Klaudiuszowi Ptolemeuszowi zawdzięczamy to, że Kalisz jest uznawany za najstarsze miasto w Polsce. Kolejną ciekawostką jest fakt, że słynny Szlak Bursztynowy przebiegał przez Kalisz i biegł niedaleko naszej szkoły. W czasie wycieczki podziwialiśmy także miasto w z tarasu widokowego na kaliskim Ratuszu. Następnie udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy film pt "Czarny Młyn". Film zrobił ogromne wrażenie na uczniach klasy 4. Kolejnym punktem wycieczki był wspólny posiłek. Ostatnim punktem programu była fontanna przy Parku Miejskim. Wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy do Rychnowa.

• Z chemią za pan brat!

24 września 21r. w naszej szkole zagościli chemicy, którzy zaprezentowali przedszkolakom, dzieciom z zerówki oraz uczniom z klas 1-4 swój wyjątkowy pokaz. Niecodzienne lekcje chemii odbyły się w trzech grupach wiekowych, a program zajęć był za każdym razem dostosowany do wieku naszych wychowanków. Na każdej lekcji były efektowne pokazy, które bardzo się wszystkim podobały, ale poświęcono także czas na to, by porozmawiać o zastosowaniu wiedzy z tego przedmiotu w życiu codziennym. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie i dzieci dowiedzieli się także, gdzie może pracować i czym może się zajmować osoba, która ukończy studia chemiczne. Okazało się, że wachlarz zatrudnienia jest bardzo duży, a chemicy są obecnie poszukiwani na rynku pracy. Podczas każdych zajęć był także czas na zabawę ruchową. Przemiła atmosfera z pewnością sprzyjała uczeniu się. Zajęcia w szkole zorganizował p. Pokojowczyk.

• Partnerzy

• {#1508} 1