• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 20/21

25 czerwca 21r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. O godz. 9.00 swoją uroczystość obchodzili najmłodsi: dzieci z przedszkola i zerówki oraz uczniowie klas I-III. O godz. 10.00 odbyła się uroczysta msza z udziałem Pocztu Sztandarowego Szkoły, a o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczystość dla uczniów klas IV-VIII, na której gościli: Pan Sławomir Musioł – Wójt Gminy Blizanów, Pani Joanna Włodarczyk – Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Blizanów, Ks. Przemysław Krzywański – Proboszcz tutejszej parafii oraz przedstawiciele Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży i przedstawiciele Rady Rodziców, w tym Przewodnicząca Pani Alicja Kwiryng.

• Kreatywnie na zdalnym

A oto przykład, że uczniowie podczas nauki zdalnej mogą być bardzo kreatywni i pomysłowi. Najważniejsze to dać im wybór, możliwość decydowania o tym, co i w jaki sposób chcą zrobić, zaprezentować. Nigdy ich nie ograniczajmy, pozwalajmy być współtwórcami swojej nauki. Brawa dla Ewy i Julki z klasy IV, które doskonole wcieliły się w swoje role poznając przy okazji zawód prezentera. Dziękujemy pani Renacie Kościelak za to, że pokazuje nam, że muzyką można bawić się na różne sposoby.

• Wyniki konkursu plastycznego

Nowa galeria WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"!!! została dodana do albumu fotograficznego

WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"!!!

Uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do konkursu plastycznego, który zorganizował MDK w Kaliszu pt. Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki". Na konkurs dostarczono ponad 600 prac, więc Ci, którzy zdobyli nagrodę lub wyróżnienie mogą czuć się prawdziwymi zwycięzcami. Oglądając szkolną galerię prac naszych uczniów można zauważyć, że talentów w naszej szkole nie brakuje. Wszystkie prace były wyjątkowe. Gratulujemy serdecznie Wiktorii Karszni z klasy 2 oraz wyróżnionemu Patrykowi Ignaszakowi z klasy 7. Dzięujemy pani Renacie Kościelak za inspiracje plastyczne.

• Turniej

Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

Bardzo dobry wystep odnotowali najmlodsi reprezentanci naszej szkoly. W rywalizacji w pilce noznej na trzy rozegrane mecze wygrali dwa, a jeden zremisowali. Niestety ze wzgledu na obfite opady deszczu turniej zostal przerwany. Na wyroznienie zasluguje cala druzyna, a w szczegolnosci nasz najmlodszy bramkarz Piotr Nowak, ktory kilkakrotnie uchronil nasz zespol od utraty gola. Sklad: Milosz Blaszczyk, Milosz Chojnacki, Franciszek Kowalski, Fabian Kwiryng, Marcel Marek, Piotr Nowak.

• Turniej

Nowa galeria Turniej została dodana do albumu fotograficznego

W niedziele 16.05.2021. kilku naszych uczniow z klasy II i I bioracych udzial w zajeciach w Klubie Pilkarskim Calisia 14 Kalisz pojechalo na turniej do Ostrzeszowa. Po raz kolejny caly zespol, a w szczegolnosci nasi zawodnicy zaprezentowali sie wzorowo. Na osiem rozegranych meczow wygralismy szesc, jeden remis i jedna porazka. Stanislaw Prus z klasy II zostal jednomyslnie wybrany przez organizatorow i trenerow Bramkarzem Turnieju.

• Dzieci dzieciom

Nowa galeria Dzieci dzieciom została dodana do albumu fotograficznego

W ciągu maja 2021 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę drobnego sprzętu sportowego, który podarowaliśmy podopiecznym Domu Dziecka w Kaliszu. Miał być to prezent z okazji Dnia Dziecka. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji. Dzielili się tym, czym mogli. Zakupili paletki badmintona, piłki plażowe, piłki do koszykówki, skakanki i wiele innych sprzętów. Najwięcej przekazali uczniowie klasy I, III i VII. Serdecznie wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, również w imieniu mieszkańców Domu Dziecka w Kaliszu. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z tą placówką i jeszcze nie raz podzielimy się swoimi sercami z dziećmi potrzebującymi wsparcia i pomocy. Dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi opiekunowi SU za koordynowanie akcji i motywowanie do działania na rzecz potrzebujących ora

• Partnerzy