• Doradzamy, wyjaśniamy - ciekawe zawody

20 października 2021 roku do naszej szkoły zawitał niezwykły gość Pan Tobiasz Uniejewski. Jest on właścicielem jednej z najprężniej działających szkół tańca w Kaliszu. Przyjechał do klasy ósmej, by przedstawić uczniom proces zakładania firmy i jej prowadzenia. Jednocześnie pochwalił się swoimi osiągnięciami z dziedziny tańca. Przekazał wiedzę bardzo praktyczną dotyczącą procedur powstawania firmy, a także jak przeprowadzał rozmowy kwalifikacyjne z przyszłymi pracownikami. Opowiedział o swojej wielkiej pasji, jaką jest taniec. Poinformował uczniów, że bardzo ważne w jego pracy są umiejętności współpracy z ludźmi i inne cechy, które pozwalają nam funkcjonować w społeczeństwie. Na koniec uczniowie klasy ósmej podziękowali za ciekawe spotkanie i wręczyli gościowi mały upominek.

• Konkurs "MISTRZ ORTOGRAFII"

17 grudnia 21r. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”, którego koordynatorem byli poloniści: p. Pokojowczyk, p. Zdanowicz. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Świąteczny czas był idealną okazją do tego, by wręczyć zwycięzcom nagrody:

• Rozstrzygnięcie konkursu READ BOOKS IN ENGLISH

W dniu 25 października 2021 odbył się Konkurs pt.: READ BOOKS IN ENGLISH. Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów lecz finalnie w dniu 25 pażdziernika przystapiło 7.Celem konkursu było między innymi- rozbudzanie w uczniach zainteresowania literaturą anglojęzyczną i kulturą krajów angielskiego obszaru językowego;- rozwijanie umiejętności językowych;- mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy jak również nauki językaangielskiego;- rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury;- pobudzanie fantazji, wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata. Uczniowie otrzymali materiały między innymi z następujących pozycji Alladdin and the Magic Lamp, The Frog Prince, Tom the Thumb, Jack and the Beanstalk, Puss in Boots, Alice in Wonderland. Łącznie wszystkich pozycji było 13. Konkurs przeprowadzono formie testu zawierającego pytania zamknięte i otwarte. Na pytania konkursowe uczn

• Jasełka w szkole

17 grudnia 2021 roku w naszej szkole był świąteczny czas klasowych spotkań wigilijnych. Wcześniej przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia poprzez tworzenie świątecznych dekoracji czy próby do bożonarodzeniowego przedstawienia.

Uczniowie w ten dzień mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu klasy IV, a także uczniów z Klasy V i I. Mali aktorzy dali z siebie wszystko, by przenieść nas w tamte odległe czasy, gdy w maleńkim Betlejem narodził się Zbawiciel świata. Było bardzo świątecznie. Serdeczne podziękowania należą się Pani Marlenie Stojeckiej, wychowawczyni klasy IV, która była reżyserem jasełek, a także Pani Annie Olczyk, nauczycielowi informatyki, która stworzyła scenografię do przedstawienia.

• Jasełka w przedszkolu i zerówce

17 grudnia 21r. w przedszkolu oraz zerówce odbyły się Jasełka. Bardzo dziękujemy Paniom: Sylwii Wawrzyniak, Klaudii Melce, Alicji Kwiryng, a także Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Magdalenie Kubasik za nagranie całej uroczystości i stworzenie filmu dla rodziców z tego wydarzenia. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wyjątkowych strojów! Zapraszamy do galerii zdjęć!

• "Profil szkoły’’ w ramach programu CRS2 CEO

Na przełomie listopada i grudnia 2021r. nasza szkoła poddała się samoocenie. Przeprowadzona ona została metodą o nazwie ,,Profil szkoły’’. Głównym celem było zachęcenie całej społeczności szkolnej, czyli uczniów, nauczycieli i rodziców do rozmów na temat jakości pracy placówki. Dyskusje dotyczyły wybranych w sposób celowy, obszarów pracy szkoły. Koordynatorkami badania były panie: Justyna Filipowicz oraz Marlena Stojecka, które zorganizowały cztery spotkania osób reprezentujących poszczególne grupy. Jako pierwsi dyskutowali nauczyciele, następnie uczniowie, po nich rodzice. Na ostatnim spotkaniu obecne były wszystkie grupy razem. Rozmowy pozwoliły na pogłębione spojrzenie na szkołę z różnych punktów widzenia. Efektem pracy każdej z grup były plakaty, na które naniesiono ustaloną wcześniej ocenę funkcjonowania danego obszaru. Cykl spotkań zakończył się ustaleniem wniosków, pozwalający

• Partnerzy

• {#1508} 1